Usta od zawsze uważane były za jeden z najbardziej pociągających i determinujących kobiecość elementów wyglądu zewnętrznego. Wyraźne, jędrne, kształtne – przyciągają spojrzenia i budzą zazdrość. Świadczą o zmysłowości i pobudzają wyobraźnię. Warto zadbać, aby nasze usta odznaczały się i zawsze wyglądały pięknie. Usta stanowią ostateczne dopełnienie perfekcyjnego wyglądu, kiedy są zbyt małe, wąskie, czy nierówne – potrafią deformować nawet najładniejszą twarz. Powiększanie ust kwasem hialuronowym powinno dać efekt nawilżenia oraz ujędrnienia. Dodatkowo podkreśla ich kształt oraz linię. Bardzo ważnym elementem jest ich wymodelowanie z zachowaniem naturalności. Jeśli powiększamy usta z umiarem – korekta powoduje, że wyglądamy atrakcyjniej i nikt z otoczenia nawet nie domyśli się, że zabieg był wykonany.

 

Powiększanie ust w etapach

Przede wszystkim planując powiększenie ust pamiętajmy, że czerwień wargowa wymaga czasu aby się rozciągnąć – dlatego gdy chcemy zmienić rozmiar ust z rozmiaru M do L rekomendujemy zabiegi wykonywane etapami zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dzięki temu usta będą wyglądały przez cały czas naturalnie, a zmiana będzie stopniowa z jednoczesnym efektem ich ujędrnienia.

 

Złote proporcje ust

Pamiętajmy o proporcjach! Na konsultacji przed zabiegiem rozmiar ust dobierany jest do całej twarzy oraz ich rysów – ważne jest aby zachować odpowiednie proporcje (Złota zasada – górna warga ok. 1/3 całej wysokości ust). Dolna warga Nidy nie powinna być wielkości górnej.

 

Nienaturalny „kaczy dziób”

Dla lekarzy medycyny estetycznej „kaczy dziób” to błąd w sztuce modelowania ust, spowodowany przez wydostanie się kwasu hialuronowego poza granice czerwieni wargowej – w efekcie powiększa się warga biała.

 

Jakość kwasu hialuronowego

Przy powiększeniu ust bardzo ważny jest wybór odpowiedniego kwasu hialuronowego dopasowanego do wyplenienia ust – tak aby wyglądały naturalnie podczas uśmiechania się oraz mówienia. Konieczne jest unikanie nie sprawdzonych preparatów „no-name” oraz miejsc typu: fryzjer, kosmetyczka – gdzie zabiegi mogą wykonywać osoby bez uprawnień i certyfikacji. W efekcie mogą pojawić się infekcje, ziarniaki wymagające leczenia sterydami. Ważne jest aby wybierać lekarzy z doświadczeniem oraz znajomością nowoczesnych technik modelowania ust.

 

Juvederm® Ultra Smile™

Juvéderm® ULTRA Smile to delikatny wypełniacz stworzony specjalnie z myślą o modelowaniu, korekcji i odmładzaniu ust. Zawarty w nim kwas hialuronowy został poddany restrykcyjnemu procesowi pozyskiwania. Dzięki temu posiada delikatną, jedwabistą strukturę i unikalną formę gładkiego, jednorodnego i plastycznego żelu zdolnego przywrócić objętość, uwypuklić kontur i nadać kształt obrysowi ust.

 

Juvederm® Volbella® with Lidocaine

JUVEDERM® VOLBELLA® with Lidocaine  to preparat w postaci gladkiego zelu o stezeniu 15 mg kwasu hialuronowego. Produkt JUVEDERM® VOLBELLA® with Lidocaine powstal w oparciu o innowacyjna technologie VYCROSS®, ktora pozwala na wykorzystanie nizszego stezenia kwasu hialuronowego. Dzieki temu ewentualny obrzek po zabiegu jest mniej widoczny i szybciej ustepuje. Pozwala to pacjentom na bardzo szybki powrot do codziennych zajec. JUVEDERM® VOLBELLA® with Lidocaine to wszechstronny wypełniacz. JUVEDERM® VOLBELLA® zawiera rowniez srodek znieczulajacy – lidokaine, ktory  sprawia, ze zabieg jest przyjemniejszy. Pomaga w uzyskaniu naturalnego wygladu i zapewnia dluzszy czas dzialania. W praktyce oznacza to, iz efekt utrzymuje sie az do 12 miesiecy. Preparat otrzymal laur Perly Dermatologii Estetycznej w 2016

 

Dlaczego warto powiększyć usta kwasem hialuronowym?

Ponieważ z upływem lat delikatna skóra ust odwadnia się i staje się mniej jędrna. Twarz zmienia się, przez co usta w naturalny sposób przemieszczają się ku dołowi, tracąc na kształcie i wyrazistości. Usta podlegają wysokiej aktywności przez całe życie i należy im się wyjątkowe traktowanie, w celu zachowania ich najlepszych walorów. Powiększanie ust kwasem hialuronowym przywraca nawilżenie i ujędrnia usta. Usta stają się widocznie większe i pełniejsze. Podnoszą się kąciki ust, redukcji ulegają niewielkie zmarszczki. Wypełnianie ust kwasem hialuronowym, to zabieg dla osób, które z biegiem lat pragną poprawić estetykę swojego wyglądu, a także osób młodych, które marzą o pełniejszych, bardziej jędrnych i ponętnych ustach. Zawsze z naturalnym efektem i w bezpieczny sposób.

 

 

Przeczytaj więcej na temat powiększenia ust > 

Rezerwuj wizytę >