Większość z nas marzy o zachowaniu wiecznej młodości, gładkiej i jędrnej skórze pozbawionej szpecących zmarszczek. Ale czy można osiągnąć taki efekt w krótkim czasie? Nie uciekniemy od procesu starzenia, jest on naturalny. Możemy jednak sprawić, że jego konsekwencje staną się dla nas mniej dotkliwe. Przede wszystkim musimy pamiętać, że proces starzenia się organizmu, to nie konsekwencja działania czynników genetycznych, ale również zewnętrznych. Szybki tryb życia, długotrwały stres, palenie tytoniu czy korzystanie z solarium może znacznie przyspieszyć ten proces. W ten sposób produkcja wolnych rodników w naszym organizmie jest znacznie przyspieszona, a co za tym idzie, skóra traci swoją naturalną jędrność w szybszym czasie. Warto jednak spróbować temu przeciwdziałać. Sprawdź, w jaki sposób możemy to ograniczyć przy pomocy zabiegów estetycznych i jakie efekty możemy osiągnąć dzięki stosowaniu polinukleotydów.

Polinukleotydy – co to jest?

Polinukleotydy może być dla Ciebie zupełnie obcym pojęciem. Jednak ich definicja nie jest wcale skomplikowana. Polinukleotyd jest fragmentem kwasów nukleinowych RNA oraz DNA. Jest obecny we wszystkich organizmach w sposób naturalny. W przypadku medycyny estetycznej, polinukleotydy są oczyszczonymi cząsteczkami, które wpływają za poprawienie elastyczności skóry oraz zapewniają nam zdrowy wygląd. Dzięki temu, że posiadają zdolność do łączenia cząsteczek wody, nasza tkanki są odpowiednio nawilżone. Polinukleotyd ma również wpływ na wzrost i zwiększenie aktywności fibroblastów – komórek, które odgrywają ważną rolę w procesie odbudowy składników skóry. Ponadto, polinukleotydy zwalczają produkcję wolnych rodników w naszym organizmie oraz hamują proces fotostarzenia się skóry. Wywierają także korzystny wpływ w przypadku walki z bliznami oraz wspomagają regenerację skóry po jej intensywnym opalaniu.

Polinukleotydy w kosmetyce – czym są?

Polinukleotydy idealnie sprawdzają się w branży kosmetologicznej oraz w salonach medycyny estetycznej. Dzieje się tak dlatego, iż coraz więcej osób decyduje się na korektę swojego wyglądu w bezpieczny i sprawdzony sposób. Dzięki użyciu tych substancji możemy w krótkim czasie poprawić wygląd nie tylko swojej twarzy, ale również szyi czy dekoltu. Co więcej, nie musimy stosować w tym celu wypełniaczy. Polinukleotydy w kosmetologii mają za zadanie zregenerować uszkodzone tkanki, co w rezultacie pomaga przywrócić rysy twarzy do jej pierwotnego stanu. Ponadto, polinukleotydy pomagają zniwelować takie niedoskonałości cery jak zmiany potrądzikowe, pourazowe, a także minimalizują widoczność blizn czy rozstępów. I właśnie za to, że dzięki nim możemy poprawiać dogłębnie kondycję naszej skóry, zostały pokochane przez ludzi na całym świecie. W porównaniu do stosowania wypełniaczy, zabieg z użyciem polinukleotydów jest bezpieczniejszy, a jego efekty utrzymują się przez kilka lat.

Polinukleotydy – jakie są skutki uboczne ich stosowania?

Tak naprawdę, wśród pacjentów, którzy byli badani podczas wykonywania zabiegów z użyciem polinukleotydów, nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych działania tego preparatu. Stąd też jest to niezwykle bezpieczny zabieg, cieszący się dobrą opinią nie tylko wśród klientów, ale także lekarzy. Jest on mniej skomplikowany niż w przypadku używania wypełniaczy, a efekty, jakie daje są bardziej naturalne. Czasami po przeprowadzeniu zabiegu możemy odczuwać lekki dyskomfort, możemy także wyczuwać pieczenie skóry lub spotkać się z jej miejscowym zaczerwienieniem. W miejscu podania preparatu może pojawić się także niewielki obrzęk. Jest to naturalne i powinno ustąpić samoistnie po kilku dniach od zakończenia zabiegu. Z racji tego, że polinukleotydy są bezpiecznym środkiem stosowanym w medycynie estetycznej, nie ma wielu przeciwwskazań do wykonania zabiegu z ich użyciem. Przede wszystkim jednak nie powinny go stosować kobiety w ciąży oraz w okresie karmienia, czy też osoby z aktywną opryszczką lub zmianami ropnymi w okolicach, jakie mają być poddawane kuracji.

Na jakie partie ciała można stosować polinukleotyd?

Stymulatory tkankowe, które zawierają polinukleotydy są najczęściej wybierane by zrewitalizować skórę twarzy, okolic oczu w tym powiek dolnych oraz górnych, a także szyi. Są one podawane poprzez delikatne nakłucia skóry w miejscach, gdzie pacjent chce osiągnąć efekt rozświetlenia, nawilżenia oraz zagęszczenia tkanki skórnej. Polinukleotydy pod oczy dają efekt wyspania i rozświetlenia okolic oczu. Powieki odzyskują dawną elastyczność, a zmarszczki zostają zredukowane. Należy pamiętać, że skóra w okolicach oczu jest znacznie cieńsza niż w przypadku innych części naszego ciała – jest to około 0,5 mm. Przez to, skóra w tym miejscu posiada mniej kolagenu oraz elastyny. Często właśnie w tych okolicach w pierwszym stadium starzenia skóra traci swą jędrność. Dzięki stosowaniu preparatów, które zawierają polinukleotydy, możemy poprawić przepływ krwi i unaczynienie w tym obszarze, co jednocześnie wpłynie na zniwelowanie obrzęków i worków pod oczami. Poprawa skóry wokół oczu następuje zazwyczaj po upływie około 30 dni po wykonaniu całej kuracji.

Jakie efekty daje stosowanie polinukleotydów oraz jak często należy powtarzać zabieg?

Przede wszystkim, polinukleotydy mają silne działanie liftingujące, są skuteczne w przypadku poprawy kondycji naszej skóry w miejscach, gdzie jest ona pozbawiona nawilżenia. Wywołują efekt wiązania cząstek wody w przestrzeniach międzykomórkowych. Dzięki ich stosowaniu, możemy znacznie poprawić jędrność, sprężystość i gęstość naszej tkanki. Są więc polecane szczególnie osobom, które zmagają się z problemem niedotlenienia i odwodnienia skóry. Sprawdzają się także w przypadku klientów, którzy zmagają się ze stresem oksydacyjnym. Każda osoba decydująca się na zabieg z użyciem polinukleotydu powinna mieć dostosowany odpowiedni preparat do potrzeb swojej skóry, jak również do obszaru, na który ma być on użyty. Warto więc skorzystać z wizyt konsultacyjnych, gdzie specjalista określi, z jakim problemem mamy do czynienia i zaproponuje nam, w jaki sposób można go pokonać. Aby uzyskać najlepsze efekty, polecane jest zastosowanie serii zabiegów – wtedy skóra zyska odpowiednie napięcie, a rezultaty będą utrzymywały się przez dłuższy okres czasu.

 

Zobacz również:

Mezoterapia przy użyciu polinukleotydów
Stymulator tkankowy
Stymulator tkankowy pod oczy
Stymulator tkankowy na twarz
Stymulator tkankowy na blizny
Stymulator tkankowy na szyję
Stymulator tkankowy na chomiki
Kwas polimlekowy
Kwas polimlekowy na pośladki
Kwas polimlekowy pod oczy
Kwas polimlekowy na brzuch