Większość z nas marzy o zachowaniu wiecznej młodości, gładkiej i jędrnej skórze pozbawionej szpecących zmarszczek. Ale czy można osiągnąć taki efekt w krótkim czasie? Nie uciekniemy od procesu starzenia, jest on naturalny. Możemy jednak sprawić, że jego konsekwencje staną się dla nas mniej dotkliwe. Przede wszystkim musimy pamiętać, że proces starzenia się organizmu, to nie konsekwencja działania czynników genetycznych, ale również zewnętrznych. Szybki tryb życia, długotrwały stres, palenie tytoniu czy korzystanie z solarium może znacznie przyspieszyć ten proces. W ten sposób produkcja wolnych rodników w naszym organizmie jest znacznie przyspieszona, a co za tym idzie, skóra traci swoją naturalną jędrność w szybszym czasie. Warto jednak spróbować temu przeciwdziałać. Sprawdź, w jaki sposób możemy to ograniczyć przy pomocy zabiegów estetycznych i jakie efekty możemy osiągnąć dzięki stosowaniu polinukleotydów.

Polinukleotydy – co to jest?

Polinukleotydy może być dla Ciebie zupełnie obcym pojęciem. Jednak ich definicja nie jest wcale skomplikowana. Polinukleotyd jest fragmentem kwasów nukleinowych RNA oraz DNA. Jest obecny we wszystkich organizmach w sposób naturalny. W przypadku medycyny estetycznej, polinukleotydy są oczyszczonymi cząsteczkami, które wpływają za poprawienie elastyczności skóry oraz zapewniają nam zdrowy wygląd. Dzięki temu, że posiadają zdolność do łączenia cząsteczek wody, nasza tkanki są odpowiednio nawilżone. Polinukleotyd ma również wpływ na wzrost i zwiększenie aktywności fibroblastów – komórek, które odgrywają ważną rolę w procesie odbudowy składników skóry. Ponadto, polinukleotydy zwalczają produkcję wolnych rodników w naszym organizmie oraz hamują proces fotostarzenia się skóry. Wywierają także korzystny wpływ w przypadku walki z bliznami oraz wspomagają regenerację skóry po jej intensywnym opalaniu.

Polinukleotydy w kosmetyce – czym są?

Polinukleotydy idealnie sprawdzają się w branży kosmetologicznej oraz w salonach medycyny estetycznej. Dzieje się tak dlatego, iż coraz więcej osób decyduje się na korektę swojego wyglądu w bezpieczny i sprawdzony sposób. Dzięki użyciu tych substancji możemy w krótkim czasie poprawić wygląd nie tylko swojej twarzy, ale również szyi czy dekoltu. Co więcej, nie musimy stosować w tym celu wypełniaczy. Polinukleotydy w kosmetologii mają za zadanie zregenerować uszkodzone tkanki, co w rezultacie pomaga przywrócić rysy twarzy do jej pierwotnego stanu. Ponadto, polinukleotydy pomagają zniwelować takie niedoskonałości cery jak zmiany potrądzikowe, pourazowe, a także minimalizują widoczność blizn czy rozstępów. I właśnie za to, że dzięki nim możemy poprawiać dogłębnie kondycję naszej skóry, zostały pokochane przez ludzi na całym świecie. W porównaniu do stosowania wypełniaczy, zabieg z użyciem polinukleotydów jest bezpieczniejszy, a jego efekty utrzymują się przez kilka lat.

Polinukleotydy – jakie są skutki uboczne ich stosowania?

Tak naprawdę, wśród pacjentów, którzy byli badani podczas wykonywania zabiegów z użyciem polinukleotydów, nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych działania tego preparatu. Stąd też jest to niezwykle bezpieczny zabieg, cieszący się dobrą opinią nie tylko wśród klientów, ale także lekarzy. Jest on mniej skomplikowany niż w przypadku używania wypełniaczy, a efekty, jakie daje są bardziej naturalne. Czasami po przeprowadzeniu zabiegu możemy odczuwać lekki dyskomfort, możemy także wyczuwać pieczenie skóry lub spotkać się z jej miejscowym zaczerwienieniem. W miejscu podania preparatu może pojawić się także niewielki obrzęk. Jest to naturalne i powinno ustąpić samoistnie po kilku dniach od zakończenia zabiegu. Z racji tego, że polinukleotydy są bezpiecznym środkiem stosowanym w medycynie estetycznej, nie ma wielu przeciwwskazań do wykonania zabiegu z ich użyciem. Przede wszystkim jednak nie powinny go stosować kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia, czy też osoby z aktywną opryszczką lub zmianami ropnymi w okolicach, jakie mają być poddawane kuracji.

Na jakie partie ciała można stosować polinukleotyd?

Stymulatory tkankowe, które zawierają polinukleotydy są najczęściej wybierane by zrewitalizować skórę twarzy, okolic oczu w tym powiek dolnych oraz górnych, a także szyi. Są one podawane poprzez delikatne nakłucia skóry w miejscach, gdzie pacjent chce osiągnąć efekt rozświetlenia, nawilżenia oraz zagęszczenia tkanki skórnej. Polinukleotydy pod oczy dają efekt wyspania i rozświetlenia okolic oczu. Powieki odzyskują dawną elastyczność, a zmarszczki zostają zredukowane. Należy pamiętać, że skóra w okolicach oczu jest znacznie cieńsza niż w przypadku innych części naszego ciała – jest to około 0,5 mm. Przez to, skóra w tym miejscu posiada mniej kolagenu oraz elastyny. Często właśnie w tych okolicach w pierwszym stadium starzenia skóra traci swą jędrność. Dzięki stosowaniu preparatów, które zawierają polinukleotydy, możemy poprawić przepływ krwi i unaczynienie w tym obszarze, co jednocześnie wpłynie na zniwelowanie obrzęków i worków pod oczami. Poprawa skóry wokół oczu następuje zazwyczaj po upływie około 30 dni po wykonaniu całej kuracji.

Polinukleotydy pod oczy – jak wyglądają efekty zabiegu?

Okolice oczu często zdradzają nasz wiek. Już po 25 roku skóra wokół nich staje się cieńsza i bardziej ziemista. Często pojawiają się nam worki pod oczami lub nieestetyczne cienie. Również pierwsze zmarszczki i bruzdy szpecą nasze oczy. Zastosowanie polinukleotydów pod oczy może przynieść więc szereg korzyści. Przede wszystkim mogą one pomóc w poprawie mikrokrążenia krwi w okolicach oczu oraz wzmocnienia naczyń krwionośnych, co z kolei zmniejsza widoczność cieni pod oczami. Polinukleotydy pod oczy przynoszą także spektakularne efekty odmładzające, ponieważ stymulują do produkcji kolagenu i elastyny, co pomaga w wygładzaniu zmarszczek i linii mimicznych. Co więcej, posiadają także właściwości przeciwobrzękowe, dlatego też redukują widoczną opuchliznę wokół oczu. Skóra wygląda więc na bardziej wypoczętą i świeżą. Polinukleotydy pod oczy są nieocenione, a ich cena jest niewygórowana w porównaniu z tym, jak wspaniałe rezultaty jesteśmy dzięki nim w stanie osiągnąć. Skóra wokół oczu ma jednolity koloryt, jest promienna i zdrowsza. Nic więc dziwnego, że zabieg z użyciem polinukleotydów jest coraz częściej wybierany przez Pacjentów odwiedzających klinikę FabSkin położoną na warszawskim Bemowie. Jak widać, zarówno polinukleotydy na twarz, jak i stosowanie ich pod oczy przynosi długotrwałe i spektakularne efekty.

Jak wygląda zabieg z polinukleotydami?

Stymulatory, do których należą także polinukleotydy, są jednym z najnowszych trendów w dziedzinie medycyny estetycznej. W klinice FabSkin w Warszawie wykonujemy zabiegi z ich użyciem zarówno na całą twarz, jak i w okolice oczu. Dzięki temu możliwa jest poprawa kondycji skóry, która jest stymulowana do procesów regeneracyjnych i naprawczych. Dla wielu osób samo słowo polinukleotydy jest obce i zastanawiają się, co to w ogóle jest. Polinukleotydy zawierają w sobie fragmentu kwasu nukleinowego, które mogą być wykorzystywane do różnych celów w pielęgnacji skóry. Jak wygląda przebieg zabiegów, które są oparte na działaniu tych stymulatorów? Opiszemy to krok po kroku.

  • Krok I – konsultacja medyczna – na początku każdy Pacjent kliniki FabSkin położonej na warszawskim Bemowie przechodzi rozmowę wstępną ze specjalistą z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki temu możliwa jest ocena stanu jego skóry, a także omawiane są podczas niej cele zabiegu oraz oczekiwania Pacjenta.
  • Krok II – przygotowanie skóry do zabiegu odbywa się poprzez jej oczyszczenie z makijażu lub zanieczyszczeń. Miejsce podania preparatu jest także dodatkowo dezynfekowane.
  • Krok III – w zależności od potrzeb konkretnej osoby, w klinice FabSkin w Warszawie możliwe jest podanie kremu lub żelu o miejscowym działaniu znieczulającym.
  • Krok IV – aplikacja polinukleotydów na skórę za pomocą różnych technik, w szczególności poprzez wstrzyknięcie ich w tkankę podskórną. Polinukleotydy trafią głęboko pod skórę, dlatego zabieg ten jest nie tylko skuteczny, ale i długotrwały.
  • Krok V – po aplikacji polinukleotydów osoba, która przeprowadza zabieg, wykonuje delikatny masaż, którego celem jest szybsze wchłanianie się substancji przez skórę.
  • Krok VI – po wykonaniu zabiegu skóra może być zabezpieczona odpowiednimi preparatami, a Pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia dotyczące dalszej pielęgnacji skóry oraz ewentualnych zachowań, których należy przestrzegać przez określony przez lekarza okres czasu.

Polinukleotydy – jakie efekty można dzięki nim uzyskać na poszczególne partie ciała?

Polinukleotydy i wszystkie zabiegi, w trakcie których są one podawane, dają spektakularne efekty. Przede wszystkim znacznie poprawia on elastyczność skóry, ponieważ stymuluje produkcję kolagenu i elastyny. To wpływa na zwiększenie jej sprężystości oraz ogólne ujędrnienie. Polinukleotydy wykazują także działanie przeciwzmarszczkowe, ponieważ łagodzą drobne linie mimiczne, co sprawia, że skóra staje się wyraźnie gładsza. Nadto, podanie preparatu wpływa również na procesy nawilżenia skóry, co poprawia jej ogólny wygląd. Polinukleotydy  na twarz redukują również przebarwienia skóry oraz poprawiają ogólny koloryt. Dzięki swoim właściwościom regeneracyjnym mogą wspomagać procesy naprawcze, a skóra staje się nie tylko młodsza, ale także gęstsza. Potwierdzają to opinie naszych Klientów, którzy skorzystali z tego wyjątkowego zabiegu w klinice FabSkin w Warszawie.

Jakie efekty daje stosowanie polinukleotydów oraz jak często należy powtarzać zabieg?

Przede wszystkim, polinukleotydy mają silne działanie liftingujące, są skuteczne w przypadku poprawy kondycji naszej skóry w miejscach, gdzie jest ona pozbawiona nawilżenia. Wywołują efekt wiązania cząstek wody w przestrzeniach międzykomórkowych. Dzięki ich stosowaniu, możemy znacznie poprawić jędrność, sprężystość i gęstość naszej tkanki. Są więc polecane szczególnie osobom, które zmagają się z problemem niedotlenienia i odwodnienia skóry. Sprawdzają się także w przypadku klientów, którzy zmagają się ze stresem oksydacyjnym. Każda osoba decydująca się na zabieg z użyciem polinukleotydu powinna mieć dostosowany odpowiedni preparat do potrzeb swojej skóry, jak również do obszaru, na który ma być on użyty. Warto więc skorzystać z wizyt konsultacyjnych, gdzie specjalista określi, z jakim problemem mamy do czynienia i zaproponuje nam, w jaki sposób można go pokonać. Aby uzyskać najlepsze efekty, polecane jest zastosowanie serii zabiegów – wtedy skóra zyska odpowiednie napięcie, a rezultaty będą utrzymywały się przez dłuższy okres czasu.

 

Zobacz również:

Mezoterapia przy użyciu polinukleotydów
Stymulator tkankowy
Stymulator tkankowy pod oczy
Stymulator tkankowy na twarz
Stymulator tkankowy na blizny
Stymulator tkankowy na szyję
Stymulator tkankowy na chomiki
Kwas polimlekowy
Kwas polimlekowy na pośladki
Kwas polimlekowy pod oczy
Kwas polimlekowy na brzuch