3 sposoby na wakacyjną sylwetkę!

Ile z Was miało noworoczne postanowienie, że będzie pracowało nad swoją sylwetką do wakacji i zaskoczy wszystkich super fit ciałem? Czas upływał, jest już kwiecień, a efekty widoczne są tylko u najbardziej wytrwałych. Nie należysz do tej grupy? Nie poddawaj się! Mamy dla Ciebie wyjątkowo skuteczne rozwiązania – bezinwazyjne, bezpieczne, efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu!

 

Nowa Ty na wakacje!

 

 1. Modelowanie sylwetki i odchudzanie ultradźwiękami

System Accent Prime należy do jednego z najbardziej nowoczesnych na rynku. Inteligentnie lokalizuje nagromadzenie tkanki tłuszczowej, cellulit oraz wiotką skórę, a następnie dobiera odpowiedni do redukcji problemu program. Unikalność technologii Accent Prime wysoką częstotliwością powoduje rotację cząsteczek wody (wewnętrzna polaryzacja) z wytworzeniem większego tarcia, a co za tym idzie ciepło. Zwiększona temperatura do 48C powoduje obkurczenie kolagenu, stymuluje produkcje nowego kolagenu, zwiększa metabolizm oraz redukuje rozmiar komórek tłuszczowych. W ten sposób szybko i bezpiecznie wymodelowana zostaje sylwetka oraz skóra twarzy i szyi. W zależności od stopnia problemu w kilku zabiegach możemy uzyskać spektakularne efekty odchudzania i odmładzania optycznego. Dzięki systemowi Accent Prime modelowanie sylwetki nigdy nie było takie łatwe!

 

W jaki sposób system ultradźwiękowy modeluje sylwetkę i usuwa cellulit?

Moduł ultradźwiękowy korzysta z medycznych fal, np. podłużnych, w procesie kawitacji akustycznej, gdzie następuje wzrost a następnie implozja mikropęcherzyków. W procesie tym obserwujemy powstawanie stref raz wysokiego raz niskiego ciśnienia. Kierunek rozchodzenia się fali ultradźwiękowej sprawia, że ośrodek zagęszcza i rozrzedza się naprzemiennie. W efekcie następuje selektywne niszczenie komórek tłuszczowych przy jednoczesnym braku reakcji z innymi ośrodkami. Fale poprzeczne natomiast drgają prostopadle i wchodzą w interakcje z adipocytami, które są znacznie większe od innych komórek ludzkich. System Accent Prime przy wykorzystaniu trybu zimnego uszkadza komórki tłuszczowe nie naruszając komórek nerwowych czy krwionośnych – dzięki temu zabieg jest bardzo bezpieczny a jednocześnie super skuteczny.

Odchudzanie falami radiowymi przynosi bardzo dobre efekty szczególnie w okolicach twarzy (dla spłycenia zmarszczek, uelastycznia skóry, spowolnienia procesów starzenia się skóry), jak również w obrębie brzucha i ud (wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz ujędrniają.

 

Dlaczego lipoliza technologią ultradźwiękową tak dobrze sprawdza się u większości pacjentów?

 • Jest to zabieg nieinwazyjny
 • Laser działa selektywnie, nie naruszając komórek nerwowych czy naczyń krwionośnych
 • Fale niszczą jedynie komórki tłuszczowe
 • Zabieg jest szybki i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji
 • Zabieg jest bezbolesny
 • W trakcie zabiegu pacjenci mogą się odprężyć (czują lekkie ciepło)

 

Ponadto fale ultradźwiękowe usprawniają oddychanie tkankowe, co daje start szybszej przemianie materii między komórkami, a ich błony stają się lepiej przepuszczalne. Zredukowany tłuszcz zostaje w sposób naturalny wydalony przez organizm poprzez układy organizmu. Trójglicerydy transportowane są do wątroby, które neutralizuje je. Pełna naturalność i brak negatywnych konsekwencji zabiegu, czyni go uniwersalnym dla zdecydowanej większości pacjentów. Mogą się mu poddać wszystkie dorosłe osoby, chyba że lekarz zaleci inaczej.

 

Przeczytaj więcej >

 

 1. Leczenie cellulitu falami akustycznymi

Wraz z wiekiem nasza skóra traci jędrność i elastyczność. Na udach, ramionach i pośladkach zaczyna pojawiać się nieestetyczna pomarańczowa skórka – cellulit, która powstaje na skutek zaburzeń chłonki i krwi, skutkując stwardnieniem włókien tkanki łącznej oraz tkanki tłuszczowej. Problem cellulitu dotyczy ok 85% kobiet już po 20. roku życia i nie zawsze ma związek z nadwagą, bowiem osoby szczupłe również mogą borykać się z cellulitem. Aktywność fizyczna i kosmetyki w walce z cellulitem mogą okazać się niewystarczające dlatego, aby cieszyć się jędrną sylwetką bez nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Terapia falą akustyczną (uderzeniową) w walce z cellulitem – na czym polega?

Jedną z najbardziej skutecznych metod w zwalczaniu cellulitu (nawet III i IV stopnia) jest  terapia falami akustycznymi Acoustic Wave Therapy (AWT). Leczenie cellulitu falami akustycznymi polega na oddziaływaniu fal dźwiękowych na dotknięte cellulitem partie ciała. Działanie fal uderzeniowych polega na wywołaniu wibracji w tkance łącznej. Obszar skóry dotknięty działaniem fali akustycznej staje się jędrniejszy, elastyczny, co w efekcie przekłada się na redukcję tkanki tłuszczowej. Dzięki wykorzystaniu fal uderzeniowych do rozbijania podskórnej tkanki tłuszczowej zabieg jest skuteczniejszy od tradycyjnych metod walki z cellulitem. Fale akustyczne w medycynie zaczęto już wykorzystywać w 1980 r. do rozbijania kamieni nerkowych, a od 1992 r. do leczenia schorzeń ścięgien i mięśni. Obecnie metoda ta ma bardzo szerokie zastosowanie zarówno w medycynie sportowej, fizykoterapii, jak i skutecznym zwalczaniu cellulitu.

Jak działa terapia falą akustyczną?

Fale akustyczne (uderzeniowe) wpływają na poprawę kondycji skóry w trzech etapach. Neowaskularyzacja polega na zwiększeniu dopływu krwi do wybranej części ciała. Na skutek powstania nowych naczyń włosowatych poprawia się metabolizm i następuje przyspieszenie zaopatrzenia w tlen danego obszaru. Drugi etap to remodelowanie kolagenu, które prowadzi do powstania pogrubionego pasma kolagenu. Eliminacja to trzeci etap działania fali akustycznej. Na tym etapie następuje udrożnienie limfatycznego układu naczyniowego, co w efekcie wpływa na szybszą regenerację tkanki.

Efekty zabiegu usuwania cellulitu falami akustycznymi

Terapia z wykorzystaniem fal akustycznych w Klinice medycyny estetycznej Fabskin  Warszawa-Bemowo pozwala na:

 • redukcję cellulitu i obrzęków,
 • redukcję blizn,
 • poprawę kolorytu skóry,
 • wymodelowanie sylwetki,
 • redukowanie rozstępów po ciąży,
 • poprawę napięcia skóry,
 • drenaż limfatyczny,
 • masaż relaksacyjny tkanki łącznej.

Przeczytaj więcej >

 

 1. Kriolipoliza bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie

 

Kriolipoliza to nowoczesna, skuteczna i bezbolesna metoda odchudzania poprzez zamrażanie. Najnowsze urządzenie CoolTech wykorzystuje tę metodę, której nazwa pochodzi od „krio” – lodowaty i „lipoliza” – chemiczny rozkład tłuszczu. Usuwanie tłuszczu poprzez zamrażanie odkryte zostało przez dermatologów z Harvard Medical School, którzy potwierdzili, że podskórne komórki tłuszczowe są zdecydowanie bardziej podatne na działanie zimna niż tkanki, które je otaczają. Udowodnili, że miejscowe chłodzenie tkanek w kontrolowanych warunkach pozwala na pozbycie się podskórnego tłuszczu bez negatywnego wpływu na skórę. Dzięki nowoczesnej technologii wykonywanej za pomocą urządzenia CoolTech możliwe jest modelowanie sylwetki bez użycia skalpela.

W jaki sposób działa CoolTech – zamrażanie tłuszczu?

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą urządzenia CoolTech polega na wykorzystaniu zjawiska kriolipolizy. Podczas zabiegu kriolipolizy w gabinecie Fabskin w Warszawie, zamrażane są zbędne komórki tłuszczowe podatne na działanie niskiej temperatury tak, aby następnie spowodować ich rozpad. Podczas zabiegu redukcji tkanki tłuszczowej likwidowane są komórki tłuszczowe, które są bogate w nasycone kwasy tłuszczowe, natomiast otaczające je nerwy, naczynia krwionośne i komórki tłuszczowe zawierające mniej kwasów tłuszczowych zostają nietknięte. Komórki tłuszczowe, które zostają ochłodzone stopniowo są usuwane z organizmu, co sprawia, że u pacjentów obserwuje się zmniejszanie tkanki tłuszczowej. Urządzenie zaopatrzone jest w podwójną głowicę, dzięki czemu możliwe jest wykonywanie zabiegu na dużym obszarze ciała lub w dwóch obszarach jednocześnie. Zabiegi mogą być wykonywane nie tylko u osób z dużą otyłością, ponieważ zakres dostępnych temperatur pozwala na wykonywanie zabiegu nawet u osób z niewielkim poziomem tkanki tłuszczowej.

Zabieg odchudzania przez zamrażanie przy użyciu CoolTech w naszym gabinecie Fabskin w Warszawie możemy podzielić na 3 etapy:

Pierwszym etapem zabiegu jest tzw. Faza Zassania. Do wybranego obszaru zabiegowego przykładana jest szczególna mata anty-odmrożeniowa. Następnie smarowana jest ona specjalnym żelem, który ma za zadanie przewodzić zimno. Kolejnym krokiem podczas bezinwazyjnego zabiegu redukcji tkanki jest użycie głowicy chłodzącej. Skóra i tkanki podskórne zasysane są przez podciśnienie w związku z czym chłód jest aplikowany prosto do tkanki tłuszczowej. Co więcej użycie podciśnienia sprawia, że zabieg jest bardziej skuteczny i bezbolesny.

Drugim etapem jest faza chłodzenia. Tkanki tłuszczowe są ochładzane przez metalowe elementy znajdujące się w środku głowicy i generatory urządzenia CoolTech, które wpływają na szybki spadek temperatury tkanek nawet do – 8 stopni. Podczas zabiegu odchudzania kriolipolizą cały czas monitorowana jest temperatura co sprawia, że pozostałe komórki skóry właściwej nie zostają uszkodzone.

Ostatnim etapem zabiegu zamrażania tłuszczu jest faza metabolizmu – komórki tłuszczowe, które ulegają uszkodzeniu niską temperaturą są stopniowo usuwane z organizmu. W miejscu obszaru zabiegowego występuje przejściowy stan zapalny (do 24 godzin) niezbędny do procesu utylizacji uszkodzonych komórek, który trwa z reguły od 6 do 12 tygodni.

Dla kogo jest zabieg odchudzania bez skalpela za pomocą maszyny CoolTech?

Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą CoolTech zaleca się przede wszystkim osobom, które pomimo diet i ćwiczeń nie mogą pozbyć się zbędnego, nieestetycznego tłuszczu z newralgicznych obszarów ciała. Zabieg ma na celu wyszczuplenie, wymodelowanie sylwetki, usunięcie zalegającego tłuszczu wokół brzucha, uelastycznienie ciała. Pacjenci najczęściej zgłaszają się do naszego gabinetu zlokalizowanego w dzielnicy Bemowo w Warszawie, aby trwale usunąć tłuszcz z następujących obszarów ciała:

 • boczki,
 • brzuch,
 • ramiona,
 • wewnętrzna część ud,
 • biodra i plecy.

Przeczytaj więcej >

 

 

Zastanawiasz się jaki zabieg będzie najlepszym wyborem dla Ciebie?

Zadzwoń lub napisz do nas!

Pomożemy Ci wybrać najbardziej odpowiedni zabieg do Twoich indywidualnych potrzeb! Zapraszamy Cię również na BEZPŁATNA WIOSENNĄ KONSULTACJĘ! 

Tel: 22 126 80 08
E-mail: fabdent@fabdent.pl