Każdy z nas chciałby zatrzymać młodzieńczy wygląd jak najdłużej. Symetria twarzy to symbol piękna i atrakcyjności. Wiele czynników wpływa jednak na to, że na naszej twarzy wraz z wiekiem dochodzi do nieodwracalnych zmian. Jak pozbyć się niechcianych chomików? Czy są jakieś sprawdzone sposoby? Zapoznaj się z naszym artykułem.

Co to są chomiki?

Chomiki pojawiają się na policzkach i w dolnej części twarzy. Często powodują powstanie podwójnego podbródka. Czym one są? To luźne tkanki, które zniekształcają owal twarzy, przez co twarz wygląda na grubszą oraz starszą. Przede wszystkim są one spowodowane mniejszą elastycznością skóry w tych miejscach. Dlaczego w ogóle powstają chomiki? Ponieważ z wiekiem nasz organizm produkuje mniejszą ilość kwasu hialuronowego, a co za tym idzie, skóra traci wiotkość i jędrność. Nie jest już tak napięta, więc powoli opada w dół. Aby zniwelować te niedoskonałości, wiele osób wybiera zabiegi medycyny estetycznej. Czy kwas hialuronowy na chomiki to dobre rozwiązanie? Opiszemy ten problem w naszym artykule.

Skąd biorą się chomiki na twarzy?

Wraz z wiekiem zmienia się całe nasze ciało. Nie tylko łatwiej jest nam przybrać na wadze przez zmiany w procesie metabolicznym organizmu, ale też nasza skóra traci z czasem naturalną jędrność i elastyczność. Proces starzenia się ma także wpływ na zniekształcenie owalu twarzy. Wpływ na to ma przede wszystkim resorpcja kości w obszarze żuchwy i szczęki. Co więcej, nagromadzenie się tkanki tłuszczowej w obszarze policzków oraz fałd nosowo-wargowych również może przyczynić się do powstania chomików. Wraz z wiekiem nasz organizm nie produkuje już wystarczającej ilości kolagenu oraz elastyny, które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowego napięcia skóry twarzy. Do powstania chomików może przyczynić się również długotrwały stres, alkohol, palenie papierosów czy też nieregularny tryb życia. Jakie zabiegi zniwelują chomiki i czy skuteczny jest kwas hialuronowy proponowany do większości zabiegów medycyny estetycznej? Postaramy się to omówić.

Kwas hialuronowy na chomiki – jak działa?

Kwas hialuronowy jest stosowany na chomiki już od dawna. Posiada on właściwości wypełniające tkanki. W rezultacie skóra jest nie tylko odpowiednio nawilżona, ale również preparat ten wypełnia skutecznie ubytki, które powstały wraz z procesem starzenia się skóry. Jest on więc skuteczny w przypadku zabiegów liftingów wolumetrycznych, czyli mających na celu nie tylko uniesienie policzków, ale także ich wypełnienie. W efekcie możemy uzyskać poprawę owalu naszej twarzy, jak również zmniejszyć widoczność zmarszczek i bruzd. Kwas hialuronowy jest używany jako naturalny wypełniacz, więc jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu. Posiada on trzy główne zalety. Są to:

  • Usuwanie podwójnego podbródka – poprzez poprawę napięcia skóry podbródek zostaje podniesiony;
  • Poprawa owalu twarzy;
  • Wypełnianie zmarszczek i bruzd.

Uporczywe chomiki – czy sam kwas hialuronowy wystarczy?

W większości przypadków tak. W klinice Fabskin pracują eksperci, którzy ocenią, czy zabieg z użyciem kwasu hialuronowego będzie odpowiedni dla Twojej skóry. Do każdego klienta podchodzimy w indywidualny sposób. Zabiegi są poprzedzone szczegółowym wywiadem oraz konsultacją lekarską, abyś zawsze miał pewność, że zabieg, na jaki się zdecydowałeś, pozwoli Ci osiągnąć wymarzony efekt. Kwas hialuronowy na chomiki jest jednym z częstszych wyborów dokonywanych przez naszych klientów. Nasze wieloletnie doświadczenie na rynku pokazuje, że przynosi on naprawdę spektakularne rezultaty w szybkim czasie. Dodatkowo jest on bardzo bezpieczny. Po jego wykonaniu możesz powrócić do zwykłej aktywności. Wszystkie zabiegi przeprowadza w naszej klinice lekarz medycyny estetycznej. Zawsze używamy sterylnego sprzętu. Najważniejsze dla nas jest zadowolenie klienta, dlatego z radością pomagamy każdemu, kto do nas trafi. Zapoznaj się z pełną ofertą naszych usług i umów się na konsultację w naszej placówce!