CoolTech, Coolsculpting – Skuteczne maszyny stworzone do bezinwazyjnego odchudzania

Medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie. Kiedy wszystkie sposoby na pozbycie się niechcianego i nieestetycznego tłuszczu (wszelkie diety oraz ćwiczenia) zawiodły na ratunek przychodzą nowoczesne metody odchudzania poprzez zamrażanie komórek tłuszczowych. Istnieje wiele sposobów na pozbycie się niechcianej i nieestetycznej tkanki tłuszczowej. Jak wiadomo najlepiej wybrać metodę, która jest skuteczna, bezinwazyjna i daje spektakularne efekty. Możemy wyróżnić dwa urządzenia godne uwagi, które skutecznie i trwale zredukują tkankę tłuszczowa – maszyna CoolTech oraz maszyna CoolSculpting. Oba urządzenia wykorzystują metodę kriolipolizy, która jest nowoczesną metodą usuwania tkanek tłuszczowych z organizmu poprzez zamrażanie.

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie. Najnowsze urządzenia wykorzystują tę metodę, której nazwa pochodzi od „krio” – lodowaty i „lipoliza” – chemiczny rozkład tłuszczu. Usuwanie tłuszczu poprzez zamrażanie odkryte zostało przez dermatologów z Harvard Medical School, którzy potwierdzili, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej podatne na działanie zimna niż tkanki, które je otaczają. Udowodnili, że miejscowe chłodzenie tkanek w kontrolowanych warunkach pozwala na pozbycie się podskórnego tłuszczu bez negatywnego wpływu na skórę. Dzięki nowoczesnej technologii kriolipolizy z Cooltech lub CoolSculpting możliwe jest modelowanie sylwetki bez użycia skalpela.

Jak działa maszyna CoolTech?

Zabieg modelowania sylwetki przy pomocy zamrażania można wykonać za pomocą kilku maszyn. Zadaniem urządzenia jest długotrwałe trwające około godzinę chłodzenie komórek tłuszczowych do temperatury od minus 6 do minus 8 stopni C. Zaawansowany system chłodzenia stosowany podczas zabiegu redukcji tłuszczu za pomocą CoolTech pozbywa się niechcianych tkanek tłuszczowych, której w dalszej fazie procesu są stopniowo uwalniane z organizmu w naturalny sposób poprzez metabolizm. Bardzo istotnym podczas zabiegu czynnikiem jest odpowiednio dobrany czas mrożenia, który wpływa na bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu, ponieważ niszczy jedynie komórki tłuszczowe nie wpływając na pozostałe komórki, mięśnie i nerwy.
Zdecydowaną zaletą maszyny jest to, że zaopatrzona jest ona w dwie osobne głowice i każda z nich gwarantuje otrzymanie jak najlepszych rezultatów w bardzo krótkim czasie. Zabieg redukcji tkanki tłuszczowej przy użyciu maszyny CoolTech stworzonej przez firmę Cocon Medical jest skuteczny, bezinwazyjny, nie wymaga od pacjenta okresu rekonwalescencji, które daje spektakularne efekty

Zabieg redukcji tłuszczu za pomocą zamrażania

Podczas zabiegu do wybranego miejsca ciała pokrytego zbędna tkanką tłuszczową przykładany jset specjalny aplikator, który zasysa skórę. Następnie jest ona schładzana przez około 60 minut do temperatury minus 8 stopni C, dzięki czemu pacjenci mogą cieszyć się utratą nawet do 8 cm. Po zabiegu obszar ciała jest delikatnie masowany.

Czy kriolipoliza jest bolesna?

Zabieg zamrażania tłuszczu należy do bezinwazyjnych, bezbolesnych i bezpiecznych, po których pacjent może wrócić natychmiast do swoich codziennych zajęć, nie potrzebując czasu na rekonwalescencję.
Jedynym nieprzyjemny uczuciem może być lekkie napięcie skóry, jednak jest to odczuwalne jedynie przez pierwsze kilka minut zabiegu.

Dlaczego warto wybrać zabieg CoolTech w gabinecie Fabskin w Warszawie?

– to nowoczesna, bezpieczna metoda usuwania niechcianego tłuszczu w najbardziej newralgicznych partiach ciała,
– zabieg nie wymaga rekonwalescencji, pacjent może powrocic do swoich codziennych zajęć od razu po zabiegu,
– dwie głowice pozwalają na wykonywanie zabiegu na dwóch różnych obszarach w tym samym czasie,

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia Coolsculptingu

Kolejnym urządzeniem, które modeluje sylwetkę za pomocą metody zamrażania komórek tłuszczowych jest Coolsculpting. Zabieg ten opierający się na metodzie kriolipolizy działa na podobnej zasadzie co zabieg CoolTech – jest bezinwazyjnym skuteczny, bezpieczny, a przede wszystkim daje spektakularne efekty. Odchudzanie bez skalpela wykorzystujące ten sposób polecane jest przede wszystkim osobom, które nie mogą poradzić sobie z ostatnią fazą dojścia do wymarzonej sylwetki – z modelowaniem. Zabieg nie jest zalecany osobom, które mają dużą nadwagę.

Jak wygląda zabieg Coolsculptingu?

Urządzenie Coolsculpting podobnie jak CoolTech posiada kilka wymiennych głowic różnej wielkości, które można porównać do końcówek odkurzacza. Odpowiedzialne są za zasysanie skóry z tkanką tłuszczową tak aby zmieściła się ona między dwoma panelami. Następnie poddana jest ona fazie mrożenia trwającej zazwyczaj około godziny. Przez cały czas urządzenie kontroluje temperaturę chłodzenia.
Celem zabiegu jest spowodowanie obumierania komórek tłuszczowych, które są następnie wydalane z organizmu. Cały proces pozbywania się niechcianego tłuszczu trwa do 2-4 miesięcy, jednak warto być cierpliwym, ponieważ w rezultacie pacjent może stracić nawet 22% tłuszczu. Możliwe jest powtórzenie zabiegu po około 3 miesiącach. Bardzo wazną zaletą zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej jest to, że jest on bezinwazyjny I nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjenci mogą od razu wrócić do swoich codziennych zajęć.

Czy zabieg Coolsculptingu jest bolesny?

Nieinwazyjne odchudzanie przy użyciu Coolsculptingu jest zabiegiem bezbolesnym, bezinwazyjnym i bezpiecznym. Jedynym nieprzyjemnym uczuciem, które może się pojawić jest uczucie chłodu mijające już po kilku minutach od rozpoczęcia mrożenia oraz lekkie pieczenie skóry.

Kiedy widać pierwsze efekty CoolSculptingu?

Wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej jest zauważalna już po około 2-4 miesiącach. Stopniowe usuwanie komórek tłuszczowych z organizmu jest jego dodatkowym atutem, ponieważ mamy pewność, że będzie to efekt długotrwały. W większości przypadku nie wymagane jest powtórzenie zabiegu na tym samym obszarze ciała. Przy prawidłowej diecie i umiarkowanej aktywności fizycznej efekt powinien utrzymywać się bardzo długo.

Konkurencyjne maszyny modelujące sylwetkę – LipoCryo

Na rynku istnieje wiele urządzeń, które reklamowane są jako przełomowe maszyny pomagające w usuwaniu zbędnego tłuszczu. Należy być ostrożnym i wybierać tylko renomowane, sprawdzone marki. Popularnym urządzeniem jest LipoCryo, które nie spełnia wszystkich warunków wykorzystywanych przy metodzie kriolipolizy. Do bezinwazyjnego modelowanie sylwetki za pomocą tej metody muszą być spełnione chociaż trzy warunki:

– urządzenie musi posiadać specjalne sensory nie doprowadzające do odmrożenia skóry oraz musi występować ujemna temperatura zabiegowa,

– konieczne jest podciśnienie, które umożliwia odpowiednie schłodzenie tkanki tłuszczowej,

– czas zabiegu musi wynosić minimum 52 minuty, czego nie spełnia wiele maszyn, np. LipoCryo.

Nie należy porównywać urządzenia LipoCryo do maszyn CoolTech lub Coolsculpting, ponieważ mówimy tu o dwóch różnych klasach aparatów. Gdy decydujemy się na zabieg modelowanie sylwetki za pomocą mrożenia bardzo istotny jest odpowiedni wybór kliniki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą I cennikiem naszej kliniki Fabskin w Warszawie Bemowie.

Sprawdź cennik zabiegów kriolipolizy

Kriolipoliza CoolTech
Liczba głowic użytych do zabieguCzas zabieguCenaFabSkin SpecialsPakiet 3 zabiegów
1 głowica90 minut900 zł700 zł1900 zł (630 zł za zabieg)
2 głowice 90 minut 1300 zł1000 zł 2400 zł (800 zł za zabieg)
3 głowice180 minut2200 zł 1800 zł 4200 zł (1400 zł za zabieg)
4 głowice180 minut2600 zł2300 zł 4800 zł (1600 zł za zabieg)

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08