Coraz większą popularnością w salonach kosmetologicznych oraz klinikach medycyny estetycznej, w tym w klinice FabSkin w Warszawie, cieszy się zabieg zwany karboksyterapia. Co to w ogóle jest i jakich rezultatów możemy się po niej spodziewać? Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami o tej metodzie poprawy urody.

Karboksyterapia – co to jest i na czym polega zabieg?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czym jest karboksyterapia i na czym ona tak właściwie polega, warto wspomnieć, że każdy człowiek nieubłaganie starzeje się oraz jego organizm przechodzi przez widoczne dla oka zmiany. Czasami zbyt duże wahania wagi, nagłe chudnięcie lub przytycie, przebyta ciąża, może zmienić wygląd naszego ciała. Pojawiają się rozstępy, blizny, a nawet cellulit. Niewątpliwie są one nieestetyczne i mogą stanowić źródło wielu kompleksów, a także zaniżenia samooceny. Karboksyterapia – co to więc za zabieg? W klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie, jak i w innych renomowanych placówkach karboksyterapia polega na podskórnym lub śródskórnym wprowadzeniu za pomocą małej igły cząsteczek dwutlenku węgla. Jest więc metodą mało inwazyjną i bezpieczną dla Pacjenta. W ten sposób możliwe jest rozchodzenie się dwutlenku węgla po tkankach, co w rezultacie prowadzi do rozszerzenia się naczyń krwionośnych i zwiększenia przepływu krwi oraz składników odżywczych.

Karboksyterapia – dla kogo będzie dobrym rozwiązaniem?

Wiemy już, czym jest karboksyterapia, a na co wpływa korzystnie? Kto powinien zdecydować się na ten innowacyjny zabieg? Warto podkreślić, że metoda aplikowania podskórnie dwutlenku węgla jest uznawana w środowisku medycyny estetycznej oraz kosmetologii jako wszechstronna. Również w klinice FabSkin w Warszawie jest przeprowadzana u Pacjentów, którzy zgłaszają się do nas z różnymi problemami. Przede wszystkim nasi specjaliści polecają wykonanie karboksyterapii osobom, które posiadają wiotką skórę, która jest widocznie pozbawiona naturalnej jędrności i gęstości. Nadto, z zabiegu warto skorzystać w przypadku występowania głębokich zmarszczek na ciele i twarzy, cellulitu i rozstępów. Jest on także korzystny w walce z podwójnym podbródkiem oraz cieniami pod oczami. Karboksyterapię przeprowadza się również w obszarze włosów, ponieważ pomaga wzmocnić osłabione cebulki włosków oraz zwalczyć nadmierne wypadanie włosów.

Karboksyterapia – działanie i efekty

Warto też dowiedzieć się, jakie efekty daje karboksyterapia i jak działa. Przede wszystkim należy podkreślić, że zabieg ten jest bezpieczny dla zdrowia Pacjenta, a jego wykonanie trwa zaledwie kilkanaście minut. Może być on wykonywany samodzielnie lub jako uzupełnienie innych terapii. Karboksyterapia wpływa na poprawę mikrokrążenia, dotlenienie się skóry oraz wspiera odnowę komórek. Organizm zostaje także pobudzony do zwiększenia produkcji kolagenu, co sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, a w rezultacie, wizualnie młodsza. Zabieg karboksyterapii wykonywany jest w klinice FabSkin w Warszawie przez doświadczony personel – kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Specjalista podpowie Ci, jakich dokładnie efektów możesz się spodziewać po jego wykonaniu, a także doradzi, ile zabiegów przyniesie najlepsze dla Ciebie rezultaty. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się piękną i gładką skórą w problematycznych miejscach. Badania wykazały, że karboksyterapia jest również skuteczna w przypadku rozbijania nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonywania zabiegu karboksyterapii?

Tak, jak w przypadku innych zabiegów z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej, także z karboksyterapii nie powinno się korzystać w przypadku wystąpienia przeciwwskazań. Należą do nich m.in.:

 • ciąża oraz okres karmienia piersią;
 • padaczka;
 • niewydolność organów wewnętrznych;
 • choroby nowotworowe;
 • choroby układu naczyniowego;
 • endometrioza;
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
 • przyjmowanie leków sterydowych lub przeciwdepresyjnych;
 • reumatoidalne zapalenie stawów;
 • nieuregulowana cukrzyca;
 • jaskra;
 • stany zapalne skóry.

 

Oczywiście podczas wizyty przedzabiegowej, specjalista w klinice FabSkin przeprowadza z każdym Pacjentem wywiad w celu ustalenia obecnej sytuacji zdrowotnej, aby móc wyeliminować wcześniej ewentualne przeciwwskazania.

Na jakie partie ciała warto zdecydować się na karboksyterapię?

Karboksyterapia jest zabiegiem, który może być wykonywany na wszystkie obszary ciała, twarzy, jak również skutecznie zwalcza problemy związane z osłabieniem włosów oraz ich nadmiernym wypadaniem. Najczęściej jest więc stosowany w okolice oczu, czoła, brody, szyi i dłoni, czyli tam, gdzie pojawiają się głębokie zmarszczki, ale także świetnie sprawdzi się na okolice brzucha, ud i pośladków, gdzie najczęściej tworzy się cellulit i występują rozstępy. Na konsultacji lekarskiej, która odbywa się przed zabiegiem w klinice FabSkin na warszawskim Bemowie specjalista oceni stan Twojej skóry i podpowie Ci, które partie ciała wymagają odżywienia i wzmocnienia gęstości skóry.

Karboksyterapia – co ile należy wykonywać ten zabieg?

W klinice FabSkin w Warszawie, podczas wizyty konsultacyjnej, nasz ekspert omówi zabieg, jakim jest karboksyterapia, poinformuje Cię również, co ile należy wykonywać kolejne powtórzenia, aby cieszyć się jak najdłużej spektakularnymi efektami tej metody. Z reguły karboksyterapię wykonuje się w seriach od 5 do 10 zabiegów, jednak jest to uzależnione od wielu indywidualnych czynników. Zazwyczaj odstępy pomiędzy zabiegami są kilkudniowe, jednak w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej lub cellulitu, przerwy między sesjami muszą być dłuższe, aby skóra miała czas na rewitalizację.

Czy zabieg karboksyterapii jest bolesny?

Wiele Klientów zwraca się do nas z zapytaniem, czy wykonanie zabiegu karboksyterapii powoduje dolegliwości bólowe. Chcemy podkreślić, że terapia dwutlenkiem węgla jest zaliczana do zabiegów mało inwazyjnych i bezpiecznych dla zdrowia. W trakcie wykonywania zabiegu Pacjent może odczuwać lekkie rozpieranie skóry, jest to jednak normalne, ponieważ w ten sposób wtłaczany jest dwutlenek węgla w tkanki. Nowoczesne urządzenia do wykonywania tego zabiegu, jakie są używane w klinice FabSkin w Warszawie, pozwalają regulować ciśnienie gazu przez lekarza lub kosmetologa.

Dlaczego warto wykonać zabieg karboksyterapii w klinice FabSkin w Warszawie?

Placówka FabSkin położona na warszawskim Bemowie jest wyposażona w innowacyjny, specjalistyczny sprzęt, który posiada wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. W naszym zespole pracują doświadczeni lekarze medycyny estetycznej oraz kosmetolodzy z długoletnim stażem pracy. Dzięki temu masz więc pewność, że wszystkie terapie, jakie są u nas dostępne, są wykonywane z należytą starannością. Dla naszej firmy priorytetem jest dobro i zadowolenie Pacjenta, dlatego także zapewniamy wszystkim osobom, korzystającym z naszych usług, kompleksową opiekę przed zabiegiem, jak i tuż po jego wykonaniu. Chętnie odpowiadamy na wszystkie Państwa pytania oraz jesteśmy do Waszej dyspozycji. Cieszymy się wieloma doskonałymi opiniami Pacjentów, którzy chętnie wracają do naszej kliniki lub polecają ją innym.

Jaka jest cena zabiegu karboksyterapii?

Na stronie internetowej kliniki medycyny estetycznej FabSkin położonej na warszawskim Bemowie znajdziesz dokładny cennik wszystkich usług, jakie oferujemy naszym Pacjentom. Cena karboksyterapii jest jednak zależna od partii ciała, gdzie będzie aplikowany dwutlenek węgla. Chcemy jednak podkreślić, że znajdziesz u nas korzystne, konkurencyjne ceny, a dla naszych stałych Klientów oferujemy duże rabaty. Co więcej, ostateczny koszt zabiegu może być ustalony podczas wstępnej konsultacji z naszym specjalistą. Często na naszej stronie internetowej możesz także znaleźć promocje na poszczególne zabiegi. Dzięki temu możesz sporo zaoszczędzić, ciesząc się piękną i gładką skórą przez długi czas. Zachęcamy do zapoznania się z innymi zabiegami, jakie znajdują się w naszej ofercie.