Odstające uszy to prawdziwa zmora nie tylko dzieci, ale i osób dorosłych. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale ciężko ukryć ten defekt. Dlatego właśnie tak dużo osób poszukuje rozwiązań, które pomogą im uporać się z tym problemem. Czy istnieje sprawdzony sposób na pozbycie się kłopotu bez interwencji chirurgicznej? W klinice FabSkin w Warszawie jest to możliwe! Zachęcamy do zapoznania się z opisem zabiegu niechirurgicznej korekty uszu.

Problem odstających uszu

Wiele osób mających odstające uszy, zastanawia się, co zrobić. Co ciekawe, z tym problemem boryka się nawet 5% całej populacji ludzi. W zależności od kultury większe uszy są postrzegane różnorako. Niektóre narody traktują je jako błogosławieństwo, dla innych są powodem do licznych kompleksów. Warto wspomnieć, że odstające uszy nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia. Są one jednak nieatrakcyjne, przez co nawet u najmłodszych dzieci, mogą stanowić źródło braków z samoakceptacją czy zaniżać sposób postrzegania własnej osoby. Również dorosłe osoby mogą czuć się niekomfortowo, posiadając odstające uszy. Dzieje się tak, ponieważ często inni zwracają na nie uwagę. Oczywiście nie należy popadać w skrajności. Czasami nasze uszy jedynie delikatnie odstają od głowy, co widzimy jedynie my sami, jednak tak bardzo skupiamy się na tym, że staje się to dla nas powodem do niskiego poczucia wartości. Wśród dzieci i nastolatków odstające uszy mogą być natomiast problemem, z którym samodzielnie ciężko jest sobie poradzić. Często nie są akceptowani przez rówieśników, stają się ofiarami szyderstw czy nawet są wykluczani z pewnych środowisk. To może powodować ich wycofanie z szeregów życia społecznego, jak również odbić się w inny sposób na ich zdrowiu psychicznym.

Dlaczego uszy są odstające?

Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, dlaczego uszy mogą odstawać od głowy. Istnieje wiele różnych możliwych przyczyn tego zjawiska. Warto jednak zaznaczyć, że lekko odstające uszy nie powinny być powodem do żadnych zmartwień. Kształtowanie się małżowiny usznej rozpoczyna się już na wczesnym etapie życia płodowego, natomiast ostateczną formę można określić dopiero mniej więcej po ukończeniu siódmego roku życia u dziecka. A jak sprawdzić, czy faktycznie mam odstające uszy? Wystarczy zmierzyć odległość od końca małżowiny usznej do powierzchni czaszki. Jeśli ta wartość przekracza 2 cm, wtedy możemy mówić o odstających uszach. W klinice medycyny estetycznej FabSkin położonej na warszawskim Bemowie staramy się pomóc każdemu, kto boryka się z problemem niewłaściwego ukształtowania uszu, w tym przede wszystkim cierpi na ich zbytnie odstawanie od czaszki.

Odstające uszy – możliwe przyczyny

Oczywiście na to, jak wielki mamy nos oraz jaki kolor oczu posiadamy, nie mamy wpływu. Odpowiada za to nasza genetyka. Odstające uszy możemy odziedziczyć po jednym lub obu rodzicach Jeśli jednak nie jest to powodem żadnego kłopot emocjonalnego, często nie ma potrzeby interwencji. Czy odstające uszy mają jakieś inne przyczyny? Warto poznać najczęstsze z nich:

  • brak wykształcenia fałdki, czyli elementu skóry i chrząstki umiejscowionego w tylnej stronie ucha. Jej zadaniem jest utrzymanie uszu bliżej głowy. Jeśli jednak ta fałdka jest słabo wykształcona lub w ogóle nie istnieje, może być to powodem odstawania uszu.
  • osteochondroza chrząstki ucha, czyli stan, w którym chrząstka nie rozwija się prawidłowo.
  • zaburzenia rozwojowe w zakresie chrząstki ucha lub inne wady w jego budowie mogą być przyczyną odstawania uszu.
  • urazy głowy lub uszu, jak również inne uszkodzenia mechaniczne.

W klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie nasi specjaliści z pewnością ocenią stan Twoich uszu i podadzą, jaka może być przyczyna ich odstawania. Warto skorzystać z takich konsultacji, ponieważ dzięki nim możemy dowiedzieć się sporo o swoim zdrowiu.

Odstające uszy u dzieci i niemowląt

Tak, jak wspomnieliśmy we wcześniejszej części artykułu, uszy u człowieka kształtują się przez wiele lat. Ciężko jest więc od razu założyć, że nasze niemowlę będzie miało problem z ich odstawaniem, kiedy małżowiny uszne ostatecznie się uformują. Nawet u małych dzieci także ten kłopot może rozwiązać się samoistnie, wraz z wiekiem. Jeśli jednak zauważyłeś, że Twoja pociecha ma odstające uszy, warto zgłosić się po poradę do naszych ekspertów z kliniki FabSkin w Warszawie. Fachowcy podczas dokładnych oględzin uszu Twojego dziecka będą mogli stwierdzić, czy jego uszy faktycznie odstają. Wtedy też można będzie wdrożyć zabiegi niechirurgiczne, które będą mogły pomóc. Wczesne zdiagnozowanie schorzenia może być całkowicie wyleczone. Warto wspomnieć, że na wielu forach czy serwisach społecznościowych można znaleźć domowe sposoby na pozbycie się kłopotu z odstającymi uszami. Podkreślamy, że zakładanie opasek uciskowych lub przyklejanie uszu do czaszki plastrami kompletnie mija się z sensem i nie daje żadnych faktycznych rezultatów. Co więcej, może to wywołać złość i rozdrażnienie u dziecka, które niekomfortowo się czuje.

Odstające uszy – jak temu zaradzić?

W przypadku posiadania odstających uszu istnieje kilka opcji, w jaki sposób możesz się zachować. Po pierwsze, możesz zaakceptować ten fakt i cieszyć się życiem. Po drugie, jeśli problem dotyka Twojej pociechy, możesz przeprowadzać z nią rozmowy budujące własne poczucie wartości. Po trzecie możesz skorzystać z chirurgicznego zabiegu korekty uszu, który jednak niesie ze sobą pewne ryzyko, wymaga podania narkozy oraz przewiduje znaczny okres rekonwalescencji. Po czwarte wreszcie możesz umówić się na wizytę do kliniki FabSkin w Warszawie, gdzie wykonywane są nieinwazyjne lub małoinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które nie wymagają interwencji chirurga. Warto zapoznać się z naszą szeroką ofertą usług oraz umówić się na wizytę konsultacyjną w naszej placówce na warszawskim Bemowie. Cieszymy się dużym zaufaniem naszych stałych Pacjentów. Priorytetem naszego działania jest poprawa samopoczucia oraz wyglądu. Posiadamy także konkurencyjne ceny zabiegów, które zawsze są wykonywane przez profesjonalistów.

Sposób na odstające uszy u dorosłych i dzieci – zabieg

Jaki zabieg jest skuteczny na pozbycie się odstających uszu? Czy medycyna estetyczna jest dobrym wyborem także dla dzieci? Oczywiście, że tak. Zachęcamy do wykonania prostego zabiegu, jakim jest korekta uszu nićmi w klinice FabSkin w Warszawie. Jest on polecany nie tylko dla osób, które cierpią z powodu odstawania uszu, ale też chcą się pozbyć asymetrii w tych okolicach lub są niezadowolone z kształtu małżowiny usznej. Nici są wprowadzane bez użycia skalpela, a sam zabieg jest całkowicie nieinwazyjny. Nici wprowadzane są pod skórę, co umożliwia zmianę kąta nachylenia małżowiny usznej względem czaszki. Dzięki temu natychmiast zyskujesz naturalny wygląd. Co więcej, zabieg ten może być przeprowadzany zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci powyżej 7 roku życia. Wystarczy tylko jedna wizyta w naszej placówce, abyś cieszył się pięknym wyglądem swoich uszu!