Skóra okolic oczu jest cienka, przez to jest szczególnie narażona na wszelkie działania czynników zewnętrznych. Należy o nią dbać już od najmłodszych lat. Niestety, wraz z wiekiem nasza skóra traci jędrność, co wiąże się z występowaniem zmarszczek. Czym jest dolina łez oraz jaki zabieg na dolinę łez jest skuteczny? Te informacje znajdą się w dalszej części naszego artykułu.

Na czym polega dolina łez?

Dolina łez jest defektem estetycznym skóry wokół oczu. Charakteryzuje się ona zagłębieniami, których lokalizacji należy szukać pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem. Jej nazwa nawiązuje do drogi, jaką pokonują łzy, czyli skośnej linii skierowanej w dół policzka. Dolina łez nie tylko nas postarza, ale także sprawia wrażenie zmęczenia twarzy. Jej przyczyn należy doszukiwać się przede wszystkim w naturalnym procesie starzenia się skóry. Wraz z wiekiem tkanka tłuszczowa, która jest umiejscowiona pod skórą powieki, zanika, przez co oczodoły coraz bardziej się zapadają. Mięśnie w tych okolicach twarzy ulegają zwiotczeniu, a skóra traci naturalne napięcie. Wszystko to powoduje, że wyglądamy na starszych, niż jesteśmy w rzeczywistości. Dolina łez jest problemem, z którym zmagają się przede wszystkim osoby w dojrzałym wieku. Niestety, inne czynniki zewnętrzne mogą potęgować ten problem nawet u młodszych ludzi. Przede wszystkim cierpią na nią osoby, które często eksponują swoje ciało na działanie silnych promieni słonecznych. Wiele osób zaniedbuje stosowanie odpowiednich kremów z filtrem lub też w ogóle z nich rezygnuje. Jak pozbyć się doliny łez bez interwencji chirurgicznej? Co na dolinę łez okaże się skuteczne? Przede wszystkim sprawdź, jak poznać, czy zmagasz się właśnie z tym problemem.

Dolina łez – jak ją rozpoznać?

Czasami w obrębie doliny łez pojawiają się nie tylko drobne zmarszczki, ale także cienie, które mogą wskazywać na tendencję do powstawania obrzęków w tej części twarzy. To sprawia, że wyglądamy na smutnych i przygnębionych. Warto jednak zbadać, czy takie zmiany skórne nie są wynikiem poważniejszej choroby. W przypadku pojawienia się większych opuchnięć w okolicach oczu może to wiązać się z niewydolnością nerek lub też nadmiernym magazynowaniem wody w organizmie. Dlatego też ważnym jest, aby zaobserwować, czy twarz nie zaczyna nam sinieć. Kolejną przyczyną powstawania wyraźnych cieni pod oczami mogą być problemy gospodarki hormonalnej, w tym przede wszystkim nieprawidłowe działanie tarczycy. Przed wizytą w klinice medycyny estetycznej lepiej więc przeprowadzić szereg badań, które wykluczą wszelkie jednostki chorobowe. Dopiero wtedy, kiedy wyeliminujemy inne przyczyny, dowiemy się, czy jest to dolina łez i możemy zastanowić się, jak ją zlikwidować za pomocą odpowiednich zabiegów.

Jak zlikwidować dolinę łez – zabiegi

Obecnie istnieje wiele rozwiązań, które pomogą Ci zniwelować zmarszczki tworzące dolinę łez w sposób bezinwazyjny. Nie musisz od razu umawiać się na wizytę w gabinecie chirurga plastycznego, by cieszyć się pięknym wyglądem. Klinika Fabskin oferuje wiele zabiegów, które w szybki sposób odejmą Ci kilka lat na długi okres czasu. Na początku powinieneś przejść przed szczegółowy wywiad lekarski, który nakieruje nas, jakie zabiegi na dolinę łez przyniosą najlepsze rezultaty właśnie w Twoim przypadku. Należą do nich m.in.:

  • Mezoterapia doliny łez – lekarz podczas tego zabiegu wykonuje płytkie nakłucia w skórze pacjenta, które powodują jej kontrolowane uszkodzenie. Dzięki temu produkcja kolagenu i elastyny zostaje zwiększona, w wyniku czego pobudzone zostaje mikrokrążenie, a skóra staje się odżywiona i jędrna.
  • Zabiegi wypełniające – do popularnej metody walki ze wszelkimi zmarszczkami należy użycie kwasu hialuronowego. Wypełnianie doliny łez tą substancją jest całkowicie bezpieczne, ponieważ kwas hialuronowy w naturalnej formie występuje w naszym organizmie. Z wiekiem jego produkcja maleje, w związku z tym kosmetycznie można uzupełnić jego niedobór. Skóra po takim zabiegu jest nawilżona, odżywiona, a preparat wypełnia skutecznie zmarszczki.
  • Zabieg laserowy – użycie lasera stymuluje produkcje elastyny oraz kolagenu, a także uruchamia procesy regeneracyjne tkanki podskórnej. Dzięki tego skóra odzyskuje blask i elastyczność.

Jeżeli dolina łez stanowi Twój kompleks, umów się na wizytę w naszej klinice, doradzimy Ci, jaki zabieg warto wykonać i zapoznamy Cię z jego szczegółami.