W tym materiale odpowiemy nie tylko na pytania, czym w ogóle jest karboksyterapia, ale także, jakie są przeciwwskazania do jej wykonania. W klinice medycyny estetycznej FabSkin położonej na warszawskim Bemowie jest to bowiem często wybierany zabieg.

Czym jest karboksyterapia?

Karboksyterapia należy do grupy nieinwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który polega na podawaniu Pacjentowi dwutlenku węgla pod skórę. Dzięki tej terapii możliwe jest uzyskanie ogólnej poprawy wyglądu skóry, jak również istnieje możliwość redukcji za jego pomocą cellulitu, rozstępów, blizn, a nawet zmarszczek. Nic więc dziwnego, że karboksyterapia zyskuje wciąż nowych zwolenników, a obecnie nasi specjaliści z kliniki FabSkin w Warszawie otrzymują wiele pytań na temat tego zabiegu. Dwutlenek węgla podawany w ten sposób posiada właściwości wpływające na stymulację krążenia krwi, co w rezultacie wpływa na jej dotlenienie i odżywienie komórek. Jeśli więc ten zabieg jest tak skuteczny, to czy istnieją przeciwwskazania, które sprawiają, że karboksyterapia może być nieodpowiednia dla wszystkich? W dalszej części artykułu odpowiemy na to pytanie.

Czy karboksyterapia jest bezpieczna?

Generalnie karboksyterapia jest postrzegana za bezpieczny zabieg, jednak musi być ona przeprowadzana przez wykwalifikowanego specjalistę. Warto więc wspomnieć, że każdą technikę z zakresu medycyny estetycznej powinien wykonywać doświadczony kosmetolog lub lekarz. W naszej placówce FabSkin położonej na warszawskim Bemowie przykładamy dużą wagę nie tylko do szerokiej oferty naszych zabiegów, ale także do tego, aby nasz zespół stanowili eksperci z wieloletnim doświadczeniem. Oczywiście karboksyterapia należy do grupy zabiegów, które wymagają wstępnej konsultacji lekarskiej.

Dla kogo polecany jest zabieg karboksyterapii?

Karboksyterapia jest zabiegiem polecanym w szczególności dla wszystkich osób, które zamierzają poprawić elastyczność skóry, ale także zlikwidować rozstępy, zredukować cellulit i pozbyć się blizn. Coraz więcej Pacjentów wybiera tę technikę także w celu ogólnego odmłodzenia skóry. Do kliniki FabSkin położonej na warszawskim Bemowie zgłaszają się Pacjenci w różnym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą skorzystać z dobrodziejstw tej metody przywrócenia młodzieńczego wyglądu skóry.

Karboksyterapia – przeciwwskazania

Jak już wspomnieliśmy, karboksyterapia jest zabiegiem bezpiecznym, jednak – tak jak w przypadku stosowania innych technik z zakresu medycyny estetycznej – istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. W szczególności należą do nich:

  • ciąża oraz karmienie piersią;
  • infekcja skórna w miejscu zabiegu;
  • choroby związane z niewydolnością oddechową;
  • przebyty zawał serca lub udar mózgu;
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych;
  • choroby nowotworowe;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • alergie.

Jak wygląda zabieg karboksyterapii?

Aby przystąpić do zabiegu karboksyterapii w klinice FabSkin w Warszawie, konieczna jest wstępna konsultacja lekarska. Podczas niej specjalista oceni stan Twojej skóry oraz przeprowadzi krótki wywiad, w celu wyeliminowania ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Ponadto poinformuje Cię o dokładnym przebiegu karboksyterapii oraz wskaże, jakich efektów możesz się po niej spodziewać. Osoba przeprowadzająca zabieg wprowadza cienką igłę do wybranego miejsca, które jest poddawane terapii. Następnie w kontrolowany sposób rozpocznie podawanie dwutlenku węgla. Cała procedura trwa około od 20 do 60 minut.

Jakie efekty daje karboksyterapia?

Niewątpliwie popularność karboksyterapii wnika z tego, że efekty takiej terapii są naprawdę spektakularne. Do najczęstszych zalet, które sprawiają, że decyduje się na nią coraz więcej osób, należą:

  • poprawa jędrności i elastyczności skóry;
  • redukcja cellulitu;
  • zmniejszenie widoczności blizn;
  • wygładzenie zmarszczek;
  • ujędrnienie tkanek;
  • stymulacja organizmu do zwiększenia produkcji elastyny i kolagenu;
  • ogólna poprawa kondycji skóry;
  • efekt odmłodzenia.

Karboksyterapia – czy jest bezpieczna dla alergików?

Karboksyterapia jest uważana nie tylko za bardzo skuteczny zabieg, lecz także bezpieczny dla większości osób. Należy podkreślić, że dwutlenek węgla jest naturalnie obecny w każdym ludzkim organizmie. W związku z tym nie powinien on wywoływać reakcji alergicznych. Większym problemem może być obecna u Pacjenta alergia skórna, która pod wpływem podawania dwutlenku węgla, może ulec podrażnieniu. Tak ważne jest więc, aby przed podjęciem decyzji o wykonaniu karboksyterapii, skontaktować się z lekarzem, w celu oceny stanu skóry w miejscu, gdzie ma zostać podawany dwutlenek węgla.

Jak długo utrzymuje się efekt po wykonaniu zabiegu?

Rezultaty zabiegu karboksyterapii są widoczne bezpośrednio po zakończeniu zabiegu, jednak na ostateczne jego efekty należy poczekać do około kilku tygodni. W tym czasie skóra regeneruje się, a organizm rozpoczyna zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny. Rezultaty karboksyterapii utrzymują się zazwyczaj do kilku miesięcy. Specjaliści z kliniki FabSkin w Warszawie zalecają wykonanie serii zabiegów w celu uzyskania optymalnych rezultatów.