TWÓJ PROBLEM: Nadmiar tłuszczu

Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Komórki tkanki tłuszczowej znajdują się w wielu miejscach naszego ciała, głównie w udach, biodrach, tylnych częściach ramion, brzuchu oraz w miejscach mniej oczywistych, jak na przykład w okolicach najważniejszych narządów czy ścianach tętnic i żył. Nadmiar tkanki tłuszczowej może być niebezpieczny dla zdrowia. Jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Czy medycyna estetyczna pomoże nam w zwalczeniu tego problemu na długo? Oczywiście, że tak. Obecnie istnieje wiele sposobów, które są nie tylko bezbolesne, ale i w szybki sposób pozwolą Ci na osiągnięcie spektakularnych rezultatów. Wiele osób zastanawia się, jak się pozbyć tkanki tłuszczowej z miejsc, które są najbardziej problematyczne, czyli brzuch, uda czy pośladki. Coraz więcej Pacjentów szuka także rozwiązania, jak pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic ramion czy usunąć podwójny podbródek. Wszystkie te sfery są możliwe do skorygowania w łatwy sposób w naszej klinice medycyny estetycznej Fabskin. Nasi pracownicy przeprowadzą z Tobą wstępną konsultację, dzięki której dowiesz się, jak szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z każdych problematycznych partii ciała. Dodatkowo pomogą Ci oni wybrać zabieg, który przyniesie najlepsze efekty. Do każdego Pacjenta podchodzimy w sposób indywidualny, ponieważ dla nas najważniejsze jest Wasze zadowolenie.

Poznaj nasze rekomendacje!

Odchudzanie ultradźwiękami

Bezinwazyjny zabieg odchudzania ultradźwiękami służy do liftingu skóry bez użycia skalpela. Jest to najnowsze rozwiązanie medycyny estetycznej wykorzystujące silnie skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków docierających w głąb tkanek, pozwalającą na bezoperacyjny lifting ciała i twarzy. Jedną z jej wielu zalet jest możliwość przeprowadzania zabiegu na każdej części ciała.

Podczas zabiegu modelowania do wybranego obszaru ciała pacjenta przykładana jest specjalna głowica emitująca fale ultradźwiękowe, które wnikają do tkanek. Podgrzane tkanki ulegają obkurczeniu, czego skutkiem jest napięcie i większe napięcie skóry. Skóra wygładza się, napina, ujędrnia – dając spektakularne efekty jak przy liftingu. Odchudzanie ultradźwiękami pomaga w skuteczny sposób wyeliminować zwiotczałą, nieestetyczną skórę z miejsc takich jak: brzuch, uda, ramiona, dekolt, szyja.

Urządzenie, które dostępne jest w naszej klinice, posiada przetworniki o różnych głębokościach penetracji – od 1,5 do 9 mm, w związku z czym dostosowuje się do każdego rodzaju i wieku skóry. Dokładna regulacja mocy sprawia, że zabieg jest idealnie dopasowany do warunków i potrzeb pacjenta.

Przeczytaj więcej >

Odchudzanie przez zamrażanie tkanki tłuszczowej – kriolipoliza.

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie. Najnowsze urządzenie, które służy do wykonywania tego zabiegu, wykorzystuje tę metodę, której nazwa pochodzi od „krio” – lodowaty i „lipoliza” – chemiczny rozkład tłuszczu. Usuwanie tłuszczu poprzez zamrażanie odkryte zostało przez dermatologów z Harvard Medical School, którzy potwierdzili, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej podatne na działanie zimna niż tkanki, które je otaczają. Udowodnili, że miejscowe chłodzenie tkanek w kontrolowanych warunkach pozwala na pozbycie się podskórnego tłuszczu bez negatywnego wpływu na skórę. Dzięki nowoczesnej technologii wykonywanej za pomocą naszego urządzenia, możliwe jest modelowanie sylwetki bez użycia skalpela.

Przeczytaj więcej >

Bezpieczne odchudzanie? Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza to zabieg estetyczny, usuwający niepotrzebne partie tłuszczu z ciała, przez co modeluje sylwetkę i przywraca jej pożądane kształty. Są takie partie na ciele, które mimo stosowania diet i ćwiczeń nie chcą się wyszczuplić. Pacjenci często boją się, lub nie chcą poddawać się operacji, aby osiągnąć upragnioną sylwetkę. Tutaj z pomocą przychodzą zabiegi nieinwazyjnie, jak lipoliza, które są w stanie skutecznie zmieniać kształt naszego ciała. Lipoliza jest zabiegiem miejscowym. Składniki lipolityczne aplikowane są do tkanek tłuszczowych. Leczenie trwa około 30 minut i nie przeszkadza w dalszym wykonywaniu codziennych czynności. Procedura jest bezbolesna, jednak w ciągu kilkunastu minut po injekcji pojawia się ból, zaczerwienienie i swędzenie, które mogą utrzymywać się do paru tygodni. W ciągu kolejnego miesiąca lub dwóch miejsce iniekcji może być mniej wrażliwe w odczuciu. Efekty zaczynają być widoczne po miesiącu. Zabieg może wykonywać jedynie lekarz specjalista, a pacjent powinien regularnie zasięgać porady, zarówno przed podjęciem leczenia, jak i podczas poddawania się kolejnym zabiegom.

Przeczytaj więcej >

Dodatkowo ważne jest racjonalne, dobrze zbilansowane odżywianie, ćwiczenia fizyczne, a także motywacja. Pamiętaj aby pić odpowiednią ilość wody, unikaj produktów wysoko przetworzonych, zadbaj o odpowiednią ilość warzyw i owoców w Twojej diecie oraz zadbaj o odpowiednią ilość snu.

Podsumowując, istnieją skuteczne metody na bezinwazyjne pozbycie się uciążliwego tłuszczu i nie wymagają one od nas wielu wyrzeczeń. Ważne jest aby po zabiegach nastąpiła zmiana sposobu odżywiania i aktywność fizyczna – w celu utrzymania nowej, smukłej sylwetki!

Zapraszamy na konsultację do FabSkin!