Pierwsza wizyta w klinice medycyny estetycznej FabSkin

Umówienie wizyty

Umówienie wizyty w FabSkin możliwe jest telefonicznie (22) 126 80 08 mailowo fabskin@fabskin.pl, przez wiadomość w komunikatorze Messenger lub whatsapp (+48 573 970 048).

Do zarezerwowania terminu konsultacji niezbędne jest podanie Państwa numeru telefonu.

Zawsze staramy się ustalić dla Państwa dogodny termin wizyty. Z im większym wyprzedzeniem ją umawiamy, tym większą mamy elastyczność w doborze terminu. Sugerujemy umawianie wizyt z wyprzedzeniem 2-3 tygodni.

Przyjazd

Nasza klinika mieści się w Warszawie na Bemowie, obok Fortu Blizne i niedaleko zjazdu na Bemowo z trasy S8. Dojazd do kliniki samochodem z lotniska Okęcie i z Dworca Centralnego zajmuje ok. 30 minut, z lotniska w Modlinie – ok. 45 minut.

Pacjentom przyjeżdżającym do nas samochodem oferujemy bezpłatny parking FabSkin znajdujący się na terenie Fortu Blizne, na końcu uliczki, przy której mieści się klinika. Nie jest konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Ważne! Do niektórych zabiegów, np. HIFU stosujemy znieczulenie farmakologiczne. Przyjęcie leku wiąże się z tymczasową niezdolnością do prowadzenia samochodu. Pacjentom rekomendujemy przyjazd do kliniki innym środkiem transportu (albo z osobą towarzyszącą).

Dopełnienie formalności

Ważne! Prosimy o przybycie 15 minut wcześniej na pierwszą wizytę w celu wypełnienia karty rejestracyjnej i podpisania ewentualnej zgody na zabieg (jeśli został zaplanowany i będzie wykonany w tym samym terminie, co pierwsza konsultacja).

Komputerowa analiza skóry

Wszystkim nowym pacjentom FabSkin w ramach wstępnej diagnostyki oferujemy wykonanie komputerowej analizy stanu skóry. Jest ona podstawą oceny potrzeb i kondycji skóry pacjenta. Wykonywana jest bezpłatnie i poprzedza przygotowanie indywidualnego planu zabiegów.

Ważne! O ile to możliwe, z myślą o sprawnym przebiegu Państwa pierwszej konsultacji, prosimy o przybycie na wizytę bez makijażu. Istnieje także możliwość wykonania demakijażu na miejscu w klinice, bezpośrednio przed wizytą.

Analiza pozwala sprawdzić kondycję skóry oraz stopień zachodzących w niej zmian. Po wykonaniu zabiegów daje możliwość porównania efektów z wyjściowym stanem skóry i monitorowania efektów terapii.

Analiza obejmuje:

  • ocenę struktury skóry – czy są na niej nierówności, rozszerzone pory, ewentualnie blizny (np. potrądzikowe)
  • pomiar nawilżenia skóry, jej złuszczania i poziomu sebum
  • pomiar wielkości zmarszczek
  • identyfikację tzw. red spots / brown spots, czyli nierówności kolorytu wynikających ze zmian naczynkowych (red spots) i/lub przebarwień (brown spots)
  • określenie biologicznego wieku skóry.

Na podstawie komputerowej analizy możliwa jest symulacja procesu starzenia i wskazanie, które czynniki odgrywają w nim kluczową rolę. M.in. na tej podstawie, w trakcie konsultacji, lekarz określi zabiegi, które będą najskuteczniejsze u konkretnego pacjenta.

Konsultacja

Pierwsza konsultacja u lekarza medycyny estetycznej trwa ok. pół godziny. Jest to czas poświęcony wyłącznie na wywiad z pacjentem, przekazanie informacji niezbędnych lub przydatnych do dalszego leczenia. W trakcie wizyty pacjent i lekarz określają potrzeby i cele terapii, oczekiwane i możliwe do uzyskania efekty oraz zabiegi najlepsze do osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Ważne! Niezwykle pomocnym materiałem podczas konsultacji są zdjęcia pacjenta wykonane w przeszłości – kilka, a nawet kilkanaście lat wcześniej. Pozwalają na wizualną ocenę skali i rodzaju zmian zachodzących w skórze na przestrzeni ostatnich lat.

Ważne! Podczas pierwszej konsultacji prosimy o poinformowanie lekarza o lekach przyjmowanych przez Państwa na stałe. Przed wykonaniem każdego zabiegu prosimy dodatkowo o przekazanie informacji n.t. leków przyjmowanych przez Państwa doraźnie.

Indywidualny plan zabiegów

W wyniku przeprowadzonej diagnostyki i konsultacji pacjenci otrzymują Indywidualny plan zabiegów, który zawiera:

  • rozpoznanie stanu zdrowia skóry
  • rekomendowaną serię zabiegów i ich częstotliwość
  • koszt leczenia.

Zalecenia i pielęgnacja po zabiegu

Jeśli pierwszą konsultację w klinice FabSkin połączyliście Państwo w jednym terminie z wykonaniem zabiegu, otrzymacie po nim od lekarza zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego. Przedstawimy Państwu także rekomendacje kosmetyków do kontynuacji profesjonalnej pielęgnacji w domu.