Egzosomy ASCE+

Nowoczesna medycyna estetyczna musi być otwarta na nowe rozwiązania. Wiele osób chce poprawić swój wygląd w szybki i trwały sposób bez konieczności korzystania z chirurgii kosmetycznej. Chcemy być atrakcyjni oraz zwiększyć swoją pewność siebie. Coraz więcej Klientów wykazuje zainteresowanie innowacyjną terapią z zastosowaniem egzosomów. Nazwa brzmi tajemniczo? Egzosomy – co to jest, w jakich sytuacjach się je stosuje i jakie efekty można dzięki nim osiągnąć? Jaka jest cena terapii egzosomalnej? Na te wszystkie pytania odpowiemy w jasny sposób.

Co to są egzosomy?

Egzosomy w naturalny sposób są wydzielane przez organizm każdego człowieka. Występują w formie małych pęcherzyków, których średnica nie przekracza 150 nanometrów. Występują w wielu płynach ustrojowych, takich jak ślina, mleko matki, mocz czy krew. W ich składzie możemy znaleźć wiele różnych substancji, na przykład białka, kwas rybonukleinowy RNA oraz lipidy. Są więc złożonymi cząsteczkami, które pełnią niezwykle ważną rolę w komunikacji międzykomórkowej. Ich zadaniem jest przenoszenie informacji oraz sygnałów między innymi komórkami organizmu. Posiadają także właściwości regeneracyjne oraz sprawdzają się rewelacyjnie w terapii odmładzania skóry. A czym są egzosomy ASCE+? Jest to proces terapeutyczny, który korzysta z możliwości zastosowania egzosomów. Zawiera on te mikroskopijne pęcherzyki, które posiadają substancje bioaktywne. Dzięki temu terapia egzosomalna może pomóc w odbudowie i regeneracji skóry. Egzosomy ASCE są więc nie samymi komórkami macierzystymi, ale jedynie pęcherzykami, które są produkowane przez te komórki. Mimo tego, że są mikroskopijne, mają wielką moc, co zostało docenione przez ludzi na całym świecie. Egzosomy są wykorzystywane jako narzędzie diagnostyczne dzięki badaniu ich zawartości w płynach ustrojowych człowieka, można dowiedzieć się wielu cennych informacji na temat jego stanu zdrowia, w tym także pojawienia się choroby. Można więc wcześniej reagować na wyniki i dzięki temu, monitorować postęp choroby. Egzosomy są także świetnym nośnikiem dla niektórych leków do określonych tanek lub komórek organizmu. Są więc przyszłością w terapii nowotworowej oraz chorób serca.

Egzosomy w kosmetologii i medycynie estetycznej

Jak już wiemy, egzosomy mogą przenosić różnego rodzaju substancje czynne do komórek skóry. Mogą więc być stosowane w walce z wieloma problemami skórnymi. Dzięki nim możliwa jest poprawa elastyczności skóry, walka z przebarwieniami, czy leczenie nadmiernej suchości skóry. Co więcej, egzosomy ASCE świetnie działają na spowolnienie procesu starzenia się skóry. To nie jest ich jedyne zastosowanie. Pomagają także przyspieszyć regenerację i odnowę tkanek. Z ich pomocą możemy złagodzić gojenie się ran. Posiadają silne działanie anti-aging, czyli zwiększają syntezę elastyny i kolagenu. Egzosomy ASCE są wykorzystywane w nowoczesnych kremach, serum czy w formie masek, które mogą docierać do głębokich warstw skóry. Coraz więcej marek, produkujących tego typu produkty wykorzystują egzosomy w kosmetologii, dodając je na stałe do składu. Ich popularność stale wzrasta, ale nie ma się temu co dziwić, dostrzegając ich znaczne plusy.

Egzosomy w medycynie estetycznej znalazły też zastosowanie w różnego rodzaju terapiach skóry trądzikowej, ponieważ wykazują one silne działanie przeciwzapalne i łagodzące zaczerwienienia. Regulują także produkcję serum. Ponadto często są stosowane w procesie rekonwalescencji po zabiegach – dzięki nim rany szybciej się goją, a tkanki szybciej się regenerują. Minimalizują także widoczność blizn. Egzosomy ASCE najczęściej są stosowane w zabiegach mezoterapii mikroigłowej oraz w peelingach biorewitalizujących skórę. Dzięki nim możliwe jest także zagęszczenie włosów – stosuje się je w terapii leczenia łysienia plackowatego.

Zalety egzosomów

Egzosomy pomagają dostarczać organizmowi składniki odżywcze, a jednocześnie stymulują procesy regeneracyjne. Egzosomy nie tylko skutecznie wygładzają zmarszczki, ale także zwiększają sprężystość i odpowiednie napięcie skóry. Wyrównują także jej koloryt. Powyżej wymieniliśmy już wiele z zalet tych niezwykłych nanocząsteczek, spróbujmy je teraz uszeregować:

 • Poprawiają jędrność skóry
 • Działają przeciwstarzeniowo
 • Wykazują silne działanie przeciwzapalne
 • Występują naturalnie w organizmie każdego człowieka
 • Wspomagają gojenie się ran
 • Wyrównują koloryt skóry
 • Zwiększają napięcie skóry i zachowanie prawidłowego owalu twarzy
 • Stymulują proces produkcji kolagenu i elastyny
 • Wspomagają proces wzrostu nowych włosów
 • Łagodzą zaczerwienienia
 • Działają rewitalizująco
 • Niwelują zmarszczki
 • Eliminują nadmierną suchość skóry
 • Są wykorzystywane w procesie rekonwalescencji pozabiegowej
 • Poprawiają ukrwienie
 • Dotleniają tkanki
 • Wpływają korzystnie na mikrokrążenie
 • Nawilżają skórę.

Wskazania do zabiegu

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja twarz odzyskała promienny wygląd, a skóra stała się bardziej elastyczna i młodsza, to egzosomy są dobrym wyborem dla Ciebie. A może szukasz sprawdzonego i naturalnego sposobu na zmniejszenie widocznych oznak starzenia? Zabiegi, które wykorzystują egzosomy są skuteczne, co udowodniło wiele badań naukowych. Dzięki nim możesz uzyskać szybki i niezwykle spektakularny efekt regeneracji i odmłodzenia nie tylko skóry twarzy, ale także poprawić w szybki sposób wygląd dekoltu i szyi. Jeśli cierpisz na nadmierne wypadanie włosów lub potrzebujesz silnej stymulacji wzrostu włosów, egzosomy również będą dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. 

Efekty po zabiegu z wykorzystaniem egzosomów

Należy podkreślić, że egzosomy przynoszą długotrwałe efekty swojego działania. Aby jednak cieszyć się rewelacyjnym wynikiem ich działania, muszą one uzyskać prawidłową formę. Bardzo ważne jest ich wcześniejsze dokładne oczyszczenie, ponieważ wiąże się z tym także bezpieczeństwo każdego Pacjenta. W przypadku stosowania egzosomów na włosy możemy oczekiwać szybkiego zmniejszenia się ich wypadania, jak również stymulacji do produkcji i wzrostu nowych włosów. Pomagają też pozbyć się problemu łysienia androgenowego i telogenowego zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli chodzi o zbawienny wpływ na skórę, możemy spodziewać się jej szybkiej regeneracji, zmniejszenia się widoczności powstałych już zmarszczek oraz hamowanie pojawianie się kolejnych. Skóra, która przeszła zabiegi z użyciem egzosomów jest napięta, odpowiednio nawilżona i jędrna. Poprawia się także jej koloryt. w terapii pozabiegowej egzosomy wpływają korzystnie na proces gojenia się ran, a także zapobiegają powstawaniu blizn.

Przebieg zabiegu z egzosomami

Egzosomy stosowane jako zabieg są podawane w różnej formie. Stosowane w trakcie mikronakłuwania skóry pomaga im dotrzeć w głębsze warstwy skóry. Mogą być także podawane w trakcie radiofrekwencji. Zazwyczaj do zabiegu jest wykorzystywany specjalny pen, który zawiera małe igły. Właśnie w ten sposób te nanocząsteczki są wprowadzane do tkanek Pacjenta. Oczywiście powinien on być przeprowadzony przez doświadczonego lekarza lub kosmetologa. Zabieg z użyciem egzosomów jest bezpieczny dla organizmu i nie powoduje odczucia bólu.

Preparat ASCE+ SRLV – czym jest?

Jest to specjalistyczny preparat, który jest odpowiedni do każdego typu skóry, w tym również do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień, wysuszonej, cienkiej czy pozbawionej blasku. W jego składzie znajduje się także kwas hialuronowy, który nawadnia i odżywia komórki skóry. W jego składzie znajduje się aż pięć czynników wzrostu, które wspomagają regenerację się skóry oraz peptydy, które odpowiadają za produkcję kolagenu. Oprócz tego preparat jest wzmocniony witaminami i minerałami. Jest on stosowany w terapii egzosomalnej.

Jak często wykonuje się zabieg?

Aby zwiększyć efekty terapii, najlepiej jest wykonywać ją w seriach po 3-5 zabiegów. Sesje powinny odbywać się co 2 tygodnie. Po około trzech miesiącach od zakończonej terapii warto ją powtórzyć, aby cieszyć się zdrową i piękną skórą jak najdłużej. Wszystko jest jednak zależne od indywidualnych potrzeb Pacjenta, które określa lekarz lub kosmetolog podczas pierwszej wizyty oraz konsultacji kontrolnych.

Po jakim czasie widać pierwsze efekty?

Pierwsze efekty są widoczne zaraz po zabiegu. Naskórek ulega dużo szybszej regeneracji. Po skończeniu całej terapii można cieszyć się rezultatem końcowym. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i po jego wykonaniu Pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności bez żadnych wyrzeczeń. 

Przeciwwskazania do terapii egzosomalnej

Jak każdy zabieg, terapia egzosomalana nie może być wykonywana u wszystkich Pacjentów. Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienia się:

 • Okres karmienia piersią oraz ciąża
 • Choroby nowotworowe
 • Niektóre choroby skóry
 • Nieleczona cukrzyca
 • Stosowanie leków sterydowych oraz obniżających krzepliwość krwi
 • Niektóre choroby serca.

Jaka jest cena zabiegu z użyciem egzosomów?

Wiesz już czym są i jak działają egzosomy, a jaka jest ich cena? Wszystko uzależnione jest od formy ich podania oraz ilości sesji w terapii. W klinice FabSkin oferujemy wykonywanie różnych zabiegów z użyciem egzosomów ASCE. Szczegółowy cennik terapii znajdziecie Państwo na naszej stronie. Dopiero po wstępnej konsultacji będziemy też wiedzieć, jak dużo produktu będziemy musieli Ci aplikować. Warto więc skontaktować się z nami w celu omówienia szczegółów.

Cennik

Mikronakłuwanie skóry 4.0 - zabieg z koktajlem nawilżającym/osoczem/peelingiem TCACena u kosmetologaPakiet 3 zabiegów u kosmetologaCena u lekarzaPakiet 3 zabiegów u lekarza
1 obszar (Twarz / Szyja / Dekolt)750 zł1950 zł (650 zł za 1 zabieg)862 zł2242 zł (747 zł za zabieg)
2 obszary800 zł2100 zł (700 zł za 1 zabieg)1092 zł2760 zł (920 zł za zabieg)
3 obszary850 zł2400 zł (800 zł za 1 zabieg)1322 zł3277 zł (1092 zł za zabieg)
Dermapen z egzosomami ASCE+2000 zł5700 zł (1900 zł za 1 zabieg)