Osoby, które chcą wybrać zabieg ujędrniający skórę, które nie wywołują żadnych skutków ubocznych, często wybierają masaż próżniowy. Ten innowacyjny zabieg jest także dostępny w klinice FabSkin w Warszawie. Przybliżymy, na czym on polega i jakich efektów można się po nim spodziewać.

Masaż próżniowy – co to jest i na czym polega?

Ta metoda bezinwazyjnego ujędrniania ciała jest wykonywany przez kosmetologa w pokoju zabiegowym. Do jego wykonania w klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie używamy specjalistycznego sprzętu, który posiada głowicę zasysającą. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie próżni, która łączy się z naciskiem mechanicznym. Dzięki temu urządzenie to działa nie tylko na skórę, ale skutecznie poprawia elastyczność głębszych jej warstw. Masaż próżniowy pozwala uzyskać rewelacyjne efekty także u osób, które mają problem z utratą masy ciała lub też zaobserwowały zatrzymanie się wody w organizmie. Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja, podczas której nie tylko omawiany jest dokładny przebieg terapii, ale także określane są efekty, jakie uzyska Pacjent po jej wykonaniu.

Na co wykonywany jest masaż próżniowy?

Tak naprawdę masaż próżniowy może być wykonywany na dowolne partie ciała, ponieważ jest on bezpieczny dla zdrowia Pacjenta. Zazwyczaj jest on wykonywany w przypadku zaobserwowania zatrzymania się wody w organizmie i gromadzenia jej w tkankach podskórnych, ale także w przypadku utraty jędrności i sprężystości skóry. Do kliniki FabSkin w Warszawie zgłaszają się Pacjenci, którzy zmagają się także z cellulitem lub chcą powrócić do pełnej sprawności po kontuzjach. Masaż próżniowy może być także wykonywany w celu ujędrnienia piersi czy nawet poprawy wyglądu skóry twarzy. Nie ma więc jednoznacznych kryteriów, na jakie partie ciała może być stosowany ten zabieg.

Dla kogo masaż próżniowy jest idealnym rozwiązaniem?

Zabieg masażu próżniowego jest w szczególności polecany osobom, które nie potrafią zaakceptować niedoskonałości swojego ciała, chcą wzmocnić elastyczność skóry oraz zmagają się z kompleksami. Czasami utrata jędrności może być wynikiem naturalnego procesu starzenia się skóry, czasami też jest to wynik genetycznych uwarunkowań. U niektórych osób wygląd skóry i ciała może zmieniać się także w wyniku innych czynników, takich jak przebyta ciąża, szybki proces utraty wagi. Do kliniki FabSkin w Warszawie zgłaszają się także osoby, u których w organizmie dochodzi do częstego zatrzymywania się wody, co powoduje pojawienie się licznych obrzęków. Z masażu próżniowego korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jest on całkowicie bezbolesny, a nawet należy do grupy metod relaksacyjnych.

Masaż próżniowy – jakich efektów można się spodziewać?

Przede wszystkim należy pamiętać, że poza stosowaniem masażu próżniowego Pacjent musi także prawidłowo się odżywiać i być aktywnym fizycznie. Wtedy też ten zabieg może przynieść naprawdę spektakularne rezultaty w kwestii modelowania ciała oraz utrzymania idealnej sylwetki. Pierwsze efekty zabiegu są widoczne niemal natychmiast po jego zakończeniu – należą do nich m.in.: uelastycznienie skóry, poprawa mikrokrążenia, przepływu krwi, a także lepsze samopoczucie. Ważne jest, aby podczas wykonywania serii zabiegów dostarczać organizmowi odpowiednią ilość wody, aby obrzęki ustąpiły. Seria masaży próżniowych pozwoli także zmniejszyć widoczność cellulitu oraz ujędrnić skórę. Co więcej, dzięki nim możliwe jest poprawienie przepływu limfy oraz uzyskanie ogólnej poprawy kondycji skóry.

Masaż próżniowy – jak często wykonywać?

Wiele osób, które zwracają się do nas z pytaniem o masaż próżniowy, zastanawia się, jak często należy go wykonywać, aby jego rezultaty utrzymały się przez długi czas i były widoczne. Oczywiście jest to zależne po pierwsze od indywidualnych preferencji każdej osoby, jak również tego, jaka partia ciała wymaga korekty. Kosmetolodzy, którzy wykonują ten zabieg w klinice FabSkin na warszawskim Bemowie zalecają jednak na serię co najmniej 12 zabiegów. Dzięki temu możemy nie tylko wygładzić naszą skórę, ale także poprawić krążenie krwi, co wpływa na utrzymywanie się rezultatów tej metody przez długi czas. Zabiegi powinny być wykonywane regularnie, najlepiej w odstępach 2-3 dni.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu masażu próżniowego?

Niewątpliwie jedną z najważniejszych zalet masażu próżniowego, o jakiej należy wspomnieć, jest to, że zabieg ten nie posiada praktycznie żadnych przeciwwskazań. Mogą więc z jego korzyści cieszyć się wszyscy, którzy marzą o smuklejszej sylwetce i elastycznej skórze. Warto jednak skonsultować się z lekarzem przed wykonaniem masażu próżniowego. W klinice FabSkin w Warszawie przed zabiegiem odbywa się konsultacja medyczna, podczas której specjalista oceni stan naszej skóry oraz przeprowadza wywiad, aby dowiedzieć się o chorobach, jakie obecnie przechodzimy. Dzięki temu wykonanie masażu próżniowego może być całkowicie bezpieczne!

Dlaczego warto zdecydować się na wykonanie masażu próżniowego w klinice FabSkin w Warszawie?

W klinice medycyny estetycznej FabSkin położonej na warszawskim Bemowie wykonujemy wiele nowoczesnych i skutecznych zabiegów, które mają na celu poprawę wyglądu naszego ciała i twarzy. Specjalizujemy się w pomocy każdemu, kto się do nas zgłosi. W naszej placówce otrzymasz także kompleksową opiekę przedzabiegową, jak i wskażemy Ci zalecenia po zakończeniu terapii. Posiadamy innowacyjny sprzęt, który posiada wszelkie certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo wszystkich naszych Pacjentów. Nasz zespół składa się z profesjonalistów, którzy posiadają długoletnie doświadczenie w zakresie świadczonych przez nas usług. Naszym priorytetem jest spełnienie wszelkich oczekiwań każdej osoby, jaka się do nas zgłosi. Serdecznie zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie FabSkin. Z chęcią udzielimy także odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania.