Mezoterapia igłowa to metoda leczenia, która pozwala na dostarczenie leków, witamin i minerałów bezpośrednio do miejsca ich podania. Zabieg polega na wprowadzeniu substancji aktywnych do środkowej warstwy skóry za pomocą drobnych igieł. Efekty są widoczne już po pierwszym razie. Zazwyczaj po mezoterapii igłowej obserwujemy poprawę nawilżenia skóry, wyrównanie jej kolorytu oraz rozjaśnienie widocznych zmarszczek. Po 2-3 zabiegach można zauważyć ponowne ujędrnienie owalu twarzy i redukcję zmarszczek mimicznych.

 

Mezoterapia igłowa – jak działa?

 

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, w czasie którego substancje aktywne są wprowadzane do środkowej części skóry. Cząsteczki leku dostarczane są do warstwy skóry właściwej poprzez mikroigły lub bardzo cienkie igły zwane kaniulami, które mają obłe zakończenie. Następnie substancja aktywna jest wchłaniana przez naczynia włosowate i w ciągu kilku minut dostaje się do krążenia systemowego.

 

Mezoterapia igłowa jest metodą leczenia, która dostarcza leki, witaminy i minerały bezpośrednio do miejsca ich działania, nie powodując negatywnego wpływu na inne narządy, takie jak wątroba czy nerki. Technika ta może być stosowana w różnych stanach chorobowych i okazała się skuteczna w leczeniu cellulitu, rozstępów, zmarszczek, blizn potrądzikowych i konturowania ciała. Mezoterapia igłowa: kiedy widać efekty? Już po kilku godzinach od zabiegu.

 

Mezoterapia igłowa efekty po 1 zabiegu

 

Efekty mezoterapii można zauważyć już po pierwszym zabiegu. Aplikacja roztworu ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu, który następnie pomaga w poprawie jędrności i elastyczności Twojej skóry, a także jej sprężystości. W niektórych przypadkach rezultaty mogą być widoczne natychmiast po zabiegu, jednak większość pacjentów zauważa widoczną poprawę skóry w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. W przypadku niewielkich zmian można uznać, że mezoterapia igłowa daje efekty po 1 zabiegu.

 

Jeśli interesuje Cię mezoterapia igłowa głowy i chcesz wiedzieć, kiedy widać efekty tego zabiegu, to widoczne są one dopiero po kilku tygodniach. Mezoterapia skóry głowy stymuluje bowiem wzrost nowych włosów, co niestety trwa. Jednak już po kilkunastu dniach zauważysz zwiększenie objętości włosów i liczne pojawienie się tak zwanych baby hair. Mezoterapia w innych rejonach ciała, jak na przykład na twarzy przynosi efekty już po kilku dniach. Mogą się one utrzymywać przez kilka miesięcy, a nawet lat, w zależności od tego, ile zabiegów zostało wykonanych i jak szybko organizm regeneruje się po tych działaniach.

 

Mezoterapia mikroigłowa: jak długo utrzymuje się efekt?

 

Efekt i czas trwania zabiegu zależy od wielu czynników, takich jak technika stosowana przez lekarza i wyniki, których oczkuje pacjent. Na przykład, jeśli terapeuta wstrzykuje w skórę roztwór mający na celu redukcję zmarszczek, widoczne rezultaty zobaczysz dopiero po wykonaniu kilku sesji.
To samo dotyczy wypełniaczy dermalnych. Jeśli chcesz pozbyć się drobnych linii i zmarszczek, będziesz musiała poddać się serii zabiegów. Pojawia się natomiast pytanie: mezoterapia mikroigłowa jak długo utrzymuje się efekt? Dobra wiadomość jest taka, że są one długotrwałe i mogą utrzymywać się nawet przez dwa lata!

 

Mezoterapia igłowa: jakie efekty?

 

Zazwyczaj po mezoterapii igłowej obserwujemy poprawę nawilżenia skóry, wyrównanie jej kolorytu oraz rozjaśnienie widocznych zmarszczek, głównie dlatego, że w trakcie mezoterapii preparat jest dostarczany bezpośrednio do miejsca działania. Jest to możliwe dzięki wstrzyknięciu substancji za pomocą małych igieł, które wprowadza się w skórę bardzo drobnymi iniekcjami, tak aby nie powodować bólu. Podwaliny pod współczesne zabiegi mezoterapii igłowej położył dr Niehans w Szwajcarii w 1952 roku. Obecnie w praktyce szacuje się, że ponad 10 milionów ludzi na całym świecie doświadczyło zabiegów mezoterapii igłowej bez żadnych negatywnych skutków ubocznych!

Mezoterapia: jakie efekty długotrwałe?

 

Po ostatnim zabiegu można zauważyć ponowne ujędrnienie owalu twarzy i redukcję zmarszczek mimicznych. Efekty te są trwałe, jeśli wcześniejsze zmiany zostały spowodowane przez czynniki związane ze starzeniem się lub stylem życia; mogą być jednak tymczasowe, jeśli zostały wywołane przez stan zapalny.
Mezoterapia igłowa: ile się utrzymuje? Już po drugim i trzecim zabiegu uwidaczniają się zmiany, które na tym etapie mogą jeszcze nie być całkiem trwałe. Ogólnie zalecamy od 4 do 5 zabiegów co 3 miesiące dla uzyskania optymalnych rezultatów, ale czasami potrzeba więcej niż roku regularnych działań, aby zobaczyć trwałe efekty. Ważne jest natomiast, że jak już się pojawią to mogą się utrzymywać do dwóch lat, a każdy kolejny zabieg to działanie przedłuża.

 

Mezoterapia igłowa – podsumowanie

 

Ta metoda leczenia znana jest w Europie od lat 50-tych XX wieku. Pojawiła się ona jeszcze przed wynalezieniem mikroiniekcji i liposukcji, które również dzisiaj są stosowane w celach kosmetycznych. Mezoterapia igłowa jest szczególnie popularna we Włoszech, Francji i Hiszpanii. Natomiast szczególnie wykorzystywana jest w dziedzinie anti-aging, ponieważ składniki dostarczane są do miejsca, gdzie mają działać. Efekt można zauważyć już po pierwszym zabiegu mezoterapii igłowej, ale zaleca się odczekać co najmniej dwa tygodnie przed kolejnym, aby nie przeciążyć skóry. Rezultaty będą zależały od kilku czynników – takich jak to, jak długo trwa wchłanianie leku przez Twój organizm lub jak dobrze reaguje on ogólnie – ale zazwyczaj obserwujemy poprawę nawilżenia skóry, wyrównanie jej kolorytu i rozjaśnienie widocznych zmarszczek już po 2-3 zabiegach!

Zobacz również:

Ceny mezoterapii w Fabskin
Mezoterapia pod oczy
Mezoterapia polinukleotydy
Mezoterapia kolagenowa
Mezoterapia skóry głowy