Mezoterapia igłowa to zabieg, który wykorzystuje bardzo cienką igłę do wstrzykiwania w skórę substancji leczniczej. W ten sposób można pozbyć się niewielkich zmarszczek i innych problemów skórnych. Jest uważana za bezpieczną, ale istnieją pewne środki ostrożności, o których powinnaś wiedzieć przed rozpoczęciem zabiegu. Poniżej dowiesz się, jak wygląda i jak działa mezoterapia igłowa!

 

Jak działa mezoterapia igłowa?

 

Mezoterapia igłowa to zabieg, który wykorzystuje mikroiniekcje do dostarczania produktów przeciwstarzeniowych w głąb skóry. Procedura ta jest stosowana w leczeniu wielu chorób skóry, w tym zmarszczek i uszkodzeń słonecznych.

 

Sam zabieg polega na wstrzykiwaniu maleńkich ilości płynnej substancji za pomocą bardzo cienkiej igły lub kaniuli, czyli igły zakończonej obło, aby nie uszkodzić skóry. Płyn zawiera składniki, które pomagają poprawić wygląd skóry poprzez redukcję drobnych linii i zmarszczek, poprawę elastyczności i jędrności, redukcję plam pigmentacyjnych, zapobieganie powstawaniu nowych wykwitów w miejscu, w którym wcześniej je miałaś.

 

Mezoterapia igłowa – jak wygląda w rzeczywistości?

 

Mikroiniekcje mogą być wykonywane samodzielnie lub jako część planu leczenia, który obejmuje również lasery i inne zabiegi na skórze. Kuracja jest szybka i łatwa do wykonania, ale wymaga pewnego przestoju po podaniu zastrzyków. Procedura trwa zaledwie kilka minut i jest bezpieczna, bezbolesna i szybka. Sama mezoterapia igłowa może być stosowana na dowolnym obszarze ciała, w tym na twarzy, szyi, klatce piersiowej lub rękach, aby ukierunkować ją bezpośrednio na konkretne obszary wymagające poprawy.

 

Podczas wykonywania mezoterapii wykonuje się serię nakłuć, podczas których preparat jest podawany bezpośrednio do środka skóry. Zastrzyki są zwykle rozmieszczone w odległości około jednego centymetra od siebie. Wyniki zabiegu są zwykle widoczne w ciągu około trzech tygodni, a zauważalna poprawa utrzymuje się przez około sześć miesięcy do roku. Trwałość zabiegu zależna jest od wielu czynników, takich jak skład i ilość podanej substancji oraz miejsca zabiegu i dalszej pielęgnacji.

 

Jak przygotować się do mezoterapii igłowej?

 

Zanim poddasz się zabiegowi mezoterapii igłowej, ważne jest, abyś przestrzegała następujących kroków:

 

  • Nie powinnaś przyjmować żadnych leków rozrzedzających krew. Jeśli tak jest, Twój lekarz może być zmuszony do monitorowania reakcji Twojego organizmu na zabieg i wprowadzenia odpowiednich zmian.
  • Twoja skóra musi być zdrowa i czysta przed poddaniem się zabiegowi mezoterapii igłowej, aby nie wystąpiły infekcje skórne lub inne problemy, które mogłyby zakłócić prawidłowe gojenie. Najlepiej tego dnia zrezygnuj z makijażu.
  • Upewnij się, że wszystkie Twoje leki zostały zamienione na leki doustne lub zakończyłaś ich przyjmowanie przed rozpoczęciem zabiegu mezoterapii igłowej, ponieważ niektóre z nich (takie jak leki na ciśnienie krwi) mogą całkowicie zakłócić skuteczność tego typu procedury medycznej; dotyczy to nawet tych przyjmowanych w codziennych celach jak np. tabletki aspiryny.

Jeśli rozważasz przeprowadzenie mezoterapii igłowej na swojej skórze, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć tę procedurę. Oprócz nakreślenia jego korzyści, przyjrzeliśmy się również temu, jak wygląda i jak należy się do niego przygotować.

Zobacz również:

Ceny mezoterapii w Fabskin
Mezoterapia pod oczy
Mezoterapia kolagenowa
Mezoterapia skóry głowy