Sporty ekstremalne, chęć rywalizacji, niebezpieczne pasje … a czasami młodość pełna przygód i pamiętny młodzieńczy trądzik jest przyczyną nieestetycznych blizn u mężczyzn. Możemy z nimi żyć, ale też w dzisiejszych czasach dzięki nowoczesnej technologii możemy ich się skutecznie pozbyć! W FabSkin laserowa redukcja blizn u mężczyzn należy do jednych z bardziej skutecznych zabiegów. Pozwala całkowicie ukryć nieestetyczne pozostałości na naskórku lub zredukować ich widoczność na lata. Jest to przy tym zabieg wyjątkowo bezpieczny i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Innowacyjny laser pozwalający skutecznie usunąć blizny działa na zasadzie emitowania wiązek światła do zmienionych komórek, gdzie ulegają one selektywnemu zniszczeniu. Następnie zdrowe komórki rozpoczynają proces regeneracji, aby zastąpić zredukowane tkanki. Nowa struktura jest silniejsza, lepsza i pozwala ukryć szpecące blizny. Rewolucyjny laser działa selektywnie, nie dociera do zdrowych komórek, nie niszczy ich więc. Jest to bezpieczna metoda pozbywania się zmian bliznowych. Uszkodzenia skóry regenerują się w czasie kilku-kilkunastu tygodni, a nowa skóra jest jaśniejsza, bardziej elastyczna, widocznie zdrowsza. Zabieg możemy stosować na każdej partii ciała. Laserowe usuwanie blizn nie jest bolesne i trwa kilka, kilkanaście minut. Laseroterapia naszym innowacyjnym laserem pomaga pacjentom pozbyć się problemu, który przeszkadza im czuć się atrakcyjnymi i jest zazwyczaj wynikiem wypadku lub leczenia.

Dla jakich mężczyzn laserowe usuwanie blizn?

W gabinecie FABSKIN w Warszawie laserowo usuwamy blizny mężczyznom, które powstały w wyniku wypadku, oparzeń, są wynikiem trądziki, uszkodzenia naskórka, także blizny pooperacyjny. Najlepsze efekty uzyskujemy, kiedy laseroterapii poddawane są „świeże” blizny, mające kolor czerwony lub różowy. Gorzej na terapię reagują białe, stare blizny, jednak również z nimi na pewnym etapie możemy sobie poradzić z laserem. W naszym gabinecie medycyny estetycznej wykonujemy od 1 do 6 zabiegów laseroterapii w celu usunięcia blizn. Zabiegi odbywają się cyklicznie w odstępach kilkutygodniowych, aż do momentu uzyskania satysfakcjonujących efektów. Blizny nie jest całkowicie usuwane i mogą znów stać się bardziej widoczne pod wpływem starzenia się naskórka, utraty jego elastyczności, szarzenia się skóry, kiedy wszystkie zmiany, nie tylko blizny stają się lepiej widoczne. Zabieg laseroterapii możemy powtarzać raz na kilka lat, w zależności od potrzeb. Laser świetnie usuwa natomiast blizny potrądzikowe, które szpecą często twarze młodych osób.

O szczegółowych przeciwwskazaniach do laserowego usuwania blizn poinformuje lekarz. Osoby, które chcą zdecydować się na zabieg powinny znać podstawowe przeciwwskazania przed usuwaniem blizn, do których należą:

 • Nadmiernie opalona skóra
 • Fotouczulenie
 • Aktywne zmiany skórne
 • Białaczka
 • Padaczka
 • Alergie skórne
 • Niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne
 • Przyjmowanie leków i ziół fotoaktywnych
 • Kuracje z retinolem
 • Nowotwory skóry
 • Odbycie na kilka tygodni przed zabiegiem peelingów chemicznych i niektórych zabiegów kosmetycznych
 • Obniżona odporność organizmu
 • bliznowiec

Przed i po zabiegu laserowego usuwania blizn u mężczyzn

Przed zabiegiem usuwania blizn laserem należy zrezygnować z opalania i na miejsce terapii nakładać wysokie filtry antysłoneczne. Należy zrezygnować z przyjmowania leków fotouczulających i ziół o podobnym oddziaływaniu (dziurawiec). Podobnie nie zaleca się przed zabiegiem wykonywać peelingów chemicznych i innych zabiegów naruszających naskórek. Unikamy zabiegów z kwasami i preparatów z retinoidami.

Bezpośrednio po zabiegu usuwania blizn skóra jest zaczerwieniona i opuchnięta. Przez kilka dni stosuje się kompresy chłodzące i cały czas w trakcie trwania kuracji wysokie filtry SPF i UV. Przez 5-7 dni skóra może przybierać ciemniejsze zabarwienie i intensywnie złuszczać się. Proces regeneracji naskórka trwa do kilkunastu tygodni. Wtedy obserwujemy końcowe efekty laseroterapii. Zabiegi powtarzamy do czasu osiągnięcia najlepszych rezultatów. Laser wyposażony jest w głowicę chłodzącą, która minimalizuje odczuwanie bólu w trakcie zabiegu. Miejsce leczenie może zostać posmarowane żelem chłodzącym, by zapewnić jeszcze lepszy komfort pacjentowi.

Po zakończonej kompleksowej terapii laserem blizny zostają całkowicie usunięte z naskórka i efekt ten utrzymuje się do kilku lat. Jest to indywidualne i zależy od wieku oraz stanu cery mężczyzny.

Naskórek jest wyraźnie bardziej elastyczny, rozjaśniony, nie ma na nim plam i przebarwień. Pacjent cieszy się atrakcyjniejszym wyglądem i może z dumą odsłaniać ciało. Skończ z bliznami i rozstępami! Umów się na zabieg laserem w naszej klinice.


Zastanawiasz się jaki zabieg będzie najlepszym wyborem?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Pomożemy Ci wybrać najbardziej odpowiedni zabieg dla Ciebie! Zapraszamy Cię również na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ! 

Tel: 22 126 80 08
E-mail: fabskin@fabskin.pl