Każdy z nas marzy o tym, aby jego ciało wyglądało perfekcyjnie. Niestety czasami nie potrafimy sprostać własnym oczekiwaniom. Z pomocą może przyjść nam liposukcja. Co to za zabieg oraz kto może z niego skorzystać w klinice FabSkin w Warszawie? Odpowiemy na wszystkie te pytania.

Liposukcja – co to jest i na czym polega?

Aby dowiedzieć się, na czym polega ten zabieg, warto wiedzieć co to jest liposukcja. Przede wszystkim podkreślamy, że wykonany w klinice FabSkin położonej na warszawskim Bemowie zabieg jest całkowicie bezpieczny. Liposukcja bez skalpela to alternatywa dla bolesnych i wymagających długiego okresu rekonwalescencji zabiegów chirurgicznych. Czym jest liposukcja? W najprostszym znaczeniu to zabieg, który pozwala na utratę kilku centymetrów oraz redukcję tkanki tłuszczowej w dowolnym obszarze naszego ciała. W zależności od techniki, jaką będzie ona wykonywana: liposukcja laserowa czy ultradźwiękowa, do jej przeprowadzenia służy profesjonalny sprzęt, którego obsługą powinien kierować doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

Kto powinien skorzystać z zabiegu liposukcji laserowej?

Z zabiegu liposukcji bez skalpela korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Do kliniki FabSkin w Warszawie trafiają przede wszystkim osoby, które chcą się pozbyć nadmiaru tłuszczu w wybranych partii ciała, ponieważ często zwykłe ćwiczenia i dieta nie dają żadnych efektów. W niektórych miejscach tkanka tłuszczowa jest kłopotliwa do rozbicia, co może być powodem licznych kompleksów. Dzięki liposukcji możesz nie tylko stracić kilkanaście centymetrów z pasa, ale także skutecznie usunąć tłuszcz z brzucha, boczków, ud, a nawet podbródka. Warto więc skorzystać z tego rodzaju terapii, ponieważ liposukcja przynosi spektakularne i trwałe efekty.

Jak przygotować się do zabiegu liposukcji?

Przed wykonaniem zabiegu liposukcji, konieczne jest wykonanie konsultacji lekarskiej, w celu wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań. W klinice FabSkin w Warszawie nasi specjaliści przeprowadzają dokładny wywiad z każdym Pacjentem, a także oceniają stan jego skóry. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz, który go przeprowadza, oczyszcza miejsce z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, a następnie je znieczula. Używa do tego kremu lub żelu o właściwościach znieczulających. Następnie wprowadza pod skórę kaniulę. W zależności od techniki, jaką wybrał Pacjent, dodatkowo stosuje się także laser lub ultradźwięki. Należy pamiętać, że po wykonaniu zabiegu może wystąpić miejscowy obrzęk, który jednak samoistnie ustępuje. Tak naprawdę po wykonaniu liposukcji bez skalpela, okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a Pacjent nie powinien odczuwać żadnych utrudnień w powrocie do codziennych czynności.

Efekty po liposukcji laserowej

Dzięki wykonaniu serii zabiegów uzyskasz smuklejszą sylwetkę, a także odmienisz swoje ciało. Zabieg liposukcji przynosi natychmiastowe efekty, które wyostrzają się ostatecznie po około 3 miesiącach. Dodatkowo po wykonaniu liposukcji Twoja skóra zyska jędrność i sprężystość. Rezultaty zabiegu zostaną także omówione indywidualnie, podczas wizyty konsultacyjnej w naszej klinice FabSkin w Warszawie.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Tak, jak każdy zabieg, również liposukcja nie powinna być wykonywana u pewnej grupy osób. Do najczęstszych przeciwwskazań do jej wykonania, należą:

  • ciąża;
  • cukrzyca;
  • zaburzenia krzepliwości;
  • choroby serca;
  • niewydolność nerek;
  • choroby nowotworowe.

Jaka liposukcja jest najlepsza?

Rodzaj liposukcji powinien być indywidualnie dostosowany do potrzeb konkretnego Pacjenta. Właśnie dlatego tak ważna jest ocena stanu jego skóry podczas wstępnej wizyty konsultacyjnej, jakie odbywają się przed przeprowadzaniem każdego zabiegu w klinice FabSkin w Warszawie. Dzięki temu nie tylko dowiesz się, co to jest zabieg liposukcji, ale także, ile serii terapii potrzebujesz, aby uzyskać pożądane efekty. Specjalista określi także, jaki rodzaj liposukcji będzie dla Ciebie korzystniejszy: liposukcja laserowa czy liposukcja strzykawkowa. Pierwsza technika polega na skierowania wiązki lasera bezpośrednio w miejsce, z którego chcemy pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej, a liposukcja strzykawkowa z kolei świetnie sprawdza się w przypadku mniejszych partii ciała, takich jak podbródek lub okolice pach, w których to likwidacja nadmiaru tkanki tłuszczowej jest trudna. Nazwa tego zabiegu jest nawiązaniem do kaniuli i strzykawki pod ciśnieniem, które są wprowadzane pod skórę Pacjenta.

Co to jest liposukcja laserowa?

Zabiegi z użyciem lasera są bardzo popularne w branży medycyny estetycznej. A czym jest liposukcja laserowa i na czym ona polega? Pojedynczy zabieg trwa od pół godziny do półtorej godziny. W tym czasie lekarz wykonujący liposukcję laserową zabezpiecza ciało przed dolegliwościami bólowymi, stosując maść znieczulającą. Następnie pod skórę Pacjenta wprowadzana jest cienka igła lub kaniula. Dzięki temu możliwe jest skierowanie energii lasera bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć. Następuje jej rozbicie, upłynnienie, a w rezultacie możemy cieszyć się szczupłą i piękną sylwetką. Liposukcja laserowa jest wykonywana w klinice medycyny estetycznej FabSkin w Warszawie.

Czy liposukcja jest bezpieczna?

Tak, wszystkie zabiegi, które są wykonywane przez naszych specjalistów kliniki FabSkin położonej na warszawskim Bemowie, są bezpieczne dla zdrowia Pacjenta. Dokładamy wszelkich starań, aby poinformować naszych Klientów o tym, w jaki sposób dbać o swoją skórę bezpośrednio po wykonaniu liposukcji, jak również przedstawiamy proponowane przez nas terminy kolejnych sesji, jeśli występuje taka konieczność. Wykonywanie jakichkolwiek zabiegów ingerujących w wygląd ciała i twarzy w miejscach, które nie są do tego przeznaczone lub przez osoby, które nie posiadają do tego odpowiednich kwalifikacji i przeszkolenia może skutkować tym, że liposukcja będzie niosła za sobą zagrożenia dla zdrowia. Warto jest o tym pamiętać, ponieważ czasami zgłaszają się do nas osoby, które przeszły nieudane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, co wiąże się nie tylko z niezadowoleniem z wyglądu swojego ciała, ale także kolejnymi kosztami.

Gdzie warto wykonać zabieg liposukcji?

Zachęcamy Państwa do wykonania zabiegów zmniejszenia tkanki tłuszczowej właśnie w klinice FabSkin w Warszawie. Posiadamy w niej specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu liposukcja laserowa czy strzykawkowa są bezpieczne i bezbolesne. Naszym priorytetem jest troska o każdego Pacjenta, dlatego do każdej osoby podchodzimy w sposób indywidualny. Naszym sukcesem jest Państwa zadowolenie oraz to, że nasi Klienci bardzo często polecają naszą placówkę innym. Posiadamy wiele rekomendacji osób, które skorzystały z naszych usług. Stale wzbogacamy naszą ofertę, aby każdy mógł znaleźć u nas zabieg idealny dla siebie. Nasz zespół tworzą specjaliści z zakresu kosmetologii oraz medycyny estetycznej. Zapewniamy opiekę przed zabiegiem, jak i po jego zakończeniu. Z chęcią też odpowiemy na wszystkie Państwa pytania. Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego, mailowego lub poprzez formularz zgłoszeniowy.