Depilacja nóg

Współczesny kanon piękna wymaga od zadbanych i eleganckich kobiet idealnie gładkich nóg. Istnieje wiele metod, które pomogą usunąć niechciane owłosienie – wosk, pasta cukrowa, depilator, czy najbardziej popularna maszynka do golenia. Za ich pomocą pozbędziemy się włosków, jednak efekt nie będzie trwały. Co więcej metody te są czasami bolesne, a skóra może być zaczerwieniona ,pojawiają się też czerwone krostki. Utrzymanie idealnie gładkich nóg za pomocą klasycznych metod jest również bardzo czasochłonne, ponieważ wymaga precyzji i cierpliwości. Gabinet medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie wychodzi na przeciw potrzebom nowoczesnych kobiet i oferuje swoich pacjentkom depilację laserową nóg.

Dlaczego warto wybrać laserową depilację nóg?

Największą zaletą zabiegu laserowej depilacji nóg jest wygoda – można pozbyć się zbędnego owłosienia na długie lata i cieszyć się idealnie gładkimi nogami. Zabieg jest mało bezbolesny i bezwinwazyjny. Klasyczna depilacja za pomocą np. maszynki do golenia jest uciążliwa, ponieważ aby utrzymać kobiece, jedwabiście gładkie nogi trzeba powtarzać czynność co kilka dni. Zalecane jest wykonanie kilku sesji laserem diodowym PRIMELASE EXCELLENCE w celu uzyskania jak najlepszego efektu.

Przed zabiegiem laserowej depilacji nóg

Pierwszy zabieg depilacji laserowej nóg poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, który przeprowadza wywiad, ocenia stan i typ skóry oraz włosa. Na około 4 tygodnie przed zaplanowaną pierwszą sesją laserowej depilacji, należy chronić nogi przed promieniami słońca, zabronione jest również korzystanie z solarium. W dniu zabiegu nie powinno się stosować balsamów ani perfumowanych kosmetyków. W celu uzyskania najlepszych efektów laserowego usuwania owłosienia z nóg włoski powinny być ogolone, w związku z tym należy pamiętać, aby w zależności od stosowanej metody depilacji odpowiednio wcześniej zaprzestać ich usuwania -osoby depilujące się za pomocą wosku lub pasty cukrowej powinny zaprzestać depilacji conajmniej miesiąc przed zabiegiem laserowym.

Po zabiegu laserowej depilacji nóg

Zabieg laserowego usuwania owłosienia z nóg jest zabiegiem bezinwazyjnym i prawie bezbolesnym. Pacjenci zaraz po zabiegu są w stanie powrócić do swoich codziennych czynności i nie muszą rezygnować z obowiązków. Zazwyczaj po zabiegu występuje obrzęk oraz zaczerwienienie, które są naturalną reakcją skóry i zazwyczaj ustępują po kilku godzinach lub do 3 dni (w zależności od pacjenta). Ważne jest, aby wyjątkowo dbać o skórę i traktować ją delikatnie. Nie należy używać mydła, kosmetyków na bazie alkoholu. Zaleca się używać kremy łagodzące np. z alantoiną. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie można opalać nóg, korzystać z sauny, solarium.

Przeciwskazania do laserowej depilacji nóg

Przed zabiegiem depilacji nasi specjaliści opowiedzą o możliwych działaniach niepożądanych, odpowiedzą na wszelkie pytania i przedstawią najczęstsze przeciwskazania, którymi są między innymi:
– ciąża,
– wszelkie alergie skórne,
– cukrzyca,
– bielactwo,
– świeża opalenizna,
– łuszczyca,
– rozrusznik serca,
– fotouczelnia,
– niektóre zioła i leki.

Nie zwlekaj i sprawdź już dzisiaj cennik laserowej depilacji nóg.

UMÓW SIĘ NA KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08