Pośród oferty, jaką posiada klinika FabSkin możesz również skorzystać z terapii falą uderzeniową. Warto dowiedzieć się, czym jest taka terapia oraz jakie efekty dla naszego zdrowia za sobą niesie. Poniżej opiszemy dokładnie, dla kogo jest ona przeznaczona i kto może z niej skorzystać.

Fala uderzeniowa – co to jest i na czym polega?

Wiele osób słysząc sformułowanie fala uderzeniowa, zastanawia się, co to w ogóle jest. Terapia falą uderzeniową jest także znana jako terapia falą akustyczną. Jest to nieinwazyjna metoda leczenia różnych dolegliwości bólowych, a także urazów. Znajduje swoje zastosowanie zarówno w medycynie sportowej, fizjoterapii, rehabilitacji i ortopedii. Obecnie jej działanie jest także wykorzystywane w medycynie estetycznej. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie tą techniką stale wzrasta. Z tej terapii możesz także skorzystać w klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie. Dzięki fali uderzeniowej możesz pomóc nie tylko swojemu zdrowiu, ale także poprawić wygląd, a nawet zlikwidować cellulit! Warto więc zdecydować się na ten zabieg, który przynosi naprawdę spektakularne rezultaty.

Co to jest terapia falą uderzeniową?

Terapia falą uderzeniową jest wykonywana w klinice FabSkin na warszawskim Bemowie w warunkach ambulatoryjnych. Polega ona na aplikacji intensywnych, ale także krótkich fal akustycznych, które są kierowane na ciało Pacjenta. Dzięki temu przenikają one przez skórę i docierają do głębszych tkanek, co prowadzi do stymulacji procesów pobudzenia metabolizmu Pacjenta, a także rozbicia tkanki tłuszczowej.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Technika wykorzystująca w medycynie estetycznej falę uderzeniową jest bardzo skuteczna w walce z cellulitem i zbędnymi kilogramami. Musimy jednak pamiętać, że głowica sprzętu może być przykładana do miejsc, w których tkanka tłuszczowa ma co najmniej 2 centymetry. Zabiegów nie wykonuje się więc na twarz, a także w okolice serca. Do popularnych przeciwwskazań należą przede wszystkim:

  • Ciąża;
  • Choroby serca;
  • Problemy z krzepliwością krwi;
  • Choroby immunologiczne;
  • Choroby onkologiczne.

Pamiętaj, że o możliwości przystąpienia do terapii falami uderzeniowymi powinien ostatecznie zadecydować specjalista. W klinice FabSkin w Warszawie oferujemy konsultacje lekarskie przed wykonaniem każdego zabiegu, w celu przeprowadzenia szczegółowej rozmowy dotyczącej stanu zdrowia Pacjenta, przebytych chorób oraz oceny stanu jego skóry.

Fala uderzeniowa – jak działa na organizm?

Fala uderzeniowa i terapia z jej wykorzystaniem ma niewątpliwie zalety, które są warte omówienia. Przede wszystkim zabieg z użyciem fali nie jest inwazyjny, co oznacza, że Pacjent nie musi wykonywać żadnej operacji ani nawet iniekcji. Co więcej, jedna sesja trwa około 10-20 minut, dlatego też jest odpowiedni dla osób, które nie mają możliwości odbycia dłuższego zabiegu. Co więcej, badania wykazały, że sesje z urządzeniem emitującym fale uderzeniowe skutecznie rozbija cellulit oraz tkankę tłuszczową, zgromadzoną w ciele. Dzięki niej możliwe jest także ujędrnienie skóry. Najczęściej osoby, które korzystają z terapii falą uderzeniową, nie potrzebują długotrwałej regeneracji po zabiegu, a ponadto odczuwają złagodzenie bólu. Fala uderzeniowa pomaga także przyspieszyć proces gojenia się ran.

Zastosowanie fali uderzeniowej w medycynie estetycznej

Należy podkreślić, że fala uderzeniowa nie jest stosowana jedynie w przypadku fizjoterapii, ale obecnie wykorzystuje się ją także w medycynie estetycznej. Zabiegi z użyciem fali uderzeniowej są doskonałym rozwiązaniem w walce z cellulitem. W tym celu kosmetolog, który przeprowadza zabieg, nakłada na powierzchnię skóry Pacjenta specjalny żel, który jest standardowo używany w trakcie wykonywania badań ultrasonograficznych. Po jego aplikacji możliwe jest wykorzystanie specjalnego sprzętu, jaki znajduje się na wyposażeniu kliniki medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie. Posiada ono głowice, które wytwarzają impulsy. Oczywiście to osoba, która wykonuje tę metodę, dostosowuje moc urządzenia do indywidualnych potrzeb każdego Pacjenta. Mniejsza moc sprzętu spowoduje, że zabieg z użyciem fali uderzeniowej nie powoduje żadnego dyskomfortu. Niektórzy Pacjenci wskazują, że w trakcie wykonywania tej techniki odczuwają jedynie delikatne mrowienie skóry bądź jej pieczenie, które jednak samoistnie mijają.

Jakie są efekty zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej?

Skóra, na której stosowane były zabiegi z użyciem fali uderzeniowej, jest znacznie gładsza niż przed wykonaniem tej metody. Jej struktura wyrównuje się, a na udach czy pośladkach znacznie zmniejsza się widoczność tzw. pomarańczowej skórki, czyli cellulitu. Dodatkowo do pozytywnych efektów działania fali uderzeniowej zalicza się także uelastycznienie ciała, a także znaczną poprawę jego jędrności. Co więcej, oprócz pobudzenia produkcji kolagenu, fala uderzeniowa wpływa również na przepływ limfy. Dzięki temu Pacjenci mogą zaobserwować zmniejszanie się obrzęków w okolicach łydek lub ud, co wpływa na wyszczuplenie ciała i smuklejszą sylwetkę. Już kilka zabiegów z wykorzystaniem fali uderzeniowej wystarczy, że możemy pozbyć się miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej z wielu miejsc. Znacznie poprawia się także nasz metabolizm, co wspomaga proces chudnięcia i wspiera diety oraz zdrowy tryb życia w walce z nadmiarowymi kilogramami.

Czy należy specjalnie się przygotować do wykonania zabiegu z użyciem fali uderzeniowej?

Specjaliści zajmujący się wykonywaniem zabiegów z użyciem fali uderzeniowej w klinice FabSkin w Warszawie zaznaczają, że przed rozpoczęciem terapii Pacjent powinien przyjmować dużo płynów. W szczególności należy o tym pamiętać na dwa dni przed wykonaniem planowanego zabiegu. Ma to na celu poprawę przepływu krwi i limfy, jak również ułatwia to pozbycie się nadmiernych toksyn z organizmu Pacjenta.

Ile zabiegów jest potrzebnych, aby uzyskać najlepszy efekt?

Oczywiście ilość zabiegów z użyciem fali uderzeniowej, jakie należy wykonać, aby spodziewać się optymalnych rezultatów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji Pacjenta. W klinice FabSkin w Warszawie już podczas wizyty konsultacyjnej omawiamy z naszym Klientem nie tylko obecny stan jego skóry, ale także efekty, jakich pożąda. Wtedy też możliwe jest określenie ilości zabiegów, które pozwolą uzyskać te rezultaty. Zazwyczaj wykonuje się serię 12 zabiegów. Są one wykonywane w odstępach tygodniowych. Pierwsze efekty działania fali uderzeniowej można natomiast zaobserwować już po około czwartym zabiegu. Fala uderzeniowa jest więc nieinwazyjnym i bezpiecznym zabiegiem, który pomoże Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę, a także pozbyć się cellulitu i ujędrnić skórę. Stosowanie głowicy jest bezbolesne, a sam zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Dlaczego warto skorzystać z terapii falą uderzeniową w klinice FabSkin w Warszawie?

W placówce FabSkin spotkasz się z profesjonalnym podejściem do każdego Pacjenta. Naszą misją jest niesienie pomocy tym, którzy tego potrzebują. Posiadamy najnowszy i najwyższej jakości sprzęt, dzięki któremu przeprowadzenie terapii falą uderzeniową przynosi faktyczne efekty. Znajdziesz u nas nie tylko fachową opiekę, ale także przyjazną i miłą atmosferę. Wykonujemy spersonalizowane terapie, ponieważ wiemy, że każdy z nas jest inny i potrzebuje indywidualnego podejścia. Wszystkie zabiegi, jakie są u nas wykonywane, są przeprowadzane przez doświadczonych kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej. Posiadamy także konkurencyjne ceny oraz oferujemy liczne rabaty dla naszych stałych Klientów. Z chęcią podpowiemy Ci, co dla Ciebie będzie najlepsze. Eksperci, którzy tworzą nasz zespół, z chęcią odpowiedzą szczegółowo, co to jest fala uderzeniowa i jakie ma ona zastosowania. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.