Jak powinien wyglądać prawidłowy uśmiech? Czy podczas uśmiechania się, mają być widoczne dziąsła? Ile zębów powinien odsłaniać bajeczny uśmiech? Takie i podobne pytania zadaje sobie wiele osób, których uśmiechy odsłaniają czasami trochę zbyt wiele. Uśmiech dziąsłowy, zwany także gummy smile, to uśmiech uwidaczniający nadto dziąsła, przez co zęby wydają się optycznie mniejsze, a uśmiech czasami mniej atrakcyjny. Dla wielu osób pokazanie białego, jasnego uśmiechu nie jest możliwe z powodu wystających różowych dziąseł. Wydaje im się, że mają zbyt małe lub niekształtne zęby. To nie jest prawda. Jeśli masz kompleksy z powodu swojego zbyt szerokiego uśmiechu, skontaktuj się z gabinetem medycyny estetycznej FABSKIN w Warszawie – mamy sprawdzone metody redukcji gummy smile.

Jak skorygować uśmiech dziąsłowy?

Gummy smile diagnozujemy zwykle wtedy, kiedy widocznych jest więcej niż 3 mm dziąseł.
Na rynku medycyny estetycznej i stomatologii stosuje się kilka metod pomagających zmniejszyć widoczność dziąseł. Można usunąć nadmiar dziąseł, by wyeksponować więcej zęba. W zależności od rozmiaru gummy smile, taki zabieg należy wykonać na 1 lub kilku zębach. Przy zabiegu tym mamy pewność stu procentowej skuteczności. Wydłużanie koron zęba niesie za sobą ryzyko powikłań, jak wszystkie zabiegi doraźne. Pacjenci uskarżają się na ruchomosci zębów, a także wrażliwość korzeni.
U młodych ludzi, u których nie zdiagnozowano silnej postaci uśmiechu dziąsłowego sprawdza się aparat ortodontyczny. Niestety u osób dorosłych niezbędne jest dodatkowe leczenie uśmiechu dziąsłowego.

Botox na uśmiech dziąsłowy

Teraz także w Polsce uśmiech dziąsłowy można leczyć przy pomocy toksyny botulinowej typu A. Jest to zabieg nieinwazyjny, kosmetyczny i doskonale sprawdzający się u zdecydowanej większości pacjentów. Botox wykrzykuje się w mięsnie okrężne ust, co powoduje ich powiększenie, a jednocześnie zmniejszenie widoczności dziąseł. Proste i genialne zarazem! Jeśli Twoja budowa twarzy nadmiernie uwypukla różowe dziąsła, a Ty nie chcesz ryzykować chirurgicznych zabiegów, metoda z wykorzystaniem zastrzyków botoxu będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jak wszystkie zabiegi z botoxem, również ten należy regularnie powtarzać w celu utrzymania się efektów ( co około 6 miesięcy). Dodatkową korzyścią wynikająca z użycia botoxu jest wyraźna poprawa linii ust, przez co nabierają one jędrności, krągłości i wydają się bardziej kształtne.

Sprawdź cennik zabiegu uśmiech dziąsłowy

REDUKCJA UŚMIECHU DZIĄSŁOWEGO – Toksyna BotulinowaCenaPromocje
Redukcja uśmiechu dziąsłowego – „gummy smile”400 zł250 zł
Konsultacja i ustalenie indywidualnego planu zabiegówbezpłatnie
Wizyta kontrolna po zabiegubezpłatnie

Zobacz również:

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08