Bycie dojrzałą mamą to doskonały okres, aby podjąć konkretne działania z zakresu medycyny estetycznej. Pamiętaj, że od tego, jak teraz zadbasz o swoją cerę, będzie zależeć to, w jakiej kondycji będzie ona za kilkanaście lat. Sprawdź, jakie zabiegi na twarz polecane są dla kobiet powyżej 40 roku życia?

Pakiet dla mamy 40+

Po ukończeniu 40. roku życia skóra i ciało kobiety diametralnie się zmienia, co jest spowodowane niedoborem estrogenu w organizmie. Jest to czas, kiedy kobiety zaczynają przechodzić perimenopauzę, czyli okres poprzedzający menopauzę. W tym czasie organizm zaczyna przechodzić prawdziwą rewolucję. Zaburzenia hormonalne powodują widoczne zmiany w strukturze skóry. Skóra zaczyna mieć coraz większą skłonność do przesuszania, nawet jeśli wcześniej była tłusta, zmniejsza się jej elastyczność i objętość, co spowodowane jest spadkiem produkcji kolagenu, a utrata jędrności skóry sprawia, że pojawia się na niej coraz więcej głębokich zmarszczek. Do tego dochodzą liczne zmiany barwnikowe, czyli przebarwienia i popękane naczynka. 40 lat to czas, w którym zarówno twarz, jak i ciało zmienia się na tyle szybko, że domowa pielęgnacja okazuje się już niewystarczająca, dlatego jest to doskonały moment, by skorzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych, które pomogą poprawić kondycję skóry 40-latki.

Więcej informacji >

Pakiet dla mamy 50+

Procesy starzenia się skóry zaczynają się jeszcze przed menopauzą, ale w jej trakcie i po tzw. okresie przekwitania znacznie się nasilają. Po 50. roku życia gwałtownie spada poziom estrogenów i progesteronu, które to w głównej mierze odpowiedzialne za jędrną i młodą skórę. Ich niedobór w tym wieku jest już wyraźnie widoczny, dlatego twarz 50-latki w szybkim tempie zaczyna tracić swój owal, pojawiają się na niej głębokie zmarszczki i bruzdy, a skóra staje się coraz cieńsza. Zmienia się również jej koloryt – pojawia się coraz więcej przebarwień, a rozszerzone naczynka stają się jeszcze bardziej widoczne. Skóra dojrzała po 50. roku życia wymaga kompleksowej pielęgnacji. W tym wieku dobry krem przeciwzmarszczkowy to zdecydowanie za mało, dlatego codzienną pielęgnację warto wspomóc odpowiednio dobranymi zabiegami kosmetycznymi poprawiającymi stan i kondycję skóry dojrzałej.

Więcej informacji >

Pakiet dla mamy 60+

60 lat to wiek, kiedy zmiany zarówno w obszarze twarzy, jak i ciała pojawiają się w lawinowym tempie. W tym wieku skóra twarzy jest już bardzo wiotka, a zmarszczki głębokie widoczne, do tego stopniowo zaczynają opadać mięśnie i zanikać kości, przez co twarz traci swój owal. Pojawiają się również nieestetyczne chomiki, które są efektem naturalnych procesów starzenia się skóry i to one dla większości dojrzałych kobiet są największym problemem. Uderzenia gorąca nasilają zaczerwieniania skóry, szyja i dekolt traci swoją jędrność, na skórze pojawiają się przebarwienia i zmiany rozrostowe (włókniaki, brodawki), twarz nabiera zaciętego wyglądu z powodu coraz to cieńszych i bledszych ust. Niestety, procesu starzenia się skóry nie jesteśmy w stanie zatrzymać, ale możemy go skutecznie spowolnić. Walkę z upływającym czasem warto wspomóc profesjonalnymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, która obecnie stanowi doskonałą alternatywę dla inwazyjnej chirurgii plastycznej.

Więcej informacji >

Zastanawiasz się jaki zabieg będzie najlepszym wyborem?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Pomożemy Ci wybrać najbardziej odpowiedni zabieg dla Ciebie! Zapraszamy Cię również na WIOSENNĄ KONSULTACJĘ!

Tel: 22 126 80 08
E-mail: fabskin@fabskin.pl