Depilacja ud

Owłosienie w okolicach ud jest prawdziwym problem i zmorą brunetek i szatynek. Zazwyczaj ciemne włosy są grube, mocne i gęste, a ich golenie i odrastanie uporczywe. Istnieje ryzyko wrastania włosków, co jest wyjątkowo nieprzyjemne. Istnieje wiele metod pozbywania się owłosienia, ale żadna z nich oprócz laserowej depilacji ud nie jest trwała. Używanie maszynki do golenia jest tanie i szybkie, depilacja woskiem lub pastą cukrową jest bardzo bolesna, a efekty są chwilowe. Dodatkowym minusem stosowania tradycyjnych metod depilacji jest ryzyko zranienia skóry i powstające po goleniu krosty i wrastające włoski. Zadbane kobiety poświęcają mnóstwo czasu na depilację, a dzięki bogatej ofercie naszego gabinetu Fabskin nie musi tak być. Po zabiegu można natychmiast zacząć cieszyć się komfortem gładkich ud. Marzeniem każdej kobiety kochającej spódniczki, sukienki są gładkie, smukłe nogi i uda, nie tylko podczas sezonu letniego.

Depilacja laserowa ud za pomocą lasera Primelase Excellence

Klasyczne metody depilacji nigdy nie przynoszą trwałego efektu, ponieważ macierz włosa nie zostaje naruszona. Skóra w okolicach ud jest delikatna, w związku z tym używając ręcznej maszynki do golenia narażamy się na podrażnienia i zaczerwienienia. Inną wadą klasycznej depilacji jest konieczność częstego powtarzania zabiegów. W gabinecie medycyny estetycznej Fabskin stosujemy nowoczesne, bezpieczne i skuteczne metody usuwania niechcianego owłosienia, które są zdecydowanie lepsze niż pozostałe.
Podczas zabiegu depilacji laserowej ud promienie lasera niszczą macierz włosa co powoduje obumarcie mieszka włosowego. W efekcie włosy przestają rosnąć. W celu usunięcia wszystkich włosów zaleca się poddać kilku sesjom depilacji, ponieważ laser usuwa jedynie włosy w fazie wzrostu (około 1/3 włosów). Zabieg należy powtarzać kilkakrotnie w odstępach co 4-6 tygodni.

Dla kogo jest depilacja laserowa ud?

Zabieg polecany jest osobom, które nie przepadają za tradycyjnym usuwaniem owłosienia i źle znoszą depilację za pomocą wosku czy pasty cukrowej. Depilacja laserowa ud jest idealnym rozwiązaniem dla osób chcących raz na zawsze pozbyć się niechciaego owłosienia i nie musieć systematycznie golić się. Zabieg poleca się również osobom, które cierpią na nadmierność owłosienia (hirsutyzm) spowodowaną androgenami oraz dla osób, które odczuwają dyskomfort związany z wrastaniem mieszków włosowych po stosowaniu tradycyjnych metod depilacji.

Przeciwwskazania do laserowej depilacji ud:

Przed każdym zabiegiem nasz specjalista skonsultuje się z pacjentem, odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Opowie również o przeciwwskazaniach, oto kilka z nich:
– ciąża,
– ciężkie choroby np, nowotwory,
– mocno opalone ciało – ryzyko przebarwień, poparzeń,
– znamiona, otwarte rany,
– zażywanie antybiotyków, hormonów, sterydów i innych leków fotouczulających,
– włosy w kolorze blond, siwe i rude.

Przygotowanie do zabiegu depilacji ud

Przed depilacją laserową ud należy pamiętać o tym żeby przestrzegać kilku ważnych zasad i dobrze przygotować skórę do zabiegu:
– skóra w obszarze ud nie może być podrażniona, powinna być dobrze nawilżona,
– przed zabiegiem nie można usuwać włosów za pomocą: pęsety, wosku czy depilatorów, które wyrywają włos wraz z cebulką (przez okres 6 tygodni), inne formy depilacji (golenie, przycinanie) są dozwolone,
– zalecane jest ogolenie włosów dzień przed zabiegiem (należy zostawić mały fragment w celu oceny barwy i grubości włosa),
– 4 tygodnie przed wyznaczonym terminem depilacji laserowej ud nie należy stosować kremów lub maści z witaminą A, C, retinoidami i kwasami,
– na tydzień przed zabiegiem należy odstawić preparaty o działaniu złuszczającym, lekarstwa światłouwrażliwiające.

Uwaga: Nie zaleca się wykonywania zabiegu, gdy włosy są w jasnym kolorze (blond), siwe I rude. Spowodowane jest to brakiem melaniny I wiąże się z niską skutecznością depilacji.

Zalety laserowej depilacji ud

Główne zalety depilacji laserowej to przede wszystkim trwałe efekty – uszkodzone włosy nie odrastają. Zabieg jest bezpieczny, bezinwazyjny i polecany za równo mężczyznom jak i kobietom.

Przed zabiegiem:

– niezbędna jest konsutlacja ze specjalistą,
– skóra powinna być ogolona 1 dzień przed zabiegiem, powinna być czysta, nie wolno stosować kosmetyków na 3 dni przed depilacją ud,
– nie można opalać się minimum 2 tygodnie przed zabiegiem,
– nie stosować balsamów samoopalających na 2 tygodnie przed,
– nie wolno usuwać włosów wraz z cebulką do 4 tygodni przed depilacją laserową ud,
– należy zaprzestać stosowania kremów depilujących conajmniej tydzień przed działaniem lasera.

Po zabiegu laserowej depilacji ud:

– może wystąpić tymczasowy obrzęk lub zaczerwienienie depilowanego obszaru,
– nie można używać kosmetyków,
– skórę należy traktować delikatnie,
– można stosować krem łagodzący np. Alantan Plus,
– nie wolno się opalać do 2 tygodni po zabiegu,
– między sesjami depilacji ud nie wolno usuwać włosków pęseta czy woskiem,
– nie zaleca się korzystania z basenów I saun (istnieje ryzyko podrażnienia skóry),
– między sesjami należy zachować odstęp od 4 do 12 tygodni.

Uwaga: Nie zaleca się wykonywania zabiegu, gdy włosy są w jasnym kolorze (blond), siwe I rude. Spowodowane jest to brakiem melaniny i wiąże się z niską skutecznością depilacji laerowej.

Nie czekaj i sprawdź cennik depilacji laserowej ud już dzisiaj!

Zobacz również: