Opadające powieki to problem, który dotyka wiele osób. Mylnie uważa się, że spotykają się z nim ludzie, u których rozpoczął się już proces starzenia lub jest on na zaawansowanym poziomie. Czasami jednak stanowi on defekt kosmetyczny. Opadająca powieka oka może nie tylko wyglądać nieestetycznie, ale także być powodem problemów ze wzrokiem. Jak sobie z nią poradzić? Klinika FabSkin w Warszawie przygotowała specjalną ofertę zabiegową na takie kłopoty!

Opadająca powieka – jak wygląda?

Opadająca powieka jest inaczej nazywana ptozą. Możemy mówić o tym przypadku wtedy, gdy zaobserwujemy, że jedna z powiek górnych jest nieco bardziej obniżona od naturalnego poziomu. W ten sposób powstaje nadmiarowy fałd skórny, który jest usytuowany pod łukiem brwiowym. W trakcie normalnego funkcjonowania może on zachodzić na część ruchomą powieki i przysłaniać tęczówkę. W ten sposób gałka oczna nie jest w pełni sprawna, a oko osoby, która zmaga się z opadającą powieką, wydaje się mniejsze. Co więcej, jeśli poziom przysłonięcia jest zbyt duży, może to nawet powodować ograniczenie pola widzenia. Warto więc wiedzieć, dlaczego pojawia się u nas opadająca powieka i co robić w przypadku jej wystąpienia. W klinice FabSkin, która umiejscowiona jest na warszawskim Bemowie, przygotowaliśmy wiele sprawdzonych zabiegów, które pozwolą Ci na długi czas pozbyć się tego problemu bez interwencji chirurga. Każdy zabieg na opadające powieki jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, a zaraz po jego zakończeniu możesz powrócić do domu. Prowadzimy profesjonalną placówkę, w której świadczona Pacjentom pomoc jest zawsze na najwyższym poziomie.

Opadająca powieka – przyczyny

Mimo że najczęściej spotykamy się z opinią, że opadająca powieka to przyczyna problemów natury estetycznej, to tak naprawdę posiadanie jej może być także sygnałem alarmującym naszego organizmu odnośnie wielu dolegliwości i schorzeń. W klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie oferujemy Państwu pełną opiekę przedzabiegową, która pozwoli ustalić prawdziwe przyczyny pojawienia się tego kłopotu. Może nim być na przykład uszkodzenie mięśni, których zadaniem jest podnosić powiekę. To z kolei jest symptomem wielu chorób autoimmunologicznych lub też oznaką, że nasz organizm produkuje zbyt małą ilość kolagenu. Ponadto opadające powieki mogą być powiązane z genetyką, co oznacza, że mają charakter wrodzony. Niestety istnieje także możliwość nabycia tej wady w każdym okresie życia.  Jest to związane z pojawieniem się urazów mechanicznych, wynikiem naturalnego starzenia się skóry lub też przebytych infekcji. Co więcej, także zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą sprawić, że pojawia się ten problem. Opadająca jedna powieka ma podobne przyczyny, lecz często jest wynikiem spędzania dużej ilości czasu przed szklanym ekranem telewizora, komputera czy telefonu. Jeśli jednak kłopot z powieką pojawił się nagle, warto wyeliminować przyczyny neurologiczne, takie jak uszkodzenia włókien nerwowych lub połączeń, które występują między nerwami a mięśniami. Mogą być one spowodowane uszkodzeniem nerwu okoruchowego, miastenią, miopatią lub zespołem Hornera. Jak więc widzisz, opadające powieki mogą mieć różne przyczyny, dlatego warto sprawdzić, czy nie są objawem jakiejś choroby. Odpowiednia profilaktyka i wdrożenie leczenia może pomóc Ci w walce o zdrowie. Należy także podkreślić, że opadająca powieka może pojawić się zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci.

Opadające powieki – objawy

Opadająca powieka może dawać różne objawy, które niestety często są przez nas bagatelizowane. Należy więc zwracać uwagę na wszystkie niepokojące sygnały, jakie zaobserwujemy u siebie lub naszych bliskich. Warto też pamiętać, że w przypadku pojawienia się jakiejkolwiek z nich, ważne jest szybkie podjęcie odpowiednich kroków, by temu zaradzić. Przede wszystkim należy skonsultować się ze specjalistą, aby wyeliminować podłoże zdrowotne naszych problemów. Gdy faktycznie posiadamy opadające powieki, fachowiec podpowie nam, co robić. Jeśli jednak okaże się, że jest to wada wrodzona, możemy skorzystać ze skutecznych i sprawdzonych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jakie są przeprowadzane w naszej klinice FabSkin w Warszawie. Poniżej wymienimy najpopularniejsze objawy, jakie towarzyszą opadającym powiekom:

  • trudności w zamykaniu lub częściowe niedomykanie się powieki;
  • zez;
  • nadmierne i częste łzawienie;
  • zaburzenia widzenia;
  • ciągłe zmęczenie oczu;
  • ból lub niekomfortowe uczucie podczas mrugania.

Opadająca powieka – jakie leczenie jest skuteczne?

Jeśli mamy do czynienia z problemem opadania powiek, często zastanawiamy się nad możliwymi rozwiązaniami tej przypadłości. Warto więc wiedzieć nie tylko to, czym jest opadające jedna, ale także, jak się pozbyć problemu? Wiele Pacjentów kliniki FabSkin w Warszawie zwraca się do nas o pomoc, ponieważ nie wiedzą, czy to jest opadająca powieka i co zrobić, aby twarz wyglądała estetyczniej. Przede wszystkim warto nie zapominać o zwyczajnej profilaktyce, która pozwoli nam uniknąć przykrych konsekwencji tego schorzenia w przyszłości. Pamiętaj, że oczy to jeden z najważniejszych zmysłów, dlatego pozwól mu odpocząć. Ciągłe wpatrywanie się w ekran komputera czy telefonu z pewnością nie wpływa korzystnie na wzrok. Odwiedzaj też regularnie okulistę, w celu kontrolnego badania gałki ocznej i możliwych problemów z polem i ostrością widzenia. Pamiętaj także o odpowiednim nawilżaniu oczu kroplami. Co jest jeszcze ważne? Zachowanie balansu pomiędzy obowiązkami a odpoczynkiem. Odpowiednia ilość snu działa na oczy jak balsam. Warto także wspomnieć, że odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry również może zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia nabytej wady powieki. Jeśli jednak te sposoby nie działają lub opadająca powieka jest już Twoim problemem, podpowiemy Ci, jak leczyć tę niedogodność bez interwencji chirurga.

Opadające powieki – jaki zabieg wybrać?

W klinice FabSkin w Warszawie oferujemy wiele zabiegów, które pomagają rozwiązać każde problemy związane z naszym wyglądem. Podpowiemy Ci także, co zrobić, jeśli Twoim kłopotem jest opadająca powieka i jak się jej skutecznie pozbyć. Możesz wybrać innowacyjne metody, które zyskują coraz większą popularność przez Pacjentów na całym świecie. W placówce FabSkin stale uzupełniamy swoją ofertę o nowe, sprawdzone zabiegi, które są mało inwazyjne dla Pacjenta. Jeśli więc chcesz zlikwidować opadające powieki, polecamy wybrać jedną z naszych propozycji:

  • lifting powiek bez skalpela, który jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na bezinwazyjne odmładzanie okolic oczu oraz poprawienie kondycji skóry wokół nich. To wykonania tego zabiegu jest używane specjalne urządzenie, które emituje mikrowiązkę plazmy. To z kolei przyczynia się do uniesienia powiek oraz redukuje nadmiar skóry w tym obszarze.

korekta powiek kwasem hialuronowym – jak powszechnie wiadomo, wypełniacz ten naturalnie występuje w naszym organizmie. Z wiekiem jednak jego poziom spada. Kwas hialuronowy na opadające powieki daje rewelacyjne efekty spłycenia zagłębień okolic oka, jak również stymuluje do produkcji nowych włókien kolagenowych.