Przeglądasz się w lustrze i zastanawiasz się, gdzie jest ta piękna dziewczyna sprzed ciąży? Nie trać czasu i już dziś wróć do formy! W ostatnim trymestrze Twój organizm zatrzymuje więcej wody niż wcześniej – w efekcie mogłaś zaobserwować tzw. cellulit wodny! Zachowaj spokój, on powinien szybko zniknąć tuż po porodzie. Ale jeżeli miałaś pomarańczową skórkę przed ciążą to niestety nie zniknie po urodzeniu dziecka. Dlatego zacznij wykonywać ćwiczenia aerobowe: jazda na rowerze, spacer w szybkim tempie oraz zacznij biegać (bieżnia również jest dobrym rozwiązaniem). Aby przyśpieszyć cały proces walki z uporczywym cellulitem stworzyliśmy w FabSkin dla mam kompleksowe pakiety antycellulitowe oraz na redukcję tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem wysokiej jakości sprzętu. Dostosowaliśmy je do rodzaju cellulitu (miękki, wodny, lekko tłuszczowy, tłuszczowy, włóknisty lub mikrogrudkowy) oraz miejsc jego występowania (uda, pośladki).

Poznaj 4 fazy rozwoju cellulitu

– sprawdź jaki masz stopień zaawansowania cellulitu!

  • Faza pierwsza (cellulit lekki wodny / obrzękowy)

Gładka powierzchnia skóry, widoczne pobruzdowanie po jej ujęciu w fałdy. W początkowej fazie obrzęk występuje w tkance łącznej. W tym stadium można także zaobserwować rozpad włókien kolagenowych i elastynowych. Ta postać cellulitu jest najłatwiejsza do zwalczenia.

  • Faza druga (cellulit średni)

w pozycji leżącej można dostrzec nierównomiernie rozłożoną tkankę tłuszczową. W porównaniu z pierwsza fazą, róznica po uściśnięciu skóry jest znacznie większa. W fazie drugiej obserwuje się większe uszkodzenia w układzie krwionośnym, a przemieszczające się komórki tkanki tłuszczowej uniemożliwiają prawidłowy przepływ krwi.

  • Faza trzecia (cellulit ciężki, włóknisty)

zmiany są bardzo widoczne, skóra przybiera postać “skórki pomarańczowej”, a przy ucisku pojawia się ból. Typowe dla tej fazy jest powstawanie mikrogrudek.

  • Faza czwarta (cellulit ciężki)

każda pozycja ciała uwidacznia grudki i zgrubienia, które rozdzielone są tkanką włóknistą. Temu stadium towarzyszy duży ból pojawiający się o każdej porze dnia i nocy. Skóra jest pofałdowana do tego stopnia, że zaczyna przypominać kalafior. W tym etapie walka z cellulitem jest czasochłonna.

Profilaktyka cellulitu

Profilaktyka lipodystrofii jest niezwykle istotna. W profilaktyce największe znaczenie ma aktywność fizyczna, właściwa dieta oraz odpowiednia pielęgnacja ciała. Regularne ćwiczenia korzystnie wpływają na stan naszej skóry. Przede wszystkim powodują spalanie tkanki tłuszczowej, poprawiają krążenie krwionośne i limfatyczne, organizm pozbywa się toksyn, następuje wzrost napięcia mięśni i poprawia się całość sylwetki. Jednak aby aktywność fizyczna przyniosła efekty i zapobiegła powstawaniu cellulitu, ważna jest systematyczność.

Zapobiegać cellulitowi należy również odpowiednią dietą. W codziennej diecie należy uwzględnić warzywa, owoce, produkty wielozbożowe, oleje roślinne, orzechy, nasiona dyni i słonecznika. Trzeba natomiast ograniczyć ilość spożywanego cukru, soli, produktów z białej mąki i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego.

W profilaktyce cellulitu nie wolno zapominać o prawidłowej pielęgnacji ciała. Podczas codziennych kąpieli zaleca się masowanie ciała szorstką gąbką lub rękawicą. Minimum dwa razy w tygodniu powinno się stosować peelingi całego ciała. W walce z cellulitem bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków antycellulitowych.

Innowacyjne usuwanie cellulitu

Problem cellulitu dotyka większości kobiet. Im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym mniej jego odmian zaatakuje nasze ciało i będzie nam łatwiej usunąć cellulit. Wszyscy chcemy mieć idealną, nieskazitelną skórę – niestety pomarańczowa skórka skutecznie niszczy te marzenia. Poznaj oferowane przez nas zabiegi na redukcję cellulitu w Warszawie. Zabiegi na usuwanie cellulitu w Fabskin:

  • Mezoterapia igłowa z zastosowaniem koktajli. Na cellulit w fazie początkowej najlepsze będą koktajle z keratyną i kofeiną, które poprawiają krążenie i przestawiają metabolizm z beztlenowego na tlenowy. Najlepsze efekty stosuje się przy częstotliwości raz w tygodniu.
  • Karboksyterapia jest zabiegiem podawania w głąb skóry składników aktywnych, w tym przypadku CO2. Dwutlenek węgla podajemy tuż pod powierzchnię skóry małymi igłami, aby zwiększyć przepływ krwi w konkretnym obszarze skóry. Czerwone krwinki transportujące tlen, docierając do wszystkich komórek i dostarczając go tam, gdzie napotykają dwutlenek węgla, czyli produkt uboczny pracy komórek. Dostarczając tym komórkom tlen, przyczyniają się do polepszenia mikrokrążenia w tym obszarze. Dobre mikrokrążenie zapewnia szybkie usuwanie toksyn i złogów z tkanek, nie pozwala im rozrastać się ani deformować – leczy więc lub zapobiega pojawianiu się rozstępów i cellulitu.
  • Fala akustyczna / uderzeniowa – fala akustyczna to inaczej fala dźwiękowa (dźwięk) o wysokiej energii. Wprowadzana jest do tkanek poprzez drgania – drgania o różnej częstotliwości. Fala uderzeniowa – stosowana jest od lat 80. do rozbijania kamieni nerkowych, a od lat 90. do leczenia schorzeń ścięgien i mięśni, a także przewlekłych bóli. W momencie przyłożenia głowicy do ciała fala akustyczna rozprzestrzenia się na duże, ale ściśle kontrolowane obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry. Fala akustyczna przynosi następujące rezultaty: wygładzenie i odmłodzenie skóry – czyli zwiększona jędrność, rozbicie podskórnej tkanki tłuszczowej, zwiększenie napięcia tkanki łącznej, co powoduje, że komórki tłuszczowe zatrzymywane są w tkance podskórnej (nie uwypuklają się tak jak w cellulicie), zmniejszenie obwodów ciała – w miejscach poddawanych zabiegowi – wyszczupleni.

Więcej informacji >

*konsultacja, protokół zakupu pakietów i odwołania wizyt na 24 godziny przed planowanym zabiegiem Redukcja cellulitu w Warszawie to doskonały sposób na poprawę swojego wyglądu, zdrowia i samopoczucia. Nasza Klinika pomoże Ci zredukować tkankę tłuszczową i usunąć nieestetyczny cellulit. Wszystkich zainteresowanych usuwaniem cellulitu zapraszamy do kontaktu z Kliniką medycyny estetycznej Fabskin na warszawskim Bemowie.

Zobacz także:

Zastanawiasz się jaki zabieg będzie najlepszym wyborem?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Pomożemy Ci wybrać najbardziej odpowiedni zabieg dla Ciebie! Zapraszamy Cię również na KONSULTACJĘ!

Tel: 22 126 80 08
E-mail: fabskin@fabskin.pl