Wraz z wiekiem na powierzchni skóry stopniowo pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, które z czasem ulegają pogłębieniu. Dotyczy to partii twarzy, takich jak czoło, okolice oczu, miejsca między brwiami, a także wokół ust. Ten ostatni obszar u kobiet jest w szczególności narażony na przedwczesne starzenie.

Rozróżniamy kilka rodzajów zmarszczek powstających w okolicy ust. Pierwsze z nich to bruzdy nosowo-wargowe, tzw. zmarszczki śmiechowe. Powstają one na skutek codziennej mimiki twarzy – szczególnie wtedy, gdy się uśmiechamy. W obrębie okolicy ust często można również zaobserwować tzw. linie marionetki. Zmarszczki te mają swój początek w okolicy kącików czerwieni wargowej i kierują się ku dołowi, aż do brody. Niestety wraz z ich pojawieniem się twarz przybiera niezadowolony i sfrustrowany wygląd.

Kwas hialuronowy na zmarszczki wokół ust

Rekomendowanym sposobem na pozbycie się zmarszczek wokół ust jest wykorzystanie kwasu hialuronowego. Efekty są natychmiastowe! Widoczne już po pierwszym zabiegu. Dzięki regenerującym właściwościom kwasu hialuronowego, nawet po całkowitym wyczerpaniu się w skórze preparatu, skóra wygląda promienniej. Zabiegi należy powtarzać zgodnie z harmonogramem ustalonym z lekarzem prowadzącym. Zwykle co 6 – 10 miesięcy. Okres ten uzależniony jest od wieku pacjenta, stanu cery, prowadzonego trybu życia, zażywania używek, używanych preparatów do upiększania.

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej

W wyniku stosowania zabiegów z udziałem toksyny botulinowej możemy spodziewać się wygładzenia lub redukcji zmarszczek na okres pomiędzy 6 tygodni, a nawet 6 miesięcy. Jest to uzależnione nie tylko od ilości wstrzykiwanego preparatu, ale także od miejsca przeprowadzania zabiegu i indywidualnych cech pacjenta. W naszym gabinecie medycyny estetycznej Fabskin, klienci mają możliwość dokładnie i szczegółowo skonsultować wykonywany zabieg z lekarzem specjalistą. To, co szczególnie interesuje pacjentów, to rozpowszechniony problem „efektu maski” wśród osób, które stosowały toksynę botulinową. Pragniemy uspokoić wszystkich zaniepokojonych. Wysokiej klasy preparat (a tylko taki wykorzystujemy do zabiegów), wstrzykiwany w profesjonalnym gabinecie przez doświadczonego lekarza, oddziałuje tylko na fragmenty mięśni, rozkurczając je i nadając skórze gładszy i w pełni naturalny wygląd!

W okolicach ust możemy usunąć również zmarszczki w okolicach ust (górna warga) lub poniżej kącików ust tzw. linie marionetki przy wykorzystaniu toksyny botulinowej.

Lifting bez skalpela na pomoc zmarszczkom wokół ust

Innym sposobem jest wykorzystanie innowacyjnych zabiegów z użyciem plazmy, która powstaje w wyniku jonizacji gazów atmosferycznych, aby stymulować kurczącą się skórę i ujędrniać włókna kolagenowe. Technologia ta nie wykorzystuje skalpela lub lasera do usuwania nadmiaru skóry, i w ten sposób unika się ryzyka związanego z tradycyjną inwazją. Zabieg ten przebiega bez wykonania nacięć, spalania lub usuwania nadmiaru skóry lub tłuszczu.

Zabieg jest wykonywany za pomocą specjalnego urządzenia wysyłającego wiązkę w określone miejsce w ciągu jednej minuty z odpowiednim odstępem pomiędzy jedną wiązką a drugą, aby stymulować kurczącą się skórę oraz ujędrniać włókna kolagenowe skóry. Każda wiązka sublimuje niewielkie korneocyty bez wpływu na błonę podstawną i bez krwawienia, i co najważniejsze nie powodując żadnego uszkodzenia tkanek wokół oraz tych pod spodem.

Typowy zabieg trwa nie dłużej niż 30 minut, chociaż pacjenci powinni przyjść na spotkanie godzinę przed planowanym zabiegiem , aby nałożyć krem znieczulający w miejscu zabiegu. Skóra będzie nieznacznie się łuszczyć w ciągu od 3 do 5 dni. Około 70% efektu jest widoczna natychmiast po pierwszym zabiegu, chociaż niektórzy pacjenci mogą potrzebować kilku zabiegów, zależy to od spodziewanego efektu.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej

Nieestetyczne zmarszczki pogłębiając się w okolicy ust mogą nadawać twarzy niekorzystny, niezadowolony grymas. Dlatego warto wykorzystać powyższe metody do ich usunięcia oraz skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej w celu ustalenia sposobu oraz harmonogramu leczenia.

Przeczytaj więcej na temat zabiegów:


Zastanawiasz się jaki zabieg będzie najlepszym wyborem?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Pomożemy Ci wybrać najbardziej odpowiedni zabieg dla Ciebie! Zapraszamy Cię również na KONSULTACJĘ! 

Tel: 22 126 80 08
E-mail: fabskin@fabskin.pl