Nadpotliwość (hyperhidrosis) jest to powszechna dolegliwość, która stanowi problem dla około 1-2% społeczeństwa. To nierzadko genetycznie uwarunkowany stan, w którym organizm, oprócz ilości potu potrzebnego do odparowania wody z ciała, wytwarza dodatkowe i nadmierne jego dawki, co zdecydowanie namnaża komplikacje w życiu społecznym człowieka. Pocenie jest to normalny, prawidłowy proces organizmu, jednak nadpotliwość jest to schorzenie, które należy leczyć.

Nikt z nas nie lubi brzydkich zapachów. Niestety nadpotliwość, oprócz kłopoczących objawów, jak stale mokre ręce, stopy, pachy, czy twarz, często idzie w parze z rozkładem bakterii odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach potu. Osoby dotknięte tą dolegliwością bywają zmuszone, szczególnie w okresach letnich, do częstych kąpieli w trakcie dnia i kilkukrotnej zmiany ubrań. Chorzy często uskarżają się na problemy związane z prowadzaniem życia towarzyskiego w związku z objawami nadpotliwości i duży dyskomfort psychiczny.

 

Centrum medycyny estetycznej Fabskin w trosce o dobre samopoczucie swoich pacjentów, oferuje usługę leczenia nadpotliwości, aby przynieść swoim pacjentom upragnioną ulgę i wymarzone uczucie suchości skóry w drażliwych miejscach.

Jakie są objawy nadpotliwości?

 

W szeregu przypadków, za mokre plamy pod pachami i kapiący się pot z czoła odpowiadają cechy dziedziczne. Cierpiący na nadpotliwość przyznają, że w ich rodzinach przynajmniej jedna osoba w jakimś natężeniu także borykała się z tą przykrą dolegliwością

Za produkcję potu odpowiedzialne są gruczoły potowe rozlokowane na całej powierzchni ciała, zaś za stopień jego nasilenia – układ nerwowy. Nie ma medycznie określonej wielkości średniej produkcji potu na organizm. Trudno więc wypracować standardy w ocenianiu skali problemu u konkretnego pacjenta. Drogą do celnej diagnozy i obrania najodpowiedniejszej metody leczenia nadpotliwości, jest rozmowa z pacjentami i zaufanie jego osobistym odczuciom.

Jakie są sposoby walki z nadpotliwością?

 

Osoby borykające się z kłopotliwą dolegliwością jaką jest nadpotliwość w celu złagodzenia objaw powinny stosować się do wielu zaleceń. Bardzo istotne jest, aby zapewnić swojemu ciału wysoką higienę ciała. W walce z nadpotliwością pomagają:

 

 • kąpiele ziołowe (mięta, szałwia, rumianek itp.),
 • noszenie luźnych ubrań wykonanych z naturalnych włókien,
 • unikanie używek typu alkohol, kawa,
 • w miarę możliwości unikanie stresu, napięcia,
 • dobre antyperspiranty.

 

Niestety nie zawsze kilka prostych zasad pomaga pozbyć się nadpotliwości. Wiele osób mimo przestrzegania reguł, dbania o siebie I używania dezodorantów w dalszym ciągu zmaga się z nadpotliwością. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesny gabinet medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie.

Leczenie nadmiernej potliwości wymaga zlokalizowania miejsc, które stanowią główne źródło problemu. Następnie domiejscowe zastosowanie toksyny botulinowej, jest to tak zwana terapia iniekcyjna. Dawka botoxu dobierana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Jest to idealny zabieg dla osób, którym nie wystarczają do uczucia świeżości w ciągu dnia, dostępne w sklepach i aptekach antyperspiranty oraz blokery potu. Także chorzy z przeciwwskazaniami chirurgicznymi lub mających rezerwę do zabiegów inwazyjnych, docenią prostotę i skuteczność botoxu w walce z nadpotliwością.

Leczenie nadpotliwości pach

 

Nadmierna nadpotliwość to bardzo wstydliwy problem, który dotyka wiele osób. Ludzie cierpiący na nadmierną nadpotliwość pach czują się niepewni i zakłopotani w kontaktach towarzyskich. W tym wypadku pomocna może okazać się medycyna estetyczna, która oferuje zabiegi leczenia nadpotliwości pach za pomocą toksyny botulinowej (botoksu). Preparat wstrzykuje się cienką igłą w okolice gruczołów potowych pod pachami. Wykorzystanie botoksu w leczeniu nadpotliwości pach przynosi bardzo dobre efekty. Botoks skutecznie blokuje zakończenia nerwów odpowiedzialnych za działanie gruczołów potowych, a efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ

 

 • daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność,
 • zabieg blokuje nadmierne wydzielanie potu, a nie jedynie maskuje, co dzieje się w przypadku tradycyjnych antyperspirantów,
 • zabieg jest małoinwazyjny i nie towarzyszą mu praktycznie żadne efekty uboczne,
 • metoda leczenia nadpotliwości pach toksyną botulinową jest całkowicie bezpieczna, ponieważ podczas zabiegu wstrzykuje się minimalną ilość botoksu.

Leczenie nadpotliwości twarzy

 

Nie zawsze nadmierną nadpotliwość stwierdza się wyłącznie pod pachami. Bardzo wiele osób skarży się również na nadmierne pocenie się twarzy i głowy. Obszarami głowy, które są najbardziej podatne na pocenie jest: czoło, górna warga, skóra głowy, szyja i nos. Pocenie się twarzy to dolegliwość, którą bardzo trudno zwalczyć w domowych warunkach. Jedną z przyczyn nadmiernego pocenia się twarzy jest stres i wysiłek fizyczny. Nadpotliwość nosa może być bardzo uciążliwym problemem, który odbiera pewność siebie i wpływa na nasze samopoczucie. Z nadmierną nadpotliwości nosa, podobnie jak pach można poradzić sobie przy użyciu botoksu. Leczenie nadpotliwości nosa przynosi bardzo dobre efekty i całkowicie niweluje problem na wiele miesięcy.

 

 

Leczenie nadpotliwości pleców w Fabskin

 

Plecy to kolejny obszar naszego ciała narażony na szczególną potliwość. Nadmierne pocenie się pleców jest bardzo uciążliwe, ponieważ zmusza do częstych zmian odzieży. Nieestetycznie wyglądające plamy potu widoczne na ubraniach mogą przyprawić o kompleksy. Osoba cierpiąca na hiperhydrozę tego obszaru ma większą skłonność do przeziębień lub zapalenia płuc. Przy nadmiernej potliwości pleców antyperspirant to zdecydowanie za mało. Jako jedyna klinika medycyny estetycznej w Warszawie oferujemy leczenie nadpotliwości pleców przy wykorzystaniu toksyny botulinowej. Rezultaty leczenia widoczne są już po pierwszym zabiegu. Podobnie jak w przypadku likwidowania nadpotliwości pach, zabieg leczenia nadpotliwości pleców w Klinice Fabskin jest bezbolesny.

 

Leczenie nadpotliwości dłoni Warszawa

 

Nadpotliwość dłoni to problem bardzo powszechny. Szeroko stosowanym sposobem w walce z potliwością dłoni jest toksyna botulinowa (botoks), która paraliżuje zakończenia nerwowe, zatrzymując w ten sposób wytwarzanie potu przez gruczoły potowe. Zabieg polega na wielokrotnych wkłuciach substancji w odpowiednie miejsce. Leczenie nadpotliwości to gwarancja pozbycia się problemu na wiele miesięcy.

Przebieg leczenia nadpotliwości przy użyciu botoksu

 

Przed zabiegiem leczenia nadpotliwości w naszym gabinecie w Warszawie pacjent musi odbyć konsultację z jednym z naszych specjalistów. Podczas wizyty określany zostaje dokładnie obszar nadmiernej potliwości. Przy ustalaniu wrażliwego pola przydatny jest test jodowo-skrobiowy – smaruje się dane miejsce jodyną, po czym posypywane jest mąką ziemniaczaną. Obszary najbardziej wrażliwe na pocenie w szybkim czasie ulegają zaczernieniu.

Po zlokalizowaniu newralgicznych obszarów ciała podawana jest śródskórnie toksyna botulinowa tzw. Botoks.

Jak botoks wpływa na leczenie?

 

Botox hamuje aktywność zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za przekazywanie potu na zewnętrz organizmu. Zabieg jest bezbolesny i trwa około 35 minut. Efekt utrzymuje się około pół roku. Po tym czasie można go powtórzyć. Efekty odczuwalne na własnej skórze, chory zauważy już po kilku dniach. Jeśli chodzi o działania niepożądane, to zaliczamy do nich możliwość lekkiego drętwienia kończyn, i inne związane bezpośrednio z zastosowaniem toksyny botulinowej typu A. Przy leczeniu nadpotliwości pach może pojawić się lekki świąd w okolicach pach, który zazwyczaj mija po tygodniu. Objawy te nie przeszkadzają w powrocie do codziennych zajęć.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia nadpotliwości?

 

Przed każdym zabiegiem warto skonsultować się ze specjalistą i poznać przeciwwskazania do jego wykonania. W przypadku leczenia nadpotliwości są to:

 

 • nadwrażliwość na toksynę botulinową,
 • choroby mięśni, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
 • alergie I uczulenia,
 • zażywanie leków takich jak: aspiryna, polopiryna, leki przeciwzapalne, witaminy, antybiotyki,
 • ciąża, okres karmienia piersią,
 • zaburzenia krzepnięcia.

 

Nie czekaj i już dzisiaj skontaktuj się z nami. Zmień swoje życie i pozbądź się przykrej dolegliwości jaką jest nadpotliwość!

W celu eliminacji problemu nadpotliwości, zapraszamy do skonsultowania się z lekarzem specjalistą. Gabinet medycyny estetycznej Fabskin w Warszawie, zdiagnozuje nasilenie, wraz z jego miejscem i dobierze najskuteczniejszy model leczenia. Pacjenci mogą liczyć na stałą opiekę i szybką ulgę w leczeniu przykrej dolegliwości.

Cennik leczenia nadpotliwości toksyną botulinową oraz usuwania zmarszczek mimicznych toksyną botulinową znajdą Państwo klikając tutaj.

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI – Toksyna BotulinowaCena
Pachy (100 j.)1500 zł
Dłonie (100j.)1500 zł
Dłonie (50j.)950 zł
Czoło900 zł
Plecy (odcinek lędźwiowy, 100 j.) 1500 zł
Nos400 zł
Konsultacja i ustalenie indywidualnego planu zabiegówbezpłatnie
Wizyta kontrolna po zabiegubezpłatnie

Wszystkich borykających się z problemem nadmiernej potliwości serdecznie zapraszamy do Kliniki Medycyny Estetycznej Fabskin w Warszawie.

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ tel: 22 126 80 08