Problem nadmiernego pocenia się.

Nadpotoliwość (hyperhidrosis) stanowi problem dla około 1-2% społeczeństwa. To nierzadko genetycznie uwarunkowany stan, w którym organizm, oprócz ilości potu potrzebnego do odparowania wody z ciała, wytwarza dodatkowe i nadmierne jego dawki, co zdecydowanie namnaża komplikacje w życiu społecznym człowieka.

efekty nadpotliwości

Nikt z nas nie lubi brzydkich zapachów. Niestety nadpotliwość, oprócz kłopoczących objawów, jak stale mokre ręce, stopy, pachy, czy twarz, często idzie w parze z rozkładem bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu. Osoby dotknięte tą dolegliwością bywają zmuszone, szczególnie w okresach letnich, do częstych kąpieli w trakcie dnia i kilkakrotnej zmiany ubrań. Chorzy często uskarżają się na problemy związane z prowadzaniem życia towarzyskiego w związku z objawami nadpotliwości i duży dyskomfort psychiczny.

Centrum medycyny estetycznej FABSKIN w trosce o dobre samopoczucie swoich pacjentów, oferuje usługę leczenia nadpotliwości, aby przynieść swoim pacjentom upragnioną ulgę, i wymarzone uczucie suchości skóry w drażliwych miejscach.

Objawy nadpotliwości

W szeregu przypadków, za mokre plamy pod pachami i kapiący się pot z czoła odpowiadają cechy dziedziczne. Cierpiący na nadpotliwość przyznają, że w ich rodzinach przynajmniej jedna osoba w jakimś natężeniu także borykała się z tą przykrą dolegliwością

Za produkcję potu odpowiedzialne są gruczoły potowe rozlokowane na całej powierzchni ciała, zaś za stopień jego nasilenia – układ nerwowy. Nie ma medycznie określonej wielkości średniej produkcji potu na organizm. Trudno więc wypracować standardy w ocenianiu skali problemu u konkretnego pacjenta. Drogą do celnej diagnozy i obrania najodpowiedniejszej metody leczenia, jest rozmowa z pacjentami i zaufanie jego osobistym odczuciom.

Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadmiernej potliwości wymaga zlokalizowania miejsc, które stanowią główne źródło problemu. Następnie domiejscowe zastosowanie toksyny botulinowej, jest to tak zwana terapia iniekcyjna. Dawka botoxu dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Jest to idealny zabieg dla osób, którym nie wystarczają do uczucia świeżości w ciągu dnia, dostępne w sklepach i aptekach antyperspiranty i blokery potu. Także chorzy z przeciwwskazaniami chirurgicznymi, lub mających rezerwę do zabiegów inwazyjnych, docenią prostotę i skuteczność botoxu w walce z nadpotliwością.

Botox hamuje aktywność zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za przekazywanie potu na zewnętrz organizmu. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 35 minut. Efekt utrzymuje się około pół roku. Po tym czasie można go powtórzyć. Efekty odczuwalne na własnej skórze, chory zauważy już po kilku dniach. Jeśli chodzi o działania niepożądane, to zaliczamy do nich możliwość lekkiego drętwienia kończyn, i inne związane bezpośrednio z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A.

W celu eliminacji problemu nadpotliwości, zapraszamy do skonsultowania się z lekarzem specjalistą. Gabinet medycyny estetycznej FABSKIN, zdiagnozuje nasilenie, wraz z jego miejscem i dobierze najskuteczniejszy model leczenia. Pacjenci mogą liczyć na stałą opiekę i szybką ulgę w leczeniu przykrej dolegliwości.