Jeśli zastanawiasz się jak często i ile sesji mezoterapii igłowej powinnaś mieć, odpowiedź zależy od wielu czynników. Najważniejsze jest, aby wybrać lekarza, który zapewni indywidualne planowanie leczenia w oparciu o Twoje potrzeby i oczekiwania co do rezultatów.

 

Mezoterapia igłowa – jak często?

 

Odstęp między zabiegami jest dobierany indywidualnie i zależy od indywidualnych cech pacjenta. Aby określić przerwy między sesjami, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Na przykład, jak długo utrzymają się rezultaty leczenia i czy można je zachować bez dodatkowych spotkań. Zależy to od wielu czynników: wieku i trybu życia pacjenta; czasu trwania i nasilenia jego problemów skórnych; wyboru leku do mezoterapii (co również może wpływać na jej efekty). Osoba ciesząca się dobrym zdrowiem nie będzie potrzebowała tylu zabiegów, co ktoś, kto ma przewlekłe lub ostre choroby wpływające na jej wygląd. Jeśli nurtuje Cię pytanie: „mezoterapia igłowa jak często?” to ogólna odpowiedź na nie brzmi od dwóch tygodni do kilku miesięcy.

 

Mezoterapia igłowa – ile zabiegów?

 

Jednocześnie może pojawić się pytanie: „mezoterapia igłowa: ile zabiegów?” Wszystko zależy od celu mezoterapii, bo może nim być poprawa napięcia skóry, poradzenie sobie z wypadaniem włosów czy pozbycie się cellulitu.

Liczba zabiegów potrzebnych do mezoterapii zależy od celu i rodzaju zabiegu. Dla każdej osoby może być inna. Na przykład, jeśli masz do czynienia z trądzikiem i chcesz oczyścić skórę, to wystarczy jeden lub dwa zabiegi. Jeśli masz cellulit, to 3-4 sesje mogą być konieczne, aby zobaczyć zauważalne rezultaty.

Zabiegi mezoterapii igłowej powinny być wykonywane maksymalnie raz na 2 tygodnie – jest to optymalny odstęp pomiędzy kolejnymi sesjami; zależy to jednak od tego, jakie schorzenie chcesz leczyć (np. wypadanie włosów czy rozstępy) lub czy w Twoim organizmie zaszły jakieś zmiany (np. utrata wagi).

 

Jakie odstępy między zabiegami mezoterapii?

 

Na ogół zabiegi mezoterapii bezigłowej wykonuje się w odstępach 10-15 dniowych. Optymalna liczba i częstotliwość zabiegów dla każdego przypadku jest dobierana indywidualnie. Zabiegi na twarz i szyję zaleca się zazwyczaj co 2-4 tygodnie. Wszystko sprowadza się do tego, że jest to sprawa indywidualna zależna od rodzaju zabiegu i pacjenta. Podsumowując: w zależności od tego, jaka jest to mezoterapia, jak często planować zabiegi, ustali lekarz prowadzący.

Aby ustalić częstotliwość i ilość spotkań lekarz weźmie pod uwagę wiele różnych czynników. Dlatego też konieczne jest pierwsze, ogólne spotkanie, na którym zostanie przeprowadzony wywiad medyczny. W jego trakcie zadane zostaną pytania o ogólny stan zdrowia, przyjmowane leki, rezultaty, których pacjent oczekuje. Zostanie również zbadany stan skóry w miejscu planowanego zabiegu i właśnie na tej podstawie zostanie opracowany zakres i intensywności terapii.

 

Dlaczego różne zabiegi mezoterapii igłowej mają różną trwałość?

 

Długość czasu trwania zabiegu, a także jego efekty zależą od wielu czynników. Wśród nich jest chociażby rozmiar igły i ilość oraz skład podawanego preparatu.

Rozmiar igły używanej podczas zabiegu jest jednym z najważniejszych czynników, które decydują o tym, jak długo trwa zabieg. Im mniejsza igła, tym gęstsza siatka nakłuć. Przez to zabieg będzie trwał dłużej, ale jednocześnie będzie mniej bolesny. Igły o mniejszej średnicy wykorzystywane są przy mezoterapii twarzy. Natomiast te o większej średnicy zalecane są przy innych obszarach ciała.

Liczba zastrzyków stosowanych podczas zabiegu jest kolejnym czynnikiem, który wpływa na to, jak długo utrzymują się rezultaty. Chodzi dokładnie o ilość podanego preparatu. Początkowo zaleca się jego większą ilość, z czasem można go stosować mniej, a wciąż utrzymać ten sam efekt.

 

Dlatego w zależności od tego, jaka jest to mezoterapia mikroigłowa, zależy ile zabiegów jest koniecznych. Uważamy, że mezoterapia igłowa jest świetną opcją zabiegową dla osób, które chcą poprawić koloryt skóry, uporać się z wypadaniem włosów lub pozbyć się cellulitu. Uważamy również, że przed rozpoczęciem należy skonsultować się z lekarzem na temat optymalnej liczby i częstotliwości potrzebnych zabiegów.

Zobacz również:

Ceny mezoterapii w Fabskin
Mezoterapia pod oczy
Mezoterapia – polinukleotydy
Mezoterapia kolagenowa
Mezoterapia skóry głowy