Wiele osób, słysząc słowo HIFU, zastanawia się, co to w ogóle jest za zabieg. Warto więc przybliżyć znaczenie tego słowa, jak również wskazać, dla kogo jest on przeznaczony oraz jakich efektów można się po nim spodziewać, wykonując go w klinice FabSkin w Warszawie.

HIFU – co to jest i na czym polega zabieg?

Co to jest HIFU, które cieszy się coraz większą popularnością wśród Pacjentów na całym świecie? Dlaczego wszyscy mówią o HIFU, co to za zabieg? Technika ta jest używana w celu zwiększenia napięcia oraz ujędrnienia skóry. Do zabiegu wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt, emitujący skoncentrowane fale ultradźwiękowe, dzięki czemu możliwe jest skupianie fali o wysokiej energii na konkretny, niewielki obszar ciała. Aby dowiedzieć się więcej o HIFU oraz na czym polega działanie fal, warto wiedzieć, jakie efekty możemy dzięki niemu osiągnąć. Przede wszystkim terapia HIFU ma działanie silnie liftingujące, co pomaga odmłodzić skórę Pacjenta oraz wzmocnić jej elastyczność.

Zabieg HIFU – dla kogo jest najlepszym rozwiązaniem?

Jeśli wiesz już, co to jest HIFU, z chęcią podpowiemy Ci, w jakich przypadkach będzie on doskonałym rozwiązaniem. Przede wszystkim jest on polecany osobom, u których jędrność i napięcie skóry znacznie się obniżyły, posiadają podwójny podbródek, chcą pozbyć się zmarszczek, które znajdują się w okolicy ust, oczu i czoła, a także pragną odmłodzić szyję i dekolt. HIFU na brzuch może z kolei wygładzić skórę oraz poprawić jej elastyczność. Efekty po zabiegu HIFU są widoczne niemal natychmiast, dlatego tak wiele osób ceni sobie tę nowoczesną metodę poprawy swojego wyglądu. Fachowcy pracujący w klinice FabSkin w Warszawie przekażą Ci więcej informacji o HIFU poszczególnych partii ciała oraz czym jest.

Jak przygotować się do zabiegu HIFU?

Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać HIFU na uda, brzuch, twarz czy podbródek, warto wybrać się na wstępną konsultację lekarską, która pomaga specjalistom ocenić stan Twojej skory, a także wyeliminować wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Podczas rozmowy z lekarzem bądź kosmetologiem w klinice FabSkin w Warszawie odnośnie HIFU, uzyskasz informacje, jak wygląda zabieg oraz ile będzie on trwał. Ekspert podpowie także, czego unikać bezpośrednio przez jego wykonaniem. Tak naprawdę przed wykonaniem terapii z użyciem fal ultradźwiękowych, nie należy specjalnie się ograniczać. Warto jednak unikać eksponowania ciała na silne promieniowanie słoneczne, zaprzestać chodzenia na siłownię i nie wykonywać silnych peelingów, mogących podrażnić skórę.

HIFU – przeciwwskazania

Do najpopularniejszych przeciwwskazań przed wykonaniem zabiegu HIFU należą:

  • ciąża;
  • choroby nowotworowe;
  • choroby układu immunologicznego;
  • choroby serca;
  • przebyte udary.

HIFU zastosowanie

Zabiegi z użyciem fal ultradźwiękowych są wykonywane na wiele różnych partii ciała, w zależności od potrzeb Pacjenta. W klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie stosujemy:

Po uzyskaniu szczegółowych informacji na temat HIFU i co to jest za zabieg w przypadku wybranych partii ciała, możesz łatwo umówić się na wstępną wizytę konsultacyjną za pośrednictwem formularza na stronie internetowej FabSkin w Warszawie lub telefonicznie. Niewątpliwie zabieg HIFU przynosi spektakularne korzyści niezależnie od okolicy ciała, jaką chcemy ujędrnić.

HIFU – efekty

Pierwsze efekty zabiegu HIFU są widoczne niemal natychmiast po zakończeniu zabiegu, jednak skóra potrzebuje czasu na regenerację i wzmocnienie. Po upływie około 3 miesięcy poprawia się zagęszczenie skóry oraz zwiększa się jej elastyczność. Możemy też zaobserwować u siebie zmniejszenie widoczności blizn, rozstępów i cellulitu. HIFU na twarz doskonale działa również na redukcję zmarszczek.

Czy zabieg HIFU jest bezpieczny?

Zabieg z użyciem fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczny dla Pacjenta pod warunkiem, że jest on przeprowadzany przez profesjonalistę. Tak ważne jest więc korzystanie z usług sprawdzonych i renomowanych klinik, jaką jest również nasza placówka FabSkin położona na warszawskim Bemowie. W przypadku wykonania zabiegu przez osobę niedoświadczoną lub w wątpliwym miejscu HIFU niesie za sobą różne zagrożenia.

Czy zabieg HIFU jest skuteczny?

Zabieg HIFU ma niewątpliwie liczne zalety. Jego skuteczność jest widoczna gołym okiem już po zakończeniu jednej sesji zabiegowej! Na pierwsze rezultaty wystarczy poczekać do 48 godzin, a ostateczny efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat. Co więcej, skóra i tkanki regenerują się powoli, dlatego też nie musimy obawiać się tego, że nasza twarz będzie wyglądała sztucznie i przerysowanie. Cały proces przebiega aż do 90 dni.

Czy zabieg HIFU jest bolesny?

Zabieg nie jest z reguły bolesny, jednak dla osób, które mają niski próg bólu i wykonują na przykład HIFU pod oczy, w naszej placówce FabSkin w Warszawie aplikujemy krem lub żel posiadający działanie znieczulające miejscowo. Dzięki temu wykonanie zabiegu jest bardziej komfortowe i nie wywołuje żadnych dolegliwości bólowych. Substancja znieczulająca jest nakładana bezpośrednio przed rozpoczęciem zabiegu.

Dlaczego warto wybrać klinikę FabSkin w Warszawie do wykonania zabiegu HIFU?

Pamiętaj, że wykonując jakiekolwiek techniki ingerujące w wygląd twarzy i ciała, powinieneś korzystać z usług profesjonalistów. Posiadając informacje, co to jest zabieg HIFU oraz decydując się na jego wykonanie, warto jest wybrać odpowiednie miejsce, w którym dojdzie do tego zabiegu. W klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie posiadamy nowoczesny sprzęt oraz wysoko wykwalifikowaną załogę, która z pewnością wykona zabieg profesjonalnie. Oferujemy także opiekę przed i po wykonania HIFU. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania – co to jest za zabieg HIFU i jakich rezultatów można się po nich spodziewać.

Jaka jest cena zabiegu?

Wiesz już, czym jest zabieg HIFU oraz na czym on polega, ale warto także dowiedzieć się, jaka jest jego cena. Koszt zabiegu jest uzależniony od partii ciała, których jędrność chcemy zwiększyć. Szczegółowy cennik wszystkich usług, jakie wykonujemy w klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie jest dostępny na naszej stronie internetowej. Na niej znajdziesz także aktualne promocje i liczne rabaty na niektóre formy terapii. W razie pytań nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania odnośnie zabiegu HIFU – co to jest, co to jest HIFU twarzy, jakich efektów można się po nim spodziewać i jakie są przybliżone koszty serii zabiegów.