Nie jest tajemnicą, że w trakcie ciąży ciało kobiety bardzo się zmienia. Zmiany pojawiające się w przebiegu ciąży są wynikiem dostosowywania się organizmu do zwiększonych wymagań, co z kolei uwarunkowane jest wzrostem i rozwojem płodu. Poród niestety nie zawsze oznacza powrót do normalności. Wiele kobiet po porodzie musi się zmierzyć m.in. z nadprogramowymi kilogramami, rozstępami, cellulitem, utratą jędrności skóry czy bliznami po cesarskim cięciu. Skutecznym antidotum na wymienione problemy mogą być zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Wiele z nich można wykonywać również w okresie karmienia piersią.

Jak zmienia się ciało kobiety w ciąży i po porodzie?

Kobietom w trakcie ciąży z reguły nie przeszkadza to, że pojawia się dodatkowa tkanka tłuszczowa – w końcu kobiety są w stanie wiele znieść dla dobra dziecka. Sytuacja ta zmienia się jednak, gdy maluch przychodzi na świat, a mankamenty nie chcą zniknąć.

Rozstępy i blizny po ciąży

Większości kobiet najbardziej przeszkadzają rozstępy po ciąży. Kiedy się już pojawią (na początku są różowe, a z czasem bledną), ich usunięcie za pomocą kremów na rozstępy jest praktycznie niemożliwe.

Brzuch po ciąży i porodzie

Partią ciała, o którą szczególnie martwią się kobiety w ciąży, jest brzuch. W końcu 9 miesięcy rozciągania skóry nie zniknie tak po prostu. O ile – zwłaszcza w przypadku szczupłych kobiet – brzuch stopniowo będzie się stawał coraz mniejszy w związku ze spadkiem wagi i obkurczaniem się macicy, to pamiątka w postaci obwisłej skóry może zostać z nami na bardzo długo.

Biust po porodzie

Biust to kolejna część ciała, która zmienia swój wygląd w trakcie i po ciąży. W czasie tych 9 miesięcy piersi się znacznie powiększają, po porodzie jednak – zwłaszcza jeżeli przestajemy karmić piersią – biust powoli traci swoją jędrność.

Pajączki i żylaki podczas ciąży

W trakcie ciąży również i nogi stają się problematyczne. Puchną, bolą, wydają się ,,ciężkie”, a w dodatku pojawiają się na nich widoczne pajączki i żylaki.

Cellulit w okresie ciąży

W organizmach kobiet ciężarnych może dochodzić do zastojów wodnych i limfatycznych, co skutkuje znaczącym pogłębieniem się cellulitu.

Musimy pamiętać, że wpływ na to, jak wygląda nasza skóra po porodzie, ma stan skóry sprzed ciąży oraz pielęgnacja w jej trakcie. Jeżeli jest ona zadbana, jędrna i elastyczna ryzyko pojawienia się wyżej opisanych defektów maleje.

Chcesz, aby Twoje ciało wróciło do formy sprzed ciąży?

Umów się na konsultację z naszym lekarzem medycyny estetycznej

POKAŻ NUMER

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Jak poprawić wygląd ciała po porodzie?

Ekspert radzi:

To, jak będzie wyglądać nasze ciało po porodzie, w głównej mierze zależy od uwarunkowań genetycznych, jak również od tego, jak o siebie dbamy. Jeżeli chcemy przyspieszyć proces powrotu do pożądanej sylwetki, warto sobie pomóc odpowiednimi ćwiczeniami, zrównoważoną i zbilansowaną dietą. Gdy jednak waga ciała nie spada tak jak powinna, a kondycja skóry pomimo ćwiczeń pozostawia wiele do życzenia, rozwiązaniem będą zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Można się im poddawać już w okresie karmienia piersią. Całkowicie bezpieczne są te, które działają miejscowo np. laseroterapia czy działanie fal ultradźwiękowych, ponieważ nie powodują one ryzyka przeniknięcia żadnych substancji chemicznych do krwioobiegu. – lek. Radosław Rzepnikowski

Jak zmniejszyć nierówności po zabiegu odsysania tłuszczu?

Wiele osób zastanawia się, co można zrobić po zabiegu liposukcji, aby poprawić wygląd skóry, ale bez kolejnej interwencji chirurgicznej. Przede wszystkim musimy dać sobie i swojej skórze czas – nic nie dzieje się od razu. Najlepsze efekty z reguły obserwuje się dopiero po kilku miesiącach od zabiegu. Bardzo ważne jest, aby przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących noszenia ubrań. Po kilku tygodniach od operacji można zacząć także ćwiczyć. Trening pomoże ujędrnić skórę i uzyskać pełniejszy wygląd. Aby pozbyć się nierówności po zabiegu liposukcji, zaleca się konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, który dobierze odpowiedni zabieg. Najczęściej jest to terapia falami akustycznymi i ultradźwiękami.

Efekty zabiegów po porodzie

Doktor Radosław Rzepnikowski FabSkin Medycyna Estetyczna Warszawa

Zabiegi kosmetyczne po ciąży i po porodzie Warszawa – konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej

Aby mieć pewność, że zabieg jest bezpieczny, a zarazem skuteczny, musi zostać poprzedzony konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej.

Jakie zabiegi kosmetyczne dla kobiet po ciąży i porodzie?

Poniżej przedstawiamy listę zabiegów, które warto wykonać po ciąży w celu poprawienia wyglądu swojego ciała. Zabiegi przeprowadzane są przez wykwalifikowany zespół, który pomaga kobietom po porodzie z takimi defektami, jak: rozstępy, utrata jędrności skóry czy dodatkowa tkanka tłuszczowa.

HYDRAFACIAL – ulubiony zabieg w Hollywood (bezinwazyjny)

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial to przełomowa technologia dogłębnego oczyszczania skóry stosowana w kosmetologii. O samym zabiegu można powiedzieć w uproszczeniu, że jest to połączenie tradycyjnej mikrodermabrazji i działania kwasów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą w szybki i bezbolesny sposób odświeżyć i odmłodzić wygląd swojej szyi, dekoltu czy twarzy. Ponadto nowoczesna metoda mikrodermabrazji posiada zastosowanie w leczeniu i profilaktyce przeciwtrądzikowej. Zaletą zabiegu jest to, że jest on całkowicie bezinwazyjny – może być wykonywany u osób w ciąży oraz w okresie laktacji w celu poprawienia wyglądu stanu skóry.

Dowiedz się więcej na temat mikrodermabrazji Hydrafacial. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegu Hydrafacial.

Accent Prime – ujędrnienie skóry i redukcja tkanki tłuszczowej (bezinwazyjne)

Accent Prime to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń zabiegowych firmy Alma Laser. System Accent Prime opiera się na innowacyjnym połączeniu dwóch uzupełniających się metod leczenia, czyli technologii ultradźwiękowej i fal radiowych (RF). Urządzenie przeznaczone jest do zabiegów ujędrniających skórę i modelujących ciało. Dzięki równoczesnemu działaniu dwóch technologii jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej z całego obszaru ciała ze szczególnym uwzględnieniem takich partii ciała, jak: ramiona, brzuch, biodra, uda, łydki, pośladki. Dodatkowo zabieg przynosi doskonałe efekty w walce z cellulitem. Dzięki wykorzystaniu wysokiej częstotliwości energii fali radiowej uzyskujemy efekt ujędrniania i poprawienia gęstości skóry, co sprawia, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

Dowiedz się więcej na temat modelowania sylwetki Accent Prime. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów Accent Prime.

Ultraformer III – ujędrnianie skóry i redukcja tkanki tłuszczowej (bezinwazyjne)

Nowoczesne urządzenie Ultraformer III wykorzystujące zogniskowaną falę ultradźwiękową umożliwia szybkie i bezbolesne przeprowadzenie liftingu całego ciała. W wyniku działania fali ultradźwiękowej wybrane partie ciała zostają podgrzane, co w następstwie powoduje obkurczenie tkanki. Dzięki prowokowaniu mikrouszkodzeń w skórze komórki rozpoczynają regenerację i produkcję zupełnie nowego kolagenu. Ponadto dzięki zastosowaniu technologii ultradźwięków możemy pozbyć się zwiotczałej skóry nawet z najbardziej problematycznych miejsc, jednocześnie je wyszczuplając i w wyraźny sposób ujędrniając. Urządzenie z powodzeniem można stosować na każdą partię ciała. Zabiegi ze względu na wysoki stopień bezpieczeństwa dedykowane są kobietom po ciąży – przynoszą doskonałe efekty w walce z wiotkością skóry w okolicach ramion czy brzucha.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu modelowania ciała bez skalpela Ultraformer III. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów Ultraformer III.

Impactis M – redukcja tkanki tłuszczowej i wygładzenie skóry (bezinwazyjne)

Z problemem pogłębiającego się cellulitu boryka się wiele kobiet po ciąży. Na szczęście nie jesteśmy bezradni wobec tzw. pomarańczowej skórki. Siła, jaką dysponuje współczesna medycyna estetyczna, powoduje, że skutecznie i bezinwazyjnie można zniwelować cellulit i miejscową otyłość. Leczenie cellulitu falami akustycznymi to skuteczna metoda walki z pomarańczowa skórką, którą wybiera coraz więcej kobiet, zarówno w ramach profilaktyki, jak i w celu wyeliminowania widocznych już zmian na skórze.

Dowiedz się więcej na temat leczenia cellulitu falami akustycznymi. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów Impactis M.

Cooltech – redukcja tkanki tłuszczowej (bezinwazyjna)

Nowoczesne urządzenie Cooltech wykorzystuje technologię kriolipolizy, która jest bezinwazyjną metodą usuwania tkanki tłuszczowej poprzez zamrażanie. Zabieg bazuje na tym, że komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na zimno niż inne komórki, z których zbudowany jest nasz organizm. Zabieg kriolipolizy wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia Cooltech, który działa trójetapowo: na początku zasysa fałd skórny, następnie zassana tkanka tłuszczowa jest schładzana, po czym następuje ostatnia faza – czyli zamrażanie tłuszczu. Komórki tłuszczowe, które ulegają uszkodzeniu poprzez działanie niskiej temperatury, są stopniowo usuwane z organizmu. Jest to zabieg doskonały dla kobiet po ciąży i po porodzie – idealnie sprawdza się w przypadku osób z otyłością miejscową, to znaczy posiadających ,,oponki” na brzuchu, a także ,,boczki’’. Są to problemy, z którymi najczęściej borykają się świeżo upieczone mamy.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu kriolipolizy. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem kriolipolizy.

CESARSKIE CIĘCIE – laserowe usuwanie blizny

Blizna po cesarskim cięciu nie musi być problemem. Współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne metody usuwania blizn po cesarce. Jedną z nich jest usuwanie blizn po cesarskim cięciu laserem frakcyjnym. Zabieg z użyciem lasera idealnie nadaje się do wszelkich działań mających na celu spłaszczenie i wyblaknięcie blizn oraz wyrównanie faktury skóry. Ponadto laser stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, dzięki czemu skóra odzyskuje elastyczność.

Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania blizn. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów laserem frakcyjnym iPixel.

Laserowa redukcja rozstępów

Najczęstszym problemem kobiet w ciąży są rozstępy. Bez zastosowania lasera możemy mieć pewność, że blizny już utrwalone zostaną z nami do końca życia. Laserowe usuwanie rozstępów za pomocą urządzenia Alma iPixel ER:YAG polega na pobudzeniu skóry do produkcji nowego kolagenu. Co więcej, usuwanie rozstępów laserem frakcyjnym skupia się jedynie na fragmencie skóry, nie uszkadzając przy tym zdrowych komórek, dzięki czemu zabieg laserowej redukcji rozstępów jest całkowicie bezpieczny, a efekty widoczne są już po pierwszej terapii.

Dowiedz się więcej na temat laserowego usuwania rozstępów.Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegów na usuwanie rozstępów.

 

Redukcja rozstępów mikronakłuwaniem DERMAPEN + TCA

Dermapen to zaawansowane urządzenie do mezoterapii, które swoim wyglądem przypomina długopis. Urządzenie pozwala wykonać aż 1300 mikronakłuć na sekundę. Tworzenie mikrouszkodzeń na powierzchni skóry pobudza tkanki do samoregeneracji, a co za tym idzie – do tworzenia się nowych włókien kolagenowych, czego efektem jest odbudowa skóry i redukcja rozstępów. Ale to nie wszystko. Połączenie TCA, czyli kwasu trójchlorooctowego, który zostaje wprowadzony w głąb naskórka, powoduje, że efekty zabiegu są jeszcze bardziej zadowalające. Głównymi zaletami zabiegu są wysoka skuteczność, wysoki stopień bezpieczeństwa i brak powikłań.

 

Dowiedz się więcej na temat techniki mikroigłowania Dermapen. Zapoznaj się z naszym aktualnym cennikiem zabiegu Dermapen.

GENEO „3 w 1” – bezinwazyjna rewitalizacja

Zabieg Geneo to przełomowa pielęgnacja skóry 3w1. Polega on na jednoczesnym złuszczeniu, wchłanianiu substancji odżywczych i dogłębnym dotlenieniu. Połączenie opatentowanej kapsułki Capsugen z odpowiednio dobranym do problemu preparatem (NeoRevive lub NeoBright) aktywuje reakcję chemiczną, która nazywa się efektem Bohra, polegającym na dotlenieniu obszaru zabiegowego, co pozwala na wchłonięcie składników odżywczych nie tylko w trakcie zabiegu, ale również po. Zabieg Geneo odmładza skórę, redukuje drobne zmarszczki, poprawia poziom nawilżenia. Potrójne działanie Geneo pozwala zaoszczędzić czas, dzięki czemu nie musimy wykonywać serii zabiegów mających różne działanie. Jest to idealny zabieg dla zabieganych mam.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu Geneo. Zapoznaj się z aktualnym cennikiem zabiegu rewitalizacji Geneo.

Szukasz skutecznych zabiegów kosmetycznych po ciąży?

Umów się na wizytę do naszego gabinetu medycyny Fabskin Warszawa-Bemowo

POKAŻ NUMER

Zobacz także:

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08